Bexsero reakce - záškuby

Anonymní
3.2.21 11:17

Bexsero reakce - záškuby

Ahoj holky, malý (jsou mu čerstvě tři měsíce), byl včera očkován Bexserem. Očkováni proběhlo ve 14:30, v noci pak horečka 39,6 a v průběhu několika hodin záškuby, jednou rukou, jednou nohou, celym tělem… různé se to střídalo :,( Mám několik dotazů, máme doma spor a rada bych měla nestranné názory.

1. Přijde vám to jako normální reakce?
2. Kontaktovaly byste neurologa?
3. Pokračovaly byste v očkováni Bexserem?
4. Byl by to pro vás důvod rozvolnit očkovací kalendář? Ráda bych pockala s první hexou minimálně na šestý měsíc, druhá dávka 9m, třetí 17m cca.

Prosím o anonym, zdravotní informace.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12224
3.2.21 11:29

Nemocnici jste navštívili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 11:30

@iiiv ne, myslela jsem, že je to z ty horečky, ale stále mi to vrtá hlavou, začala jsem shánět toho neurologa :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
400
3.2.21 11:31

Ahoj,

jestli už zaškuby nemá a je už v normálním stavu pochybuju, že by neurolog něco našel. Taky jde o to, jestli ty zaškuby byli opravdu z očkování, jako reakce na nějakou látku nebo na tu vysokou teplotu. Máte v rodině febrilní křeče?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1733
3.2.21 11:32

Proč dítě ve 3 měsících nemá hexu, ale bexsero ano? Každopádně minimálně na zavolání lékaři to podle mě je. Co s dalším očkování bych se ptala toho lékaře, ne emimina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 11:32
@Hedvikaaa píše:
Ahoj,jestli už zaškuby nemá a je už v normálním stavu pochybuju, že by neurolog něco našel. Taky jde o to, jestli ty zaškuby byli opravdu z očkování, jako reakce na nějakou látku nebo na tu vysokou teplotu. Máte v rodině febrilní křeče?

Ahoj, ano, febrilni křeče v rodině máme, měla jsem je já i můj první syn.

• Citovat
  • Nahlásit
2610
3.2.21 11:33

S tímhle bych byla co nejrychleji na pohotovosti :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
3.2.21 11:38
@Anonymní píše:
Ahoj, ano, febrilni křeče v rodině máme, měla jsem je já i můj první syn.

Tak pokud je teď miminko v pořádku, mohlo to být čistě podraždění nervové soustavy vysokou teplotou, když mate i ty febrilni křeče v rodině vypadá to spíš na zvýšenou citlivost CNS

V akutní fázi je vhodně jet na pohotovost, protože člověk nikdy neví, ale jestli už vše odeznění není třeba. Zavolej pediatroj a zkus mu celou situaci popsat a domluvit se na postupu. Je blbě, že mimču doktorka dala hned bexero, které bohužel ty vysoké teploty dost často vyvolává a tak tě zbytečně vyděsila.
Hexu neodkládej pokud k tomu nebude vážný důvod. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
3.2.21 11:41
@Midaku píše:
Proč dítě ve 3 měsících nemá hexu, ale bexsero ano? Každopádně minimálně na zavolání lékaři to podle mě je. Co s dalším očkování bych se ptala toho lékaře, ne emimina.

Přesně! První by mělo být vždy očkování povinné a potom dělat nějakou nástavbu 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16708
3.2.21 11:41

Ja bych jela na pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12224
3.2.21 11:44
@Anonymní píše:
@iiiv ne, myslela jsem, že je to z ty horečky, ale stále mi to vrtá hlavou, začala jsem shánět toho neurologa :oops:

no já bych jela už s tou horečkou, přeci jen mu jsou teprve 3 měsíce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11468
4.2.21 00:20

Tak to by me poradne vydesilo. Mas to natocene…?

Jestli to bylo v prubehu nekolika hodin, tak to nevypada na krece z horecky, ale spis z vakciny.
Obecne, pokud ma dite citlivejsi CNS, tak bych byla dost opatrna i s hexou. Muze to s nim slusne zamavat.
Precti si pribalaky, prober s neurologem a uvidis.
Osobne bych se do dalsich davek moc nehrnula.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
4.2.21 01:07

No. Syn dostal prvni Bexsero az v 6m.
Reakce vzdy 2 dny horečka, spavost x nespavost, protivnej, ale dalsi jsem dala, kdyz uz bylo rozočkováno. Reakci nemel na zadne ockovani krom toho Bexsero.

Tohle by me znervoznovalo a nenechala bych ockovat 3m mimi Bexserem, hodne se mluvi a pise o reakcich z teto vakciny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 15:59

@Lucie_Sx Ahojky, bohužel jsme očkovali na doporučení pediatra, lituju toho, chtěla jsem dat nejprve povinnou hexu, jak jsme byli s mužem domluveni, ale oni na nás v ordinaci dost nastoupili, on se nechal přemluvit a přinutil me ustoupit :,(

Kontaktovala jsem mailem očkovací centrum v Motole a mám od nich zpětnou vazbu, že se máme objednat na neurologii, 4-6 měsíců neockovat a pak se objednat k nim. Musí na toto vyjádření brat zřetel i pediatr, kdyby chtěl třeba s tím odkladem dělat potíže? Kdybych mu ho preposlala e-mailem?

Hlásila jsem mu to telefonicky, ale sestra me slušně řečeno poslala kamsi, ze je to normální reakce :?

• Citovat
  • Nahlásit
1146
5.2.21 16:03

Měli jsme v rodině neurologické reakce na očkování - já bych uřčitě běžela na vyšetření k neurologovi a očkování odložila. Tyhle věci nejsou sranda - kdo nezažil, nepochopí…

Příspěvek upraven 05.02.21 v 16:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat