Bechtěrevova onemocnení

Anonymní
22.12.14 21:03

Bechtěrevova onemocnení

Chci se zeptat má někdo v rodině nebo z tím zkušenosti? zde odkaz oč se jedná - http://cs.wikipedia.org/wiki/Bechtěrevova_nemoc jak se to projevovalo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.12.14 21:04
  • Citovat
  • Nahlásit
14185
22.12.14 21:05

Máme to v rodině, otec a jeho dospělý syn. Projevuje se to u nich hlavně velkou bolestí zad, synovi vyslovila poprvé podezření očařka při nějakém zánětu očí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.14 21:10

@Adaneli no já jsem z toho v koncích přítelovi to našli z krve a nevím co dělat tvrdí jak ho to bolí atd. ale pak tahá nákupní tašky + ještě věší záclony svojí matce :nevim: a já pak tedy nevím jak na tom opravdu je a co na tom pravdy přeci když člověka něco bolí tak nic nedělá. Kvůli tomu že má takové bolesti jak tvrdí ani nemůže být s námi na svátky u mojí rodiny že by nevydržel cestu cca 30 minut autem ale tam aby věšel tu záclonu je normální už fakt nevím jak se k tomu stavět.

• Citovat
  • Nahlásit
7917
22.12.14 21:10

V rodině…od mého muže to má otec, tedy tchán, bude mít 70let a trpí tím od 30let. Nyní chodí v předklonu, občas bolesti, ale naučil se s tím žít. Můj muž a jeho brácha jakož to synové, tím netrpí, myslím, že kdyby to podědili, už by se to projevilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.14 21:14

@pannda no já jsem z toho v koncích přítelovi to našli z krve a nevím co dělat tvrdí jak ho to bolí atd. ale pak tahá nákupní tašky + ještě věší záclony svojí matce :nevim: a já pak tedy nevím jak na tom opravdu je a co na tom pravdy přeci když člověka něco bolí tak nic nedělá. Kvůli tomu že má takové bolesti jak tvrdí ani nemůže být s námi na svátky u mojí rodiny že by nevydržel cestu cca 30 minut autem ale tam aby věšel tu záclonu je normální už fakt nevím jak se k tomu stavět.

• Citovat
  • Nahlásit
14185
22.12.14 21:14

Přijde mi, že nejhorší je to pro ně právě v klidu, když musí dlouho sedět, třeba vidím, když jsou u nás na návštěvě, že nevydrží dlouho sedět, radši chvíli stojí, jdou se projít. Jinak taky makají a nějak se nešetří. Chtělo by to určitě nějaké cvičení, ale myslím, že to oba moc nedodržují :-(. A berou léky na bolesti, aby mohli normálně fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.14 21:17

@Adaneli no a to jeho rodina chce uhrát na duchod což si myslím že moc financí nebude + manžel má exekuci na plat tak nevím jak by to bylo v jeho případě.

• Citovat
  • Nahlásit
7917
22.12.14 21:18

Ano, jak píše Adaneli, nedovede dost dlouho sedět, musí se občas projít, postavit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7917
22.12.14 21:20
@Anonymní píše:
@Adaneli no a to jeho rodina chce uhrát na duchod což si myslím že moc financí nebude + manžel má exekuci na plat tak nevím jak by to bylo v jeho případě.

S tím nic nenaděláš. On sám musí přijít na to, jak s nemocí bojovat a co nejlépe udělat pro své zdraví či ůlevu od bolesti. Na důchod to hrát nemusí, to na důchod je, určitě bych si v jeho případě užívala 1× - 2× v roce lázně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3307
22.12.14 21:21

Brácha má. Dělá tesařinu, lozí po stavbách-má biologickou léčbu, bolí ho všechno-a důchod mu vzali(plný) :cert: :cert:
Nějak se v tomto státě živit musí, je sám a nic jiného mu nezbývá. Min. týden spadl ze žebře a má ůplně rozdrcený kotník je po operaci a má ho samý šroub. Takže finančně bude v pr…
Pojistku v jeho zdrav. stavu mu nikdo neudělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7917
22.12.14 21:21
@Anonymní píše:
@pannda no já jsem z toho v koncích přítelovi to našli z krve a nevím co dělat tvrdí jak ho to bolí atd. ale pak tahá nákupní tašky + ještě věší záclony svojí matce :nevim: a já pak tedy nevím jak na tom opravdu je a co na tom pravdy přeci když člověka něco bolí tak nic nedělá. Kvůli tomu že má takové bolesti jak tvrdí ani nemůže být s námi na svátky u mojí rodiny že by nevydržel cestu cca 30 minut autem ale tam aby věšel tu záclonu je normální už fakt nevím jak se k tomu stavět.

Kolik má let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.14 21:22

@pannda Nějak mi to nepříjde chová se stejně a normálně tak nevím co dělat a jak se k tomu stavět když na vánoce nebude semnou a dětmi u mojí rodiny ale u svojí mati bude a ještě dnes jí věšel záclonu :nevim: kdyby mněl takové bolesti tak nic nedělá ani tu záclonu ne?

• Citovat
  • Nahlásit
14185
22.12.14 21:22

Nejsem si jistá, ale myslím, že starší má na to částečný invalidní důchod, vím, že se to řešilo, ale už si to přesně nepamatuju, jak to dopadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7917
22.12.14 21:23
@Marka76 píše:
Brácha má. Dělá tesařinu, lozí po stavbách-má biologickou léčbu, bolí ho všechno-a důchod mu vzali(plný) :cert: :cert:
Nějak se v tomto státě živit musí, je sám a nic jiného mu nezbývá. Min. týden spadl ze žebře a má ůplně rozdrcený kotník je po operaci a má ho samý šroub. Takže finančně bude v pr…
Pojistku v jeho zdrav. stavu mu nikdo neudělá.

No, to je tragedie…v takové situaci je v tomto státě člověk bezradný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat