Batole žduchá děti

Anonymní
2.6.17 16:32

Batole žduchá děti

Prosím o radu, moje dítě má 21 měsíců a skoro 3 měsíce žduchá děti bez důvodu.
Je milovanej, domov harmonickej a klidnej. Nerozumím tomu. Příjdeme na hřiště, kde jsou děti i starší, rozběhne se a žduchne třeba i 7-letého kluka. Starší kluci se zasmějou a nevrátí mu to. My všichni ho korigujeme, napomínáme, za trest posadíme na kočárek a odvezeme z hřiště, nebo i pleskneme přes zadek. Pořád komunikujeme, že to nesmí. Ale není zlepšení a hřiště a herny začínají být stres.

Máte zkušenosti? Je chyba ve výchově nebo proč to ty děti dělají? Vypadá to až agresivně. Prosím o radu, co s tím. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24355
2.6.17 16:34

Chce se přátelit a neumí ještě jinak navazovat kontakt. A že žduchne silněji je normální, ony malé děti neodhadnou tu sílu. Takže ho spíš učit něco jako jdi za chlapečkem a jenom takhle do něj tukni - třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 16:37

@inkakřivák Jo, to dělám pořád. Ukazuju, jak podat ruku. Máš zkušenost, kdy to zvládne korigovat? Kdy pochopí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24355
2.6.17 16:47

To bude dost dlouho, náš vnuk - jsou mu tři, to dělá stále - přiletí jako drak a prásk, babi babi koukej! prostě nemá ten odhad. Ale jinak - někdo si stěžuje? Ony ty děti to tak neberou, tedy ty větší, pokud nepřeválcuje nějaké mimino.
Nemá cenu ho trestat, to nedělej. Raději ho třeba vezmi za ruku a řekni půjdeme spolu, jo? A ukazuj a ukazuj - on to jednou pochopí. Anebo mu dej třeba autíčko a řekni, at ho vezme klukům ukázat. To by taky mohlo jít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
2.6.17 16:53

To je normální a nějakou dobu to bude trvat, než mu dojde, že se to takhle nedělá. On to má podle mě jako hru. Rozhodně ho za to netrestat nebo to nějak moc neřešit, o to víc to bude dělat. Pokud to jsou starší děti, tak se buď zasmějou jak píšeš nebo jim vysvětlit, že je malý, tak ať se na něj nezlobí. A pokud žduchá malé děti, tak se omluvit rodičům a pokud nějaké mrně shodí, tak mu říct, že to ono teď pláče a je smutné a měl by mu udělat „malá, malá“. Časem mu dojde, že se to nedělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14300
2.6.17 16:57

Malej to dělá ze hry, příjde mu to vtipný a když mu za to vynadam má z toho ještě větší srandu :roll: nedávno v herničce terorizoval děti kovovou pánvičkou z dětské kuchynky, tenhle týden na hřišti zas mlátil děti lopatkou, taky nevim jak na něj, jinak je hodnej, k menším dětem si to nedovolí, k těm naopak příde pomalu a pohladí. Jediný co mi napadá, je že to okoukal ve filmech :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1896
2.6.17 17:48

Můj dvouletak to dělá taky. Bere to jako hru, ale jsem z toho taky špatná. Vždycky přiletí, praaask a takový milý úsměv s očekáváním, co udělám. Větším dětem venku se za syna omlouvám, že to neudělal schválně. Malé děti před ním bráním. Musím mu neustále stát za zadkem a hlídat ho, protože se chová nepředvídatelně :lol: Jediné, za co mu vynadám je házení písku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3543
2.6.17 19:10

Nám se dnes stalo, že cizí kluk prvně házel na syna pisek a pak ho 2× flakl do zad. Matka si pila pivo a nic. Manžel na kluka houkl a ten se pořádně zarazil. Pak šel brecet k mamince, která se zastala nás a ještě ho sprdla. Od ty doby byl klid… chápu, že tě to mrzí, ale i pro ostatní to je nepříjemný. Mám ještě kamarádku, co to její kluk dělá, rozbrecel tím už tolik děti a postupně se s ní přestalo hodně kamarádek dočasně vídat než to přejde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
2.6.17 20:10
@Mallorka píše:
Nám se dnes stalo, že cizí kluk prvně házel na syna pisek a pak ho 2× flakl do zad. Matka si pila pivo a nic. Manžel na kluka houkl a ten se pořádně zarazil. Pak šel brecet k mamince, která se zastala nás a ještě ho sprdla. Od ty doby byl klid… chápu, že tě to mrzí, ale i pro ostatní to je nepříjemný. Mám ještě kamarádku, co to její kluk dělá, rozbrecel tím už tolik děti a postupně se s ní přestalo hodně kamarádek dočasně vídat než to přejde
:pankac: :palec: byla jsem svedky neceho podobnyho a matka jen sedela a nic 8o nezajem. a to do malyho valil starsi kluk. nechtel je pustit na skluzavku a mel kecy at jdou pryc a pak malyho flakl. jsem tam nabehla a zkusil by neco pyskovat na me, tak bych mu snad jednu flakla taky jako. nesnasim matky co sedi, cumi a nic nedelaj.bych je chtela videt, jak by reagovali, kdyby to nekdo delal jejich decku.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3543
2.6.17 20:25

@Bůča no, ona pak koukala naštvaně, co se děje. Ale nenecháme si kluka mlatit pěsti do zad. Byl tam z nich nejmenší. Pak už si ho víc hlídala, to musím uznat. Já teda neustále po očku hlidám stále.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19159
2.6.17 21:26
@chci_miminko píše:
@inkakřivák Jo, to dělám pořád. Ukazuju, jak podat ruku. Máš zkušenost, kdy to zvládne korigovat? Kdy pochopí?

Můj čtyřletý chápe, ale když má náhodou záchvat bratrské lásky, tak jeho objetí sestry vypadá spíš jak řeckořímský zápas. :mrgreen:
Stejně jako dvouletá, když hladí zvířata, tak je to pořád dost o tom, kolik vyrve chlupů z kožichu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
1544
2.6.17 21:40

@Terezxx to moc nechapu, za hazeni pisku vynadas ale za to ze nekoho placne ne? nemyslim to zle, zajima me duvod, ja mam 15mesicniho a on tak sermuje rukou pred oblicejem ostatnich deti kdyz je jako vita, a ja mu teda rikam at udela mala mala a me bum bum. Kdybych nic nerekla podle me by to delal porad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1896
3.6.17 11:52
@niki V píše:
@Terezxx to moc nechapu, za hazeni pisku vynadas ale za to ze nekoho placne ne? nemyslim to zle, zajima me duvod, ja mam 15mesicniho a on tak sermuje rukou pred oblicejem ostatnich deti kdyz je jako vita, a ja mu teda rikam at udela mala mala a me bum bum. Kdybych nic nerekla podle me by to delal porad.

Samozřejmě bych i za plácnutí vynadala, ale on spíš jen tak žďuchne, aby upoutal pozornost. Když třeba nějakému dítěti něco vypráví, ukazuje, podává a ono si ho nevšímá. Bohužel ale neodhadne svou sílu a občas i shodil. Já už ale vím, že se tohle děje, tak jakmile vidím, že se k někomu blíží, jdu z ním a hlidam, popřípadě mu pomůžu upoutat pozornost jinak :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1544
4.6.17 01:33

@Terezxx aha,ano take se snazim odpotat pozornost kdyz vidim ze uz na nekoho natahuje ruku, taky neumi odhadnout ješte sílu a kolikrát zmáčkne nebo zatahne vic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama