Bexsero 2020

21.1.20 15:17

Bexsero 2020

Zdravim maminky, ktere nejsou vylozene antiockovaci. Jdeme zitra na osmimesicni prohlidku a pediatricka nam jiz od pul roku maleho vyrazne doporucuje ockovat na meningitidu. My jsme celkem pro ockovani, maly ma samozrejme hexu a pak ma rotaviry a pneumokoky, vse vzdy zcela bez reakce. U toho Bexsera na meningitidu doktorka sama rikala, ze tam tu reakci cekat muzu docela vyraznou a me to desi do te miry, ze jsme to zatim odkladali. Oni pocitaji, ze zitra to malemu pichnou, ale ja jsem strasne na vazkach a tady jedina diskuze, co je, je z roku 2015, kdy se s Bexserem zacinalo. Mate nekdo prosim aktualni zkusenost s vedlejsimi ucinky u podobne stareho mimca? Nechceme zase bezhlave ockovat takhle mrnavy mimco hnedka v prvnim roce na vse, ale doktorka (mimochodem je bajecna a moc se nam vzdy venuje) rika, ze ty mala mimca jsou nejohrozenejsi :nevim: nechci samozrejme rady, zda ano ci ne ockovani, to musime rozhodnout sami, ale spis me zajimaji aktualni zkusenosti s vedlejsimi ucinky. Moc diky :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
552
21.1.20 22:50
@Brevnovanka88 píše:
Zdravim maminky, ktere nejsou vylozene antiockovaci. Jdeme zitra na osmimesicni prohlidku a pediatricka nam jiz od pul roku maleho vyrazne doporucuje ockovat na meningitidu. My jsme celkem pro ockovani, maly ma samozrejme hexu a pak ma rotaviry a pneumokoky, vse vzdy zcela bez reakce. U toho Bexsera na meningitidu doktorka sama rikala, ze tam tu reakci cekat muzu docela vyraznou a me to desi do te miry, ze jsme to zatim odkladali. Oni pocitaji, ze zitra to malemu pichnou, ale ja jsem strasne na vazkach a tady jedina diskuze, co je, je z roku 2015, kdy se s Bexserem zacinalo. Mate nekdo prosim aktualni zkusenost s vedlejsimi ucinky u podobne stareho mimca? Nechceme zase bezhlave ockovat takhle mrnavy mimco hnedka v prvnim roce na vse, ale doktorka (mimochodem je bajecna a moc se nam vzdy venuje) rika, ze ty mala mimca jsou nejohrozenejsi :nevim: nechci samozrejme rady, zda ano ci ne ockovani, to musime rozhodnout sami, ale spis me zajimaji aktualni zkusenosti s vedlejsimi ucinky. Moc diky :hug:

Naposled na tom byl syn byl mu rok. Teploty žádné v místě očkování se vytvořil malý uzlík, který postupně zmizel to samé po 2 dávce. Jinak očkujete správně! dejte ještě ty ostatní meningitidy zejména C. ( dát měsíc po první dávce bexera ať máte co nejdříve imunitu) a Příští rok chřipku - to je nejlepší očkování pro malé dítě a je to skoro zadarmo. Já mám syna 2 letého takže už dáváme žloutenku klíšťovou encefalitidu a neštovice, chřipku ( postupně) ne více než 1 dávku očkování měsíčně aby se vytvořila na všechny nemoci dobrá imunita. Na jaře bude doočkováno. Všechno snáší bez reakce stejně to měly i ostatní děti až na MMR tam reakce byly syn měl něco přes 38 dostal nurofen, spadlo to a už to nevylezlo… Jak se teď hodí mít očkované dítě proti rotavirum když je tolik případů…. Jinými slovy nebojte se, Vaše dítě je očkovací typ - stejně jako moje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
21.1.20 22:54

Synovi jsem dávala 1. bexsero asi v 8m, byl bez reakce. Ale on neměl zatím reakci na žádné očkování. Dcera očkování snáší hůř, ta dostávala 1.davku bexsera asi ve 13m a měla teplotu asi 38, bolestivé místo vpichu a po druhé dávce se jí udělala na tom stehýnku děsná hrča i s modřinou, vstrebavalo se to asi 14 dní. Za měsíc má dostat poslední dávku, tak jsem zvědavá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.20 09:40

@Josef44 moc diky za zkusenosti :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.20 09:40

@dickys prima, diky moc za zkusenost :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
14.2.20 21:04

@Brevnovanka88 zdravím, dali jste to Bexsero nebo ne? Jaka byla reakce u vas? My davali vcera taky na 8m prohlídce nejak pred 13hod a teplota začala jít nahoru kolem 19hod. Nejvíc maličká hřála v noci na dnešek, budila se často na kojení, ale byla v takovým polospanku, ze jsem ji na měření teploty a zavadeni čípku nechtěla burcovat. Odhaduju ze mela kolem 39C, byla jak kamna… Navíc vždy po kojení jí teplota klesla a pila opravdu často, spí se mnou v posteli, tak jsem nad ní bděla a často ji teplotu kontrolovala rukou. Zvládly jsme to teda bez paralenu apod. Jen na noc jsem dala viburcol a dnes uz mela jen teplotu okolo 37C a byla knoura protivna. Pozorností, láskou a viburcolem jsme to nějak preklepaly a zvladly to spolu :srdce: v miste vpichu nema vubec nic, pokud něco ještě nevyskoci, tak jsme takto zvladly první dávku. Píšu to sem i pro ostatní, já se toho děsně bála, fakt moc, a taky jsem žádný aktuální zkusenosti moc nenašla, tak aby podobně vystrašený mamky viděly, že to je v pohodě. Jen samozřejmě, každý dítě je jiný. To naše na obě hexsvakciny reagovalo jen lehce na 37C jeden vecer a pak dobry. Držím palce všem :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.2.20 21:09

@Matey diky za reakci, my to zvladli a velmi podobne, po ockovani 2 hodiny preventivne cipek, v noci mel kolem 38,5, po 6 hodinach jsem dala druhy cipek, ale do par minut ho vykakal, takze jsem pak nevedela, zda se muze dat dalsi nebo ne, tak jsem ve dve rano volala na toxikologickou linku :mrgreen: a tam mi moc mila pani rekla, ze muzu dat dalsi, tak jsme dali a spal do rana, druhy den mel mezi 37-38 a pak uz nic, v miste vpichu vubec nic, nozicka nebolela :kytka: za dva tydny jdeme na Nimenrix,,coz ja na ty dalsi typy meningokoka a to pry mene reaktivni no a v breznu na druhe bexsero, maly byl hrdina. Taky jsem se moc bala, ale nakonec dobre a nemoci se bojime vic, takze jsme radi, ze jsme do toho sli, navic vzp nam dala 2500 na tu prvni davku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
14.2.20 21:14

@Brevnovanka88 muzu se prosím zeptat jak to funguje s tim příspěvkem od vzp? To jste tam přišla, že jste byli na očkování a oni vam vyplatili ten prispevek? Omlouvam se a děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.2.20 21:20

@Sabina123amy na webu se da vytisknout formular a tam to vyplnite a na 2.strance zaskrtnete, z jakeho programu cerpate (pro deti) a co cerpate (ockovani). Prilozite doklad o platbe, o ten si reknete pediatrovi a bud osobne nebo postou poslat na VZP (my jsme z Prahy a posila se to do ulice Na Perstyne) :kytka: Formular viz nize :) cca do mesice Vam na ucet poslou penize :)

https://media.vzpstatic.cz/…vek-2020.pdf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2862
14.2.20 22:18

@Brevnovanka88
ještě je potřeba k tomu doložit čestný prohlášení
https://media.vzpstatic.cz/…ojisteni.pdf
Já jsem ho zapomněla poslat, tak mi došel e-mail a posílala jsem to naskenovaný.
Jo a ještě chtějí nafocený očkovák, první stranu se jménem a pak tu stranu, kde je vypsaná ta vaxína - také jsem doposílala. I když teď nevím, jestli to nebylo jen u žloutenky. Ale oni dají vědět, když něco bude chybět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
15.2.20 10:10

@Brevnovanka88 ja ji dam Nimenrix az kdyz ji bude pres rok, pak pry staci jen jedna davka, ale taky by mě zajímala zkušenost s reakcí. Kdybyste si vzpomněla, dejte prosím pak vědět i jaká byla reakce po ty druhy dávce Bexsera, kdyby se nějak lišila. Snad to bude taky dobrý :)
@Sabina123amy Jinak mně sestricka říkala, že na pojišťovnu (taky VZP) mám vzít účtenku z lékárny, kde jsem vakcinu kupovala, pak od nich doklad za aplikaci vakcíny a očkovací průkaz. Pojedu tam asi příští týden to zařídit osobně, včetně příspěvku na plavání a na moji dentální hygienu :D Tak jsem zvědavá, jak pořídíme :) těch 2500 je určitě dobrejch, vzhledem k tomu na kolik vsechny dávky bexsera vyjdou :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
18.2.20 17:48

Já mám teda starší dítě už, budou ji dva roky a dávali jsme v listopadu první dávku a včera druhou. Obě s reakcí, zvýšená teplota k 39 a bolest nožičky. Každopádně nemoci se bojím víc. S potvrzením o zaplacení jsem si došla na VZP a vyplnila na přepážce papíry, co mi paní dala, cca do měsíce jsem to měla na účtu. Nimenrix budem dávat tak za 3 měsíce. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat