Bazalní teplota v ústech a pochvě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jana45
Kecalka 361 příspěvků 29.10.14 20:55
Bazalní teplota v ústech v pochvě

Prosím o řadu kde je lepší si měřit bazalní teplotu. Chtěla bych začit. Předem moc děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 29.10.14 20:57

V pochvě

Solaris
Závislačka 4821 příspěvků 29.10.14 21:00

@Jana45 doporučuji si přečíst vše potřebné zde

Kopíruji odstavec o tom, kde měřit a jaká to s sebou nese úskalí/výhody:
Bazální teplota se měří na stále stejném místě (a stejně hluboko). Teplotu je možno měřit v ústech, v pochvě nebo v konečníku. Neměří se v podpaží. V ústech může teplota kolísat, proto jsou nejspolehlivější zbývající dva tělesné otvory, ale na rozdíl od poševního způsobu lze v ústech měřit pohodlně i po dobu menstruace. V pochvě a konečníku bývá teplota vyšší než v ústech, proto nelze místa měření kombinovat.

Litta
Extra třída :D 13520 příspěvků 29.10.14 21:10

Dole je míň náchylná na výkyvy, ale měřím v puse a v pohodě. Je to jedno.

kittylittle
Závislačka 4456 příspěvků 29.10.14 21:19

Já taky měřím v puse a v pohodě, křivky vychází pěkný, když se dodrží pár pravidel, tak problém není

Jana45
Kecalka 361 příspěvků 29.10.14 21:22

Děkuji a měřite rtuťovym nebo digitálním teploměrem?

Litta
Extra třída :D 13520 příspěvků 29.10.14 21:24
@Jana45 píše:
Děkuji a měřite rtuťovym nebo digitálním teploměrem?

Digitál. Ale štvalo mě, že když chvíli (5 sekund?) nezaznamenal rozdíl aspoň desetiny stupně, tak zapípal a přestal měřít. Tak dám pod jazyk, nechám dvě minuty, zapnu a zapíšu číslo. To se mi osvědčilo.

Hoa Mai
Kelišová 6086 příspěvků 20 inzerátů 29.10.14 21:27

Taky mi to stačilo měřit v ústech, poznala jsem podle toho ovulaci i to, že jsem těhotná ještě předtím, než mi vyšel test. Na měření se doporučuje digitální teploměr se dvěma desetinnými místy. Já jsem šla do lékárny a řekla, že chci teploměr na měření BT a poradili mi, který je na to vhodný.

Jana45
Kecalka 361 příspěvků 29.10.14 21:41

Já jsem si koupila ten s těmi dvěma desetinnymi místy. Ale pak jsem četla na internetu že digitální není přesny.

Litta
Extra třída :D 13520 příspěvků 29.10.14 21:43
@Jana45 píše:
Já jsem si koupila ten s těmi dvěma desetinnymi místy. Ale pak jsem četla na internetu že digitální není přesny.

Zaprvé. V informacích k tomu teploměru bývá kouzelná věta, že měří s přesností na jedno desetinné místo. :mrgreen: A zadruhé, nějaká desetina nebo setina sem nebo tam, je úplně jedno. Uvidíš sama. Důležitý je průběh křivky. Jestli bylo v úterý 36,2, nebo 36,3 je fuk, pokud v pátek bude 37,1. ;)

Jana45
Kecalka 361 příspěvků 29.10.14 21:48

:D já znám tu kouzelnou větu. Jen jsem myslela jestli nepřestane měřit moc brzy.

Litta
Extra třída :D 13520 příspěvků 29.10.14 21:51
@Jana45 píše: :D já znám tu kouzelnou větu. Jen jsem myslela jestli nepřestane měřit moc brzy.

No to se může stát, proto já to očůrávám takhle, že ho nezapínám dokud neuplynou dvě minuty. A mám klid. Je to fakt spolehlivé, něvěřila bych, že to takhle může fungovat. ;)

kittylittle
Závislačka 4456 příspěvků 29.10.14 21:58

Přesně tak, nezáleží na konkrétní hodnotě, ale na tvaru křivky :) já měřím digitálem na jedno desetinné místo, po zapípání ještě teploměr cca půl minuty držím a pak teprve zapisuju, teplota obvykle ještě o cca 0,1-0,2 popoleze. Je důležitý měřit pořád tím stejným, pokud měnit, tak až v dalším cyklu :)

Nikulisek
Nováček 6 příspěvků 04.01.18 13:48

Ja jsem si nikdy bazalni teplotu nemerila..ale v puse mam max do 36,5 a v poche stale kolem 37…37.2..je normalni v. pochve stala kolem 37 uz pred dva tydny? Nerozumim tomu jsem tehotna? :nevim:

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1417 příspěvků 04.01.18 14:03

Na tom, že je v pochvě vyšší teplota než v ústech, není nic divného :) a měříš správně? Každý den v podobnou dobu hned po probuzení? Jinak z toho, co jsi napsala, se moc soudit nedá, ono to i chce sledovat nejdřív pár cyklů… zapisovat - udělat si graf, je to na něm líp vidět :) a hlavně si o tom něco načíst.
Co jsi tu napsala, o možnosti těhotenství podle mě nic nenapovídá (ani pro ani proti, jak jsem psala, málo informací)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Proměna Sanny z VyVolených: Ze čtvrttunové ženy je dnes krasavice

Žádný jiný účastník reality show VyVolení neměl takové tělesné proporce jako... číst dále >

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >