Přerušení očkování proti pneumokokům

14
15.1.21 16:28

Přerušení očkování proti pneumokokům

Ahoj,
ráda bych se poradila s vašimi zkušenostmi s očkováním a zejména přerušením.

Nechali jsme děťátko po ukončeném druhém měsíci neuváženě naočkovat hexou a synflorixem naráz.
Reakce na sebe nenechala dlouho čekat, již ten den večer se totálně pokadil a následovalo období zeleného průjmu několikrát denně. Trvalo to bezmála 4týdny.
Mudra říkala, že to s tím nesouvisí, ale počet diskusí na toto téma vypovídá jinak.

Minulý týden, po cca 2,5 měsících dostal druhou dávku hexy. Večer horečka a od té doby v noci nespí. Budí se po hodině, půl hodině, 10min a podobně. Nejvíce vydrží u mě na klíně s možností nekonečného prsu. Dudlá si a tak nějak vydrží. Ale to dlouhodobě nevydržím zase já.

Příští týden by měl dostat druhý synflorix a já čím dál tím více uvažuji o tom, že mu ho už nenechám dát.

Máte s tím někdo zkušenost? Není povinný, takže mám na to nárok..

Bude mít malý i tak nějaké protilátky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14
15.1.21 16:29

Respektive ani tak nejde o přerušení, ale o nepokračovaní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
15.1.21 16:58

Dcera má po hexe taky horečky.. Spánek se u dětí mění strašně často.. jinak dcera po prvním synflorixu měla 5 dní horečku. Vždycky jen večer a v noci, od pondělí do pátku.
Podle doktorky to nebylo možný, že reakce je jen ten den.
Jenže přes den ji vůbec nic nebylo, bez teploty. V tý době ji byli 3 měsíce, zuby to nebyly. Prej asi viróza. No, dost zvláštní viróza. :lol: Druhá dávka už byla v pohodě, a příští týden jde na třetí. Já bych být tebou pokračovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
675
15.1.21 17:16

Být tebou pokračuju. Spánek se dětem není strašně často, to vůbec nemusí být ockovanim. Teplota je běžná reakce, nijak nebezpečná, pokud tedy nevyleti přes 40 a nedrží se týden, ale nic takového nepíšeš. Průjem je sice blbej, ale týden není žádný extrém, navíc to opravdu nejspíš bylo něco jiného, než očkování. To by úplně na střeva působit nemělo. Ale mohlo třeba spustit nebo zhoršit průběh virózy. A tvoje tvrzení, že doktorka říkala, že to nesouvisí, ale z diskuzí vidíš, že ano… promiň, ale to asi mluví za vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10115
15.1.21 17:24

Tohle je průšvih dvou vakcín v jeden den.
Prostě nevíš, z které z nich to bylo.

Jestli nechceš pokračovat, tak nepokračuj.

Co se týče protilátek, tak očkování není žádná jistota, že protilátky vzniknou. Zvlášť třeba u hexy, kde se tvoří proti šesti nemocem najednou.
Kdo si je nechal u dětí stanovit, tak často zjistil, že na některé nemoci prostě ty protilátky nemá, resp. má jich málo.

Jinak pokud máš pocit, že očkování tvému dítěti ublížilo, tak tomu pocitu věř. Většinou se nemýlí. Máš svoje dítě na očích 24 hodin denně, takže poznáš, kdy je něco fakt špatně. Kdo jiný by to měl vidět než ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4637
15.1.21 17:59

Synflorix a Hexa se nemá očkovat naráz. Už několik let zpět o tom psal doporuceni Sukl lékařům.
Nicméně pro ně je pohodlnější to píchnout naráz. Teplota je v pořádku, pokud nedosáhne 40. Nicméně dost rozdílný spánek před a po očkování normální není. :nevim:
U nás byla reakce na Hexavakcinu a tak jsme skončili na neurologii. Konkrétně u 3 neurologu. Syn dostal odklad očkování až po 2 roce. Nicméně on měl i jiné NU po očkování. A to první Hexu dostal až v 6 měsíci. :nevim: Takže dej na svoje mateřské instinkty a rozhodni se podle sebe. Jak to bylo už psáno, ty sama své dítě znáš nejlépe a víš co je a co není normální. :nevim: Protilátky ti nikdo neřekne, musela bys na odběr krve a zjištění protilátek. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
15.1.21 20:23

Přerušit samozřejmě můžeš :hug:
Jinak moje zkušenost, dcera měla nejhorší reakce na hexu. Na pneumo dostala Prevenar a prakticky bez reakce. Ona ta hexa je poměrně „náročná“. Náš dr. třeba doporučuje očkovat s mezerou měsíc (minimálně), děláme to tak od začátku a dcera to víceméně dává, ale on náš dr. je celkově takovej „normální“, když občas slyším ostatní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
15.1.21 20:38

@Maja25 Můžu se zeptat - to měl po hexe potíže se spaním?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
16.1.21 10:27

@Midaku píši, že ten průjem měl téměř čtyři týdny. A těch příběhů, kdy mělo miminko po očkování zelený průjem se dá dohledat až příliš mnoho, na to aby to nesouviselo. Nehledě na to, že výsledky hovínka byly negativní. A kravskou bílkovinu nekonzumuji. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
16.1.21 10:30

@pet p moje miminko má ted problémy se spaním po hexe. Težko říct, je jestli je to náhoda a má jen takové období, nebo se třeba růstový spurt, ale před očkováním spal rozhodně déle a klidněji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
675
16.1.21 11:18

@NoraElea no tak ho neockuj, nebo co chceš slyšet? Padla tu spousta názorů a zkušeností, rozhodnes se stejně ty a evidentně jsi byla rozhodnuta i přes založením diskuze, tak nechapu její smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
16.1.21 12:40
@NoraElea píše:
@pet p moje miminko má ted problémy se spaním po hexe. Težko říct, je jestli je to náhoda a má jen takové období, nebo se třeba růstový spurt, ale před očkováním spal rozhodně déle a klidněji.

Dcera po hexe měla taky jiný spánek, zakládala jsem na to diskuzi:
https://www.emimino.cz/…alni-405755/
Každopádně to určitě nahlaš na SÚKL jako podezření na nežádoucí účinek, mají na to na webu formulář.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
16.1.21 13:18

@pet p Děkuji 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
16.1.21 13:21

@Midaku mmm, slyšet tady asi nic, ale zajímaly mě zkušenosti ostatních, a jsem ráda, že jsem si je zde mohla přečíst. Pěkný den přeji 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6339
16.1.21 13:30

Měli jsme to dost podobně u prvního syna. Typ reakce byl teda jiný (totálně rozhozený spánek), ale v očkování nepovinného (prevenar tuším) už jsme nepokračovali. O protilátkách si moc iluze nedělám, beru to tak, že proti pneumokokům prostě očkovaný není. Synovi už je 7 a půl, žádný problém nikdy neměl. Mladší sourozenci už očkování nemají vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat