Beta karoten a opalování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kacckaJ
Kecalka 150 příspěvků 02.02.19 08:40
Beta karoten a opalování

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jestli máte některá zkušenosti s užíváním beta karotenu a opravdu jste se pak lépe opálili. Jsem bílá jak stěna, v létě jdu spíš do červena, záda se mi vždy sloupou a až pak trošičku mi ta kůže zhnědne. V létě pojedem k moři, známá mi doporučila právě ten karoten, že určitě půjde pak opálení krásně do hnědá, tak se chci zeptat, jestli to je fakt pravda popř. jak dlouho před odjezdem karoten užívat. Děkuji :mavam:

Reakce:
Celina
Závislačka 4191 příspěvků 02.02.19 08:47

Beta karoten pomáhá. Ale pokud jsi blondýnka a máš málo pigmentu, tohle tě moc nespasí, i když tím ani nic nezkazíš. Před dovolenou jdi aspoň 6-8× na solarko, ať máš základ, opálíš se pak líp

Russet
Extra třída :D 13957 příspěvků 02.02.19 08:59
@kacckaJ píše:
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jestli máte některá zkušenosti s užíváním beta karotenu a opravdu jste se pak lépe opálili. Jsem bílá jak stěna, v létě jdu spíš do červena, záda se mi vždy sloupou a až pak trošičku mi ta kůže zhnědne. V létě pojedem k moři, známá mi doporučila právě ten karoten, že určitě půjde pak opálení krásně do hnědá, tak se chci zeptat, jestli to je fakt pravda popř. jak dlouho před odjezdem karoten užívat. Děkuji :mavam:

Kdysi jsem to zkoušela. Ale jsem hnědovlasá a hnědooká a opaluju se dobře. Rozdíl jsem neviděla. Loni jsem díky moři byla hodně opálená a žádný karoten jsem neužívala. Základ je dobrý opalovací krém, aby ses nespálila. Pak se nebudeš loupat. S tvým fototypem radši vyšší. Neřekla bych, že solárko pomůže v opalování. Nechodím do něj vůbec a opálit se stihnu vždy. Protože trávím volno venku.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 02.02.19 09:05

Tak nic tim urcite nezkazis, ale zadny zazrak bych taky necekala. Loni u more jsem ho brala (jenom po dobu dovolené) a byla jsem krasne rovnomerne opalena. Ale to manzel a dite taky a to nic nebrali. Jestli to bylo ale tim nevim. Jsem modrooka, ale s opalovanim nejake extra problemy normalne nemivam. Lepsi navod je kvalitni opalovak a mazat, mazat, mazat.

Russet
Extra třída :D 13957 příspěvků 02.02.19 09:07

Třeba loni jsem ale měla opálenou i pěšinku ve vlasech a tam jsem se vůbec nemazala :jazyk:

sepos
Kecalka 174 příspěvků 03.02.19 10:11

@kacckaJ
když užíváš betakaroten, tak se ti ukládá do kůže a vytvoří ti tu barvu. Pokud ale užíváš samotnej betakaroten, tak pak jsou spíš do orandžova a vypadá to prostě divně. Dokup si k tomu měď, nebo už nějaký kombinovaný přípravek, který už je v kombinaci s mědí (mám pocit, že bioderma má takový) a užívej ten.:)

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >