Bez kapek do nosu to nejde

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Peony1
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 26.10.14 10:52
Bez kapek do nosu to nejde

Holky, uz zacinam byz zoufala, pres mesic uz mam ucpany nos, strikam si nasivin, ale muze se jen tyden a ja jedu uz mesic, ale jakmile si na noc nestriknu nespim a davim se kaslem:( Nemuzu se toho zbavit, nemate nejaky tip? Myslite ze ty kapky muzou ublizit mimi?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Vendulca
Zasloužilá kecalka 925 příspěvků 26.10.14 10:55

Jsi na něm normálně závislá, rychle přestaň. Já to měla taky a trvalo to rok, nepomůže nic jen přestat, musíš to vydržet.

Deninina
Závislačka 3956 příspěvků 26.10.14 10:56

@Peony1 Ty jsi těhotná? V těhotenství by se to myslím nemělo, co si prostříknout nos vincentkou, nebo mořskou vodou? Navíc nevím jak je to s jinýma značkama, ale třeba brácha byl regulérně závislý na Olynthu, prostě pokud si to několikrát denně nestříkl, tak měl pocit, že nemůže dýchat, i když všechna vyšetření ukazovala, že je v pořádku, tak na to pozor :) Ještě se dá inhalovat, ale teď si fakt nevzpomenu co, snad někdo poradí :)

soney
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 26.10.14 10:58

V prvnim trimestru jsem mela virozu, ucpany nos apod… po vyleceni nos stale ucpany… cely den a celo noc… huhnala jsem, nemohla jist, dusila se, v noci nespala… ale ryma tam nebyla, nebylo co smrkat… na ORL po testech rekli silna vasomotoricka ryma, a ze to prejde po tehotenstvi… no nepreslo, maly mu je 16 mesicu, ale je pravda, ze je to tak o pulku lepsi… bez nasivinu nemuzu existovat, brala jsem ho cele tehotenstvi denne a beru dodnes… v tehotenstvi mne varovali, ze muze zvysovat tlak, ale u mne zcela bez dopadu. a samozrejme varuji pred trvalym opuchnutim sliznice… zatim taky nic :)
zajdi na ORL, ze steru zjisti o co jde… treba budou stacit antibioticke kapky :)

terien
Extra třída :D 10265 příspěvků 26.10.14 11:06

Pokud jsi těhotná tak bys za 1. kapky užívat neměla a za 2. je ucpaný nos normální. Každopádně já jsem si vypěstovala solidní návyk na NK a zbavil mě toho až nosní. Dal mi inhalace, laser a za týden už mi bylo mnohem líp.

Evka73
Závislačka 2674 příspěvků 26.10.14 11:11

Na sebe i děti pouzivam metodu míčkování - jsou to speciální tahy měkkým míčkem po obličeji, moc nám to pomáhá a 12 let skoro nevím co jsou kapky do nosu. Pomahalo nám to i na astma

Iveta V
Nováček 7 příspěvků 26.10.14 11:18

Já když jsem měla rýmu stříkala jsem vincentku…a musím říct že pomohla víc než nasivin…

Petraa89
Ukecaná baba ;) 1834 příspěvků 26.10.14 11:19

@Peony1 Já jsem bez nosního spreje neudělala dřív ani krok. Pořád mě bolela hlava a tak jsem šla na ORL. Tam Tě vyšetří, poradí Ti. Mně nenašli nic, tak jsem prostě zatla zuby a vydržela to bez spreje. Je to hrozný, ale jde to. Existují taky spreje na chronickou rýmu, kterou si ovšem můžeš vypěstovat třeba právě tím Nasivinem - řekla doktorka…

Peony1
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 26.10.14 11:28

Tyhle kapky mi rekl doktor ze jsou jedine co v tehu muzu. Ale jakmile si nekapnu nespim a hrozne kaslu az se mi zveda zaludek, jak ji to ece do krku, tak nevim co je pro kimco horsi

Cattus
Neúnavná pisatelka 17215 příspěvků 26.10.14 11:28

Měla jsem to tak celé těhotenství, pak po porodu a pomohlo jen přestat a nestříkat nic.
Syna z toho vyléčily kapky Euphorbium compositum - Heel Nasetropfen L. Dali mi je v lékárně a během týdne byl bez. Bojovali jsme s tím víc než rok. Jsou to homeopatika, ze začátku se po nich dost kýchá a jde sekret z nosu, ale opravdu to pomáhá. Cena cca 170 Kč.

Peony1
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 26.10.14 11:31
@Evka73 píše:
Na sebe i děti pouzivam metodu míčkování - jsou to speciální tahy měkkým míčkem po obličeji, moc nám to pomáhá a 12 let skoro nevím co jsou kapky do nosu. Pomahalo nám to i na astma

Nemas fotku tech micku a nejaky navod jak na to?

Peony1
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 26.10.14 11:31
@Iveta V píše:
Já když jsem měla rýmu stříkala jsem vincentku…a musím říct že pomohla víc než nasivin…

Vincentrku strikam cely den, ale nos mi neuvolni:(

Petra Z
Hvězda diskuse 52486 příspěvků 26.10.14 11:33

Taky míčkujeme…a nebo konvička na výplach nosu
najdi si na netu míčkování a uvidíš

Lenkahusa
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 26.10.14 11:38

Ucpaný nos jsem měla celé první těhotenství a i po porodu a z části i teď ve druhém. Byla jsme v podstatě závislá na Muconasalu. Nemohla jsem v noci spát bez stříknutí (někdy i přes den). Přičítám to těhotenství a většímu prokrvení a nárůstu sliznic. Je zajímavý, že mě to zničeho nic přešlo asi ve 20. týdnu. Už skoro měsíc nepoužívám nic a nepotřebuju to. Sice mám jednu nosní dírku v noci uspanou, ale zvládám to. Asi to byla vážně jen závislost.
Ale doporučuju asi vyšetření- třeba fakt pomůžou nějaký ATB kapky- znám hodně lidí, kterým to pomohlo.
Jo a zapomněla jsem napsat, že vincentka ani slaná voda mi vůbec nepomohli!!!

gabka1988
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 26.10.14 11:47

@Peony1 Měla jsem to zhruba do 15.tt. Já teda musela stříkat Olynth i třeba 6× denně, jinak bych se prostě udusila. Nemohla jsem dýchat nosem, pusou jsem se dusila kašlem (když jsem dýchala pusou, měla jsem v krku úplně vyschlo a nutilo mě to na suchý kašel). Své první těhotenství jsem Olynth stříkala skoro pořád a malá je naprosto v pořádku, nezanechalo to na ní žádný následek. Ten kdo říká přestat možná nezažil, jaké to je. Ano, můžeš se s tím dostat tak daleko, že ti bude hrozit operace nosní přepážky, ale já bohužel u prvního těhu jsem byla ochotna toto riziko přijmout, protože to jinak nešlo. Mořské vody a podobné věci byly úplně k ničemu, akorát jsem za to vyhodila peníze. Po porodu jako když utne a mohla jsem volně dýchat. Budu držet pěsti, aby tě to přešlo brzy jako mě, protože teď jsem šťastná, že to na začátku druhého trimestru přešlo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >