Bez práce a problémy s hledáním

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.11.21 10:17

Bez práce a problémy s hledáním

Připadám si už jak prašivá :( :roll: Sebevědomí simíci trávy.

Jsem 8 let po škole. Jo, byla jsem asi hloupá, že jsem nešla dál, ale tehdy jsem to viděla jinak. Mám maturitní obor, mám roční pomaturitní studium jazyka, mám vyšší odborné vzdělání. A vše mi je k ničemu.

Od přelomu roku hledám práci. Marně. Měla jsem alespoň brigádu, na DPČ. Dojížděla jako jediná 20 km, všichni ostatní bydleli v místě, a nebo do 5 km.
Dneska mi přišlo několik, tři odpovědi, že nejsme pozvaná, ani k pohovoru, ani osobní setkání… Minulý týden jsem byla na 2 pohovorech - shodou náhod včera mi psala známá, že na tom jednom byla taky. Se mnou 45 lidí, s ní v ten den 15 lidí. Někdo byl vybrán, ale my to nejsme… Ona hledá také, práci na po škole dík máme, pak mateřská a ta jí konci.
Druhý pohovor - i jsem si práci zkusila. Ženský v kanceláři byly spokojené… Šéf mi říkal, ať se mu po neděli ozvu. Což se stalo. Tel nebere a na email neodepsal. To samé práce, kterou jsem kvůli této zrušila nebo spíš přesunula - požádala jsem o náhradní termín a bez odpovědi.

Nechápu, že prostě nejsem, ani pozvaná na pohovor. Přitom životopis je jasný a stručný. Práce jak v kanceláři, tak i manuálně.

Chyba je ve mě??? Už to tak popravdě beru. Přítel nechápe, že si to tak beru. Že se mám vzpamatovat. Hledat a buď se něco najde nebo ne.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2605
11.11.21 10:22

No, jestli se hlasis na nejakou obecnou pozici, tak na ty se hlasi plno lidi a jestli v necem nevynikas, nemas dovednost navic, tak proste zapadnes v prumeru a pozvou ty uchazece, co maji proste neco navic..

A neni to hezke, nikdo zo naplno nerekne, ame zenska, ktere konci materska, neni proste v hledacku personalustu, kor ted v dobe covidu, kdy hrozi, ze bude vic doma a detmi nez bezne, neni to spravedlive, ale je to tak.

Musis to zkouset a zkus na sobe zamakat, nauc se treba nejaky program, ktery neni bezny, kazdy dnes umi MS Office atd…konkurence je dnes velke, sama to vidis, kolik lidi na jednu pozici se hlasi. Musis necim zaujmout nebo hkedat jinou praci a ne v kanclu.

Příspěvek upraven 11.11.21 v 10:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39643
11.11.21 10:25

Asi nemáš moc zkušeností, navíc hrozí mateřská, také záleží, kde hledáš. My třeba nabírame, požadavek výborná anglina, zkušenosti, samostatnost, odolnost proti stresu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 10:26

@astoret ted třeba ten pohovor, kde nás bylo spousta a byla tam i známá se týkala administrativy. Na pohovoru jsem se dozvěděla, že hledají někoho, kdo má již zkušenosti v tomto prostředí ( ne přímo administrativa, ale místo ). Což beru. Ale pohovor týkající se místa, kde jsem si i praxi zkusila nebyl nijak specifický, žádné extra znalosti. Ženy v kanceláři byly spokojené i se začaly bavit atd. A do teď žádná odpověď. A pohovor, kam jsem původně v ten den má jít, ale zrušila jsem ho kvůli tomu předchozímu ( jiný okres, čili nešlo to stihnout )byl řidič, SK. b

Kolikrát se hlásím k na prodavače - Decathlon mi zrovna odepsal, že mě ani něžnou na pohovor. Vychovatel - mám humanitní obory. A to samé.

• Citovat
  • Nahlásit
2605
11.11.21 10:26
@Anonymní píše:
@astoret ted třeba ten pohovor, kde nás bylo spousta a byla tam i známá se týkala administrativy. Na pohovoru jsem se dozvěděla, že hledají někoho, kdo má již zkušenosti v tomto prostředí ( ne přímo administrativa, ale místo ). Což beru. Ale pohovor týkající se místa, kde jsem si i praxi zkusila nebyl nijak specifický, žádné extra znalosti. Ženy v kanceláři byly spokojené i se začaly bavit atd. A do teď žádná odpověď. A pohovor, kam jsem původně v ten den má jít, ale zrušila jsem ho kvůli tomu předchozímu ( jiný okres, čili nešlo to stihnout )byl řidič, SK. bKolikrát se hlásím k na prodavače - Decathlon mi zrovna odepsal, že mě ani něžnou na pohovor. Vychovatel - mám humanitní obory. A to samé.

Chybi ti praxe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 10:27

@jkra Dítko u mě nehrozí, ani ho nemám. Ač na to už mám roky věk. :nevim: Jsem svobodná, ale zadaná. Samostatná, flexibilní, odolnost proti stresu ano, dost puntičkář. S aj vzhledem k tomu, že jí nepoužívám od školy - jsem na základě, Mě věřím, že bych se do toho zas dostala.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 10:28

@astoret Mám jak z kanceláře. Tak i manuální práce.

:nevim: Navíc chybí praxe - kde ji tím pádem mají sehnat absolventi? Kolikrát vidím na místě nějakou holcinu sotva po škole

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18694
11.11.21 10:28

Jestli tě nezvou na pohovor, tak zádrhel je v tom, co očekává člověk co čte CV a v tom, co máš v CV napsané - hodí se někde zajít za někým, kdo tomu rozumí a pomůže ti s tím.

Obecně pokud se hlásíš na pozice, které vyžadují nižší kvalifikaci, než máš ty, tak člověk co dělá výběrové řízení sáhle spíš po někom, o kom předpokládá, že nebude hledat lepší práci a tudíž na té pozici co potřebuje obsadit zůstane.

s CV asi můžu pomoci - jestli chceš, pošli mi na něj odkaz do zpráv (ideálně jako google dokument, kde ti budu moc hodit nějaké komentáře) a případně připiš na jaké pozice se hlásíš, kde tě neberou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2605
11.11.21 10:29
@Anonymní píše:
@jkra Dítko u mě nehrozí, ani ho nemám. Ač na to už mám roky věk. :nevim: Jsem svobodná, ale zadaná. Samostatná, flexibilní, odolnost proti stresu ano, dost puntičkář. S aj vzhledem k tomu, že jí nepoužívám od školy - jsem na základě, Mě věřím, že bych se do toho zas dostala.

Bez aj jsi proste mimo, vyuzij cas, kdy nedelas a makej na ni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 10:30

@astoret Ale já nehledám jen v kanceláři..jak jsem zmínila.

Spíš mě trápí to, že moje sebevědomí šlo do háje a podle toho asi možná i pak působíme. Nevím jak na sobě zapracovat, e neúspěch v práci mě semlel. :? Obzvlášť když člověk chce pracovat, moct míst není - neberu v potaz lékaře, řidiče C/D, překladače atd.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 10:31

@Ou Zivotopis mám vypracovaný podle šablony na netu a schválený i úřadem práce :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2605
11.11.21 10:31
@Anonymní píše:
@astoret Mám jak z kanceláře. Tak i manuální práce.:nevim: Navíc chybí praxe - kde ji tím pádem mají sehnat absolventi? Kolikrát vidím na místě nějakou holcinu sotva po škole

No ale zalezi co je to za praxi, jak dlouho a na jakou pozici se hlasis. Takhle obecne ti nikdo moc neporadi, nejde jen o pozici, ale i o firmu jako takovou, kam se hlasis…a osala jsi, ze se hlasis na prodavacku fo decathlonu, s tim mas praxi, vyznas se ve sportovnich vecech apod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 10:35
@Anonymní píše:
@astoret ted třeba ten pohovor, kde nás bylo spousta a byla tam i známá se týkala administrativy. Na pohovoru jsem se dozvěděla, že hledají někoho, kdo má již zkušenosti v tomto prostředí ( ne přímo administrativa, ale místo ). Což beru. Ale pohovor týkající se místa, kde jsem si i praxi zkusila nebyl nijak specifický, žádné extra znalosti. Ženy v kanceláři byly spokojené i se začaly bavit atd. A do teď žádná odpověď. A pohovor, kam jsem původně v ten den má jít, ale zrušila jsem ho kvůli tomu předchozímu ( jiný okres, čili nešlo to stihnout )byl řidič, SK. bKolikrát se hlásím k na prodavače - Decathlon mi zrovna odepsal, že mě ani něžnou na pohovor. Vychovatel - mám humanitní obory. A to samé.

Jsem na tom stejně. 8 let po škole, praxe v prodeji. Jako prodavačku mě nechtějí, dali přednost lidem co lépe odpovídali požadavkům.
Před týdnem jsem byla na pohovoru, kde by mě asi určitě vzali, kdybych jsem na pohovoru byla jen já. Jenže pohovor byl 3 dny, lidí bylo kolem 30, takže vzali jiného. Životopis mám udělaní odborníkem. Na ÚP ze mě šílí, protože už tam jsem rok, ale bohužel nevím co dělat víc…Posílám životopisy, ptám se, osobně nosím životopisy, dokonce mám za sebou i prac. agenturu.
Brigády se hledají těžko bohužel…Firmy chtějí brigádníky na DPP, ale při evidenci na úřadu můžeš mít jedině DPČ…takže bohužel

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18694
11.11.21 10:35
@Anonymní píše:
@Ou Zivotopis mám vypracovaný podle šablony na netu a schválený i úřadem práce :nevim:

to jaksi nic neznamená, že.

A teda pokud používáš jeden mustr pro odlišné práce, tak i to je pochopitleně zádrhel.

CV potřeuje stručně a bez jakýkoliv dalších obezliček člověku co ho bude číst říct: hele, tahle ženská by se nám asi hodila. Tudíž potřebuješ skrze CV vyprávět trošku jiný příběh, když se hlásíš do supermarketu na kasu, abys měla alespoň nějaké prachy a jiný když se hlásíš na pozici, která odpovídá tvé kvalifikaci.

Pokud posíláš dostatečně často svoje životopisy a nezvou tě na pohovor, tak tam prostě někde děláš chybu, která se dá upravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 10:37

Tak to napíšu takto asi, protože životopis se mi nikam zasílat nechce.

Mám vzdělání, přeci jen maturita, jazyková a VOŠ snad není úplné nic. Řidičák. Umím Excel, Word, access, PowerPoint a to na úrovni pokročilý. Původně jsem nemcinar - zs i ss, ale nikdy jsem jazyk nepoužívala, ač jsem mluvila a dorozumnela se. Potom jsem šla na aj na jazykovou, vyšla jsem jako B2, pokračovala na vos, zas jen s aj. Na VŠ nešla - ač jsem měla, rodiče chtěli, ale já tehdá ne - do budoucna chci, ale spíš k práci. Je to samozřejmě o financích.

Práce:

Už jako student jsme začínala u linky. Potom ruční mytí aut. Zprostředkovatel produktů Apple a Samsung. Úklid ( to nepíší, bylo to na pár měsíci, na dobu určitou)venkovních prostor. Administrativa u PČR. A následně brigáda jako skladový manipulant - tam jsem byla do září. Od té doby hledam :? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat