Bera vyšetření

351
9.9.20 15:29

Bera vyšetření

Maminky vyšlo někomu vyšetření Bera špatně? Jak se to řeší dále? Máte naslouchatko? Chodíte někam na nějakou speciální kliniku? Nám vyšlo negativně levé ucho, ale na těch slabých krivkach, takže hlasité slyší, ale signaly tiché ne. Byli jsme ve Fn Ostrava, chtela bych asi najít nějakou kliniku co by se zabývala přímo tímto. Nevíte o nějaké? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13936
9.9.20 16:52

A druhé ucho dopadlo jak? Pokud normální sluch, tak se to neřeší nijak, jen se hlídá rozvoj řeči. A pokud vím, tak FN v Ostravě by měla být dostatečně kompetentní k řešení sluchových vad u dětí. Tuším dělají i kochleární implantáty, což je top péče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
9.9.20 17:22

„@PetiteFillette“: pravé dopadlo dobře na to slyší. V prosinci jde na kontrolu kde mu budou znovu delat to bera vyšetření a prý podle mu to dopadne tak jak teď tak se to bude řešit třeba sluchátkem. Tak se modlim aby se mu to ještě vyvinulo. Bude mít 6.mesicu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13936
9.9.20 17:32

Aha, tak to je trošku jiný postup, než na který jsem zvyklá z našich kruhů (jen jiný kraj). Tady to je tak, že vada by měla být rozpoznaná do 4m a cca v 6m se dávají sluchadla. Ale to platí jen pro oboustrannou vadu. Nemáš nějaký papír, kde je napsaný výsledek vyšetření? Protože pokud je jedno ucho úplně v pořádku, tak sluchadla nutná nejsou, za předpokladu, že se správně vyvíjí řeč. Tedy je nutná logopedická péče už od raného věku, tzn. před 1.rokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
9.9.20 17:38

@PetiteFillette papír mám ale absolutně se v něm nevyznám. Rikala mi ze pravé je vporadku leve je horší. Zepry se do jednoho roku sluch vyvíjí tak proto pujde za 3m na kontrolu a tam se rozhodne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13936
9.9.20 18:22

@Moniseeek nejsem sice doktor, ale možnosti vývoje sluchu jsou hoooodně omezené. Můžeš mi poslat ty zprávy jestli chceš, měla bych z nich něco vyčíst. Ale jak to tak čtu, tak ti asi opravdu doporučím návštěvu jiného odborníka, minimálně kvůli second opinion (druhý názor). Například Hradec Králové, blíž asi nic nemáte a tam jsou opravdu na vysoké úrovni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
9.9.20 18:30

@PetiteFillette dobrá pošlu ti to do zprávy. No Hradec máme 200km, a kde to tam je? To je nějaká soukromá klinika nebo přímo v nemocnici?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama