Dá se odložit očkování MMR Priorix?

150
26.1.21 14:25

Dá se ještě odkládat mmr?

Zdravím všechny, mám dotaz ohledně MMR očkování, konkrétně Priorix - na internetu jsem našla že se má dávat do 18měs. Jsme pozvaní za 3 měsíce, tzn. v 15 měsících na očkování a já z toho mám hrůzu… krom toho, že malá je exematik tak všude čtu děsuplné zážitky ohledně reakcí, taky že prý do dvou let může tohle očkování negativně ovlivnit neurologický vývoj, u nás v domě je malá slečna, která po tomto očkování skončila na hadičkách - řekla jsem to dnes doktorce, že mě to děsí už kvůli tomu, co vím od sousedů, načež doktorka řekla, že pokud ta malá měla takovou reakci na očkování, pak by jistě pokud by nějakou z těch nemocí chytla, s ní měla veliký, možná i fatální problém… 8o Nicméně - dá se ještě MMR odkládat? Původně jsem si myslela, že bych počkala až než malá půjde do školky, furt si říkám, že až jí budou 3, tak bysme to zvládly i lépe, nějaké ty nežádoucí účinky, než když jí bude rok a čtvrt, katastrofálně mě to děsí. Jde to tedy odkládat nebo už ne?
Děkuji za odpovědi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20583
26.1.21 14:28

Jde, syn má 20 měsíců a už to mame po třetí odložené :mrgreen: musí ji mít před nástupem do školky. Ale třeba starší syn ji dostal kolem toho roka a půl a žádné následky ani nežádoucí účinky neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7173
26.1.21 14:33

Nechala jsem dceri odlozit do 2 let. Nakonec byla naockovana ve 2 letech a 3 mesicich (zacatkem podzimu) a i tak mela hodne vysoky teploty, unavena, pak i rymu (do toho totiz asi lezla stolicka :roll: ). Odkladu nelituju. Na nic predtim reakci nemela, a to mela v terminu hexu, rotaviry a Prevenar. Ale nic dokupy a mezi vsim alespon 14 dni az mesic odstup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1742
26.1.21 14:37

A ja zas neznam nikoho, vcetne dcery, kdo by na to mel jakoukoli reakci :nevim: no to je jedno, ale tak doktorka ti rekla, ze se to muze odlozit nebo ne? Pokud ty ho nechces a ona ti ho bude do tech 18m nutit, tak asi budes muset najit jineho doktora, ktery nenuti..nebo muzes pokazde lhat, ze melo dite teplotu a rymu a budou to odkladat porad kvuli tomu, ale to bych si radsi nasla nekoho, kdo bude pristupny tvemu pozadavku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
26.1.21 14:40

Dcera dostala MMR pred tremi tydny. Za mesic ji budou tri. Pokud nema starsiho sourozence, ktery by mohl zavlect treba spalnicky… odlozila bych do predskolkoveho veku nebo do doby, nez zacnete chodit mezi davy na hriste.

Dcera ma zdravotni problemy, nastudovala jsem toho o ockovani hodne, se zarukou to neni nikdy, ale v pozdejsim veku se to lepe snasi. Navic i to riziko, kdyz by ditko spalnicky (treba) skutecne chytlo…jsem z generace, kdyz to bylo bezne a vsichni jsme to zvladli. Horsi je to pak v puberte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 14:43

Dcera první měla určitě po druhém roce a druhou nemá doteď (zdravotní indikace) a je jí 7.teď ji dělali testy na protilátky, zardenky ok, na spalnicky čekáme. Případne přenocování budu řešit s větším odstupem od zdravotní zátěže (operace loni v květnu)

• Citovat
  • Nahlásit
8468
26.1.21 15:18

MMR jsem nechala píchnout až po 3tím roce, před nástupem do školky.
S nikým jsem nediskutovala, prostě jsem to dr oznámila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1588
26.1.21 15:28

Pro školku stačí jedna dávka někdy před nástupem. Tu druhou mi připadá rozumné odložit až třeba do puberty, aby dítě mělo delší imunitu (nebo cele to očkováni). Preci jen jsou to dětské nemoci a ty mají lepší průběh v dětství, než pak v dospělosti, stejně jako neštovice. A pro dospělé můžou mit nepříjemné až fatální komplikace (zardenky v tehotenstvi, priusnice a mužská plodnost)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9075
26.1.21 16:02
@Tajeka píše:
Dcera dostala MMR pred tremi tydny. Za mesic ji budou tri. Pokud nema starsiho sourozence, ktery by mohl zavlect treba spalnicky… odlozila bych do predskolkoveho veku nebo do doby, nez zacnete chodit mezi davy na hriste.Dcera ma zdravotni problemy, nastudovala jsem toho o ockovani hodne, se zarukou to neni nikdy, ale v pozdejsim veku se to lepe snasi. Navic i to riziko, kdyz by ditko spalnicky (treba) skutecne chytlo…jsem z generace, kdyz to bylo bezne a vsichni jsme to zvladli. Horsi je to pak v puberte.

To si pleteš s neštovicema, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
26.1.21 16:17

Dcera byla před měsícem (ve 14 měsících). Trochu jsme posunuli hexu, protože nepribirala, jinak by priorix měla asi už ve 13 měsících. Reakce žádná. I doktorka říkala, ze teď se ani mírné reakce příliš neobjevují. To spis měla po očkováni proti meningokoku trosku teplotku.
Starší dcera i syn to zvládali taky, i když to asi byla jiná očkovací látka ( je to už 23 a 16 let).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1213
26.1.21 20:26

Dcera měla toto očkování ve 22 M, synátor až ve 26M (bylo to zrovna to období, jak v naší republice byla lokálně epidemie příušnic či spalniček). Doktorka absolutně nic nenamítala… Z tohoto očkování mám největší hrůzu… Jinak dcera měla desátý den od očkování změnu chování - asi tři večery nebyla schopna usínat bez řevu (asi dvě hodiny). Syn byl bez reakce. Tento rok mě to bude čekat u třetího dítěte a též se budu obávat… Znám ale děti, které to měly kolem toho 15M a úplně bez problémů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1575
26.1.21 20:48

Oficiálně se to odložit nesmí, v praxi ale - co ti kdo udělá? Zastřelí tě za úsvitu? Teoreticky asi můžeš dostat pokutu nebo tak něco, ale neznám nikoho, kdo by měl s odkladem mmr jakékoli opletacky. Akorát pediatři bývají nenadšení a může z toho být dusno. Naše děti dostali mmr ve 2,5, ve 2 a čtvrt, třetí to ještě nemá, budou jí dva na jaře, té to plánujeme nějak na prázdniny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1575
26.1.21 20:50
@Melodie91 píše:
A ja zas neznam nikoho, vcetne dcery, kdo by na to mel jakoukoli reakci :nevim: no to je jedno, ale tak doktorka ti rekla, ze se to muze odlozit nebo ne? Pokud ty ho nechces a ona ti ho bude do tech 18m nutit, tak asi budes muset najit jineho doktora, ktery nenuti..nebo muzes pokazde lhat, ze melo dite teplotu a rymu a budou to odkladat porad kvuli tomu, ale to bych si radsi nasla nekoho, kdo bude pristupny tvemu pozadavku

Nemusí lhát, normálně řekneš, „My to očkování chceme odložit“. Nejde, nelze… „Ano, ale my ho odložíme.“ Nejde, nelze… „Chápu. Tak bychom ho odložili tak o rok.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat