Bulimie a těhotenství

Anonymní
8.9.20 21:41

Bulimie a tehotenstvi

Ahoj chci se zeptat zda je tu nejaka maminka co trpěla bulimii i v tehotenstvi. Byli vaše miminka v pořádku? Jak jste to zvládli?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1776
8.9.20 21:44

Nejsem maminka s bulimií, ale upřímně? Nemyslím si, že by miminka bulimicek byla ok. Vždyť ony samy nemají dostatek živin pro sebe, natož pak pro dítě? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 21:46

Těhotenství bylo jediných 9 měsíců, kdy jsem v tom nelitala a jedla spořadaně a zdravě. Spadla jsem do toho hned po porodu, když jsem se uviděla v zrcadle.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 21:48
@Anonymní píše:
Těhotenství bylo jediných 9 měsíců, kdy jsem v tom nelitala a jedla spořadaně a zdravě. Spadla jsem do toho hned po porodu, když jsem se uviděla v zrcadle.

Mohu se zeptat, detatko bylo a je zdravé? Přeci jen tělo je zhuntovane než otehotni…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 21:50
@mamina89 píše:
Nejsem maminka s bulimií, ale upřímně? Nemyslím si, že by miminka bulimicek byla ok. Vždyť ony samy nemají dostatek živin pro sebe, natož pak pro dítě? :nevim:

A vem si že někdo prozvraci celé tehu a bulimii netrpí…taky to tělo nemá tolik zivin :nevim: proto se prave ptam

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 21:58

Bulimie je nemoc a měla. by se léčit. Nechápu kdo a touhle psychickou nemoci se rozhodne otěhotnět… Jinak jsem si v minulosti prošla anorexii, ne v těhotenství.

• Citovat
  • Nahlásit
1069
8.9.20 22:08

Neprosla. Nechapu, jak nekdo kdo trpi bulumii se snazi otehotnet. Nejdrive se dej dokupy, navstiv psychiatra a pak planuj rodicovstvi. Jestli jsou miminka bulimicek v poradku nevim, ale muze se stat, ze maminka tu nebude dlouho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5224
8.9.20 22:09
@Anonymní píše:
A vem si že někdo prozvraci celé tehu a bulimii netrpí…taky to tělo nemá tolik zivin :nevim: proto se prave ptam

Kdyz nekdo prozvraci cast tehotenstvi tak si miminko bere živiny ze zásob v těle, který při bulimii jaksi nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 22:15

Ahoj, já jsem trpěla před těhotenstvím anorexií. I když jsem na tom v době otěhotnění byla lépe, tak mě jakákoliv tělesná změna děsila. Jakmile jsem se dozvěděla, že jsem těhotná (neplánovaně), tak jsem začala mít strach o miminko, to jsem děti ani nechtěla, ale ta představa, že je v mém těle něco, co mě potřebuje, mě dohnala k tomu, že jsem přestala blbnout a začala poslouchat své tělo. :srdce:

Na to, že se dostaví tyto pocity i u tebe nespoléhej, ale měj v paměti, že ať už se jedná o zárodek, nebo větší plod, jsi jeho máma, neubližuj mu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 22:42

Anonymně, je to snad pochopitelne…anorekticka, bulimička, dvě děti, obě v pořádku…ja v tom litám furt…

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14366
8.9.20 23:38

Vstup do psychoterapie - alespoň teď, jak ti budou hormony a pak nevyspání zhoršovat úzkost a nejsistotu, tak právě teď je ideální příležitost donutit se trošku zase přebrat kontrolu nad svým životem a nedávat to té mrše PPP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.9.20 00:28
@Anonymní píše:
Ahoj chci se zeptat zda je tu nejaka maminka co trpěla bulimii i v tehotenstvi. Byli vaše miminka v pořádku? Jak jste to zvládli?

Maminek, které zvrací pouze během těhotenství se to přeci netýká, je to přeci naprosto jiný problém. A ty, které zvrací příliš a ubírají na váze taky často končí v nemocnici na kapačkách..
Takže v tom, prosím, nehledej výmluvy.
Těhotenství je samo o sobě nápor na tělo.

O své nemoci mluvis, tudíž o ni víš, uvedomujes si ji. Nejvyssi cas začít s tim neco dělat. Kdyz do ted ne pro sebe, alespoň pro to dítě.
A ver mi, vim o čem mluvím..vím jak je to těžké.
Cca rok před těhotenstvím jsem byla „čistá“. Během těhotenství se mi ale rozjelo zachvatovite přejídání. Telo si zkrátka žádalo to, co jsem mu upirala roky předtím.. Dítě se narodilo zdravé, to ano.. jenze to uz sen neměla vyzivovy deficit, a nic se tim nevyřešilo, zhubla jsem pak pres 30kg..zase drastickým způsobem, teď je mám zpět. A teď taky nastal čas, kdy se sebou opravdu začínám něco dělat, chodím na terapie. A chci se toho zbavit.
Na dítě potřebuješ sílu, fyzickou i psychickou, tu ti bulimie odebírá. Bude z tebe troska. Jak budes fungovat doma, pak v praci? A co partner? V době bulimie jsem na nic a nikoho nemela čas. Vystavena vecne ustvana a unavena matka, v bludnem kruhu. X druhu hrozicich rakovin, od krku po streva, zničené vlasy, zuby, nehty, kůže, zanety, oslabena imunita, odpojeni od reality, navazujici psychicke potize… vážně tohle chceš svému dítěti dobrovolně darovat? Ikdyz to po tobě nezdedi, a bude po porodu ok, bude to prozivat s tebou, na urovni, ktera neni vidět.
Víš..ja tě nesoudim, ale prosím tě, udělej s tim něco.
Přeju ti hodně sil!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 10:40
@smutný.smajlík píše:
Maminek, které zvrací pouze během těhotenství se to přeci netýká, je to přeci naprosto jiný problém. A ty, které zvrací příliš a ubírají na váze taky často končí v nemocnici na kapačkách..
Takže v tom, prosím, nehledej výmluvy.
Těhotenství je samo o sobě nápor na tělo.O své nemoci mluvis, tudíž o ni víš, uvedomujes si ji. Nejvyssi cas začít s tim neco dělat. Kdyz do ted ne pro sebe, alespoň pro to dítě.
A ver mi, vim o čem mluvím..vím jak je to těžké.
Cca rok před těhotenstvím jsem byla „čistá“. Během těhotenství se mi ale rozjelo zachvatovite přejídání. Telo si zkrátka žádalo to, co jsem mu upirala roky předtím.. Dítě se narodilo zdravé, to ano.. jenze to uz sen neměla vyzivovy deficit, a nic se tim nevyřešilo, zhubla jsem pak pres 30kg..zase drastickým způsobem, teď je mám zpět. A teď taky nastal čas, kdy se sebou opravdu začínám něco dělat, chodím na terapie. A chci se toho zbavit.
Na dítě potřebuješ sílu, fyzickou i psychickou, tu ti bulimie odebírá. Bude z tebe troska. Jak budes fungovat doma, pak v praci? A co partner? V době bulimie jsem na nic a nikoho nemela čas. Vystavena vecne ustvana a unavena matka, v bludnem kruhu. X druhu hrozicich rakovin, od krku po streva, zničené vlasy, zuby, nehty, kůže, zanety, oslabena imunita, odpojeni od reality, navazujici psychicke potize… vážně tohle chceš svému dítěti dobrovolně darovat? Ikdyz to po tobě nezdedi, a bude po porodu ok, bude to prozivat s tebou, na urovni, ktera neni vidět.
Víš..ja tě nesoudim, ale prosím tě, udělej s tim něco.
Přeju ti hodně sil!

No já právě jsem vicemene už čistá na procenta tak 90% ale vím že tam někde v hlavě furt je ale nedovolím aby se ukázala cela kor když čekám. malicke. jen mě zajímalo jak u všech zen probíhá to tehotensvi jestli měli nějaké potíže či ne. Absolutně v tom nehledám výmluvy, naopak e snažím zuby nehty. Manžel mi dost pomáhá :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 10:41
@Anonymní píše:
Ahoj, já jsem trpěla před těhotenstvím anorexií. I když jsem na tom v době otěhotnění byla lépe, tak mě jakákoliv tělesná změna děsila. Jakmile jsem se dozvěděla, že jsem těhotná (neplánovaně), tak jsem začala mít strach o miminko, to jsem děti ani nechtěla, ale ta představa, že je v mém těle něco, co mě potřebuje, mě dohnala k tomu, že jsem přestala blbnout a začala poslouchat své tělo. :srdce:Na to, že se dostaví tyto pocity i u tebe nespoléhej, ale měj v paměti, že ať už se jedná o zárodek, nebo větší plod, jsi jeho máma, neubližuj mu.

Nechci mu ublizovat, z 90% se mi daří ale vím že ji někde v hlavě furt mám a po každém jídle mě nahlodáva ale já se nedam

• Citovat
  • Nahlásit
9.9.20 15:15
@Anonymní píše:
No já právě jsem vicemene už čistá na procenta tak 90% ale vím že tam někde v hlavě furt je ale nedovolím aby se ukázala cela kor když čekám. malicke. jen mě zajímalo jak u všech zen probíhá to tehotensvi jestli měli nějaké potíže či ne. Absolutně v tom nehledám výmluvy, naopak e snažím zuby nehty. Manžel mi dost pomáhá :kytka:

Tak to se omlouvám :kytka: do nikoho samozřejmě nevidim, jen jsem se tak rozvasnila, protože se mě to taky týká..
Přeji hodně štěstí, myslim, ze behem těhotenství to zvladnes, dej si pozor potom, vzdycky si udelej cas i na sebe. Podpora manžela je to nejlepsi, co můžeš mít :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama