Bezradně sháním hlídání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alkub
Povídálka 38 příspěvků 24.01.19 13:13
Bezradně sháním hlídání

Ahoj holky, mám fakt dilema.
V pátek jdu na pohovor, můžu mít jistou práci, hned můžu podepsat smlouvu. Ale máme dvě děti, dcera 18mesicu a syn 8 měsíců, na který se teď pobírá rodičak.

Žijeme s tchyni ktera je aktuálně na nemocenské, v březnu jde důchodu, v dubnu se od nás stěhuje. Manžel je taky zatím na nemocenské a do práce nastoupí nejspíš až v březnu.

Dcera může jít do jeslí, ale mladší může na necelých 47hod měsíčně, což mi nepomůže jelikož můj úvazek je od pondělí do pátku ranní směny. Jde o práci listonosky. A já se rozhodla že do práce prostě chci. Nemáme ideální finanční situaci, manžel platí pohledávky z mládí a moc peněz není.

Když jsem o tom říkala tchyni, že když půjde do důchodu, že by mohla být aspoň s tím mladším, ale ona řekla že tu není od toho aby někomu hlídala dítě. Což se mě dotklo, protože o synovi mluví jaký je to její miláček a že je to její vše, ale o dceři se takhle nevyjadruje. Samozřejmě jsem ji nabídka finanční kompenzaci. Měsíční jesle i se stravou mě vyjdou na 2100kc, totéž sem nabídla i tchyni a ona prostě že ne.

Dnes jdu za její nejlepší kamarádkou, je bez prace a nikam ji nevezmou protože je po rakovině a má určité omezení. Zkusím ji nabídnout totéž. Pokud ale odmítne, holky já nevím co mám dělat.. Nemůžu si dovolit profi chuvu nezaplatili bychom ji. A já bych chodila do práce jen na to abych zaplatila chuvu. Ani další členové z rodiny nemohou, všichni jsou zaměstnání.

Opravdu nevím co dělat. Jednou jsem se rozhodla že do práce chci a za tím si stojím. Sotva přežíváme a ke všemu vše platíme sami. Ona z nemocenské nedá nic. Což mě mrzí a manžel ji to taky nemůže rozmluvit aby nám aspoň něco přispěla. Takže z toho důvodu chci jít pracovat. Nebudu se kvůli ní omezovat. Nemůžu si nic koupit, natoz dětem něco pořádného… Fakt jsme rádi že jsme rádi.

Jako ten mladší by mohl jít také do jeslí, ale tím bychom přišli o rodičak, což je dost, tím bych si nepomohla ani kdybych šla do práce.

Jistý příjem bych měla 11tis čistého a stravenky, takže bych byla jen 4 tisíce v plusu a z toho bych musela zaplatit ještě 2100 jesle a jsem na 1900kc kterýma bych zlepšila rozpočet, což je nic…

Snad mě chápete..

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
modravlocka
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 24.01.19 13:19

Nějaká zodpovědná maminka na mateřské, která by si chtěla pár korun přivydělat, v okolí není?

Lalelale
Závislačka 3525 příspěvků 24.01.19 13:24

Třeba to ta paní vezme, držím palce. Poptala ses kamarádek? Některá z nich by ti třeba dítě pohlídala a byla by ráda za malé přilepšení. Nebo by třeba měla maminku, co by ráda hlídala.

Kaileee
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 24.01.19 13:24

já teda moc nechápu co tě žene do takové práce, abys ztratila tak důležité měsíce kvůli práci pošťačky za tak nízký plat to nevím teda… na co má chlap tu nemocenskou? Fakt nevydržíte do té doby než začne chodit do práce?
já se tchyni nedivím, že se jí do toho nechce za 2100 Kč, ani se mi nechce věřit, že se v jeslích platí tak málo 8o

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20566 příspěvků 24.01.19 13:24

Chápu, na druhou stranu, chápala bych i tchýni.
Ono je rozdíl pomuchlat si vnouče a i si ho třeba občas vzít na noc, a je rozdíl se o něj starat osm hodin denně pět dní v týdnu. A za dva tisíce (pokud by to teda měla brát jako plat, tak to je už úplně o ničem) tyhle peníze jsou za celodenní péči :roll:
S čím marodí manžel? Pokud není upoután na lůžko, tak po dobu marodění může hlídat on.

Jinak tak ta situace prostě je, no. Máš rodičák, abys byla s dítětem doma, pokud chceš pracovat, tak dítě k chůvě nebo do jeslí. To není moc co vymýšlet…
Jen tak zbůhdarma ti nikdo hlídat nebude, né rok a půl v kuse :think: To je jako by si ta hlídačka pořídila druhé miminko, je to zápřah…

Příspěvek upraven 24.01.19 v 13:27

stinga
Kelišová 5119 příspěvků 3 inzeráty 24.01.19 13:24

@Alkub tchýně není povinná vám nijak přispívat ani hlídat dítě, ona si děti nepořídila - to za prvé,
a za druhé - práce listonošky, je tu někde diskuse, pro koho je práce listonošky vhodná, přispěla jsem tam tím, že není vhodná pro nikoho - začínáš v 5 končíš v 17, hladová, strhaná, s bolavýma nohama za 11000 čistého :zed: no uvidíš, hodně štěstí

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64611 příspěvků 3 inzeráty 24.01.19 13:25

@Alkub Jako uprimne, ja bych za 2000,– mesicne taky nikomu dite nehlidala.

blumen
Hvězda diskuse 45503 příspěvků 24.01.19 13:25

@Alkub hlidat 8 mesicniho cely mesic/cely tyden dopolede jen za 2100? To nesezenes nikoho. Jedna vec je, ze ses rozhodla a druha to, ze je to nerealne. :nevim: ja bych v tomto pripade zustala doma a starala se o deti.

A kdybys mela 11 tisic, tak jak bys byla jen 4 tisice v plusu, nechapu. Manzel dela co? :think:

Elzaaa
Kecalka 131 příspěvků 24.01.19 13:25

Kamoka taky musela do prace ze stejnych duvodu. Dala si inzerat a nasla maminku na materske ktera ji uz druhy rok hlida. A vsichni jsou spokojeni. Co to zkusit takhle ?

stinga
Kelišová 5119 příspěvků 3 inzeráty 24.01.19 13:27
@modravlocka píše:
Nějaká zodpovědná maminka na mateřské, která by si chtěla pár korun přivydělat, v okolí není?

no nevím, jestli by mi stálo Kč 2100,–- za měsíční hlídání cizího kojence :nevim: ta částka je úplně směšná

Kakika
Neúnavná pisatelka 15165 příspěvků 24.01.19 13:27

@Alkub muž půjde do práce zřejmě v březnu, to znamená, že hlídat do března může on. Takže hlídání musíš mít vyřešené za měsíc. Já bych do práce šla, podepsala smlouvu a zkusila to prostě během toho měsíce vyřešit. V nejkrajnějším případě bys ještě ve zkušební době skončila.

renap
Ukecaná baba ;) 2184 příspěvků 24.01.19 13:28

@Alkub ne,opravdu tě nechápeme,jste finančně v prdel..,máte dluhy a musítě si pořídit dvě děti během roku? A ještě být načuřená na okolí a rodinu,že vám nechtějí pomáhat? Ne,to fakt nechápu. Máš dvě skoro mimina chceš a chceš a chceš do práce :nevim: Stejně i když bys šla do práce a strčila děti někam do jeslí,tak budou pořád marodit . Nevim,co chceš poradit,z rodiny hlídat nikdo nechce a na chůvu nemáte.

Mango_Lassi
Neúnavná pisatelka 15348 příspěvků 24.01.19 13:28

Komerční hodina hlídání běžně stojí 150-200 korun. Kdo by hlídal dítě za 2000 měsíčně?

Kaileee
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 24.01.19 13:28
@stinga píše:
@Alkub tchýně není povinná vám nijak přispívat ani hlídat dítě, ona si děti nepořídila - to za prvé,
a za druhé - práce listonošky, je tu někde diskuse, pro koho je práce listonošky vhodná, přispěla jsem tam tím, že není vhodná pro nikoho - začínáš v 5 končíš v 17, hladová, strhaná, s bolavýma nohama za 11000 čistého :zed: no uvidíš, hodně štěstí

tak tchyně ji asi nepřispívá vůbec na to, že s nimi bydlí a 11 čistého snad má za nějaký zkrácený úvazek, doufám :roll:

stinga
Kelišová 5119 příspěvků 3 inzeráty 24.01.19 13:28
@blumen píše:
@Alkub hlidat 8 mesicniho cely mesic/cely tyden dopolede jen za 2100? To nesezenes nikoho. Jedna vec je, ze ses rozhodla a druha to, ze je to nerealne. :nevim: ja bych v tomto pripade zustala doma a starala se o deti.A kdybys mela 11 tisic, tak jak bys byla jen 4 tisice v plusu, nechapu. Manzel dela co? :think:

tím myslí, že by mladšího dala taky do jeslí, tak by přišla o rodičák

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >