Bílá káva / melta

Radina
6.1.06 11:34

Bílá káva / melta

je tu napsáno hodně o výživě, ale nikde jsem nenašla nic jak je to s meltou pro děti? Já ji teda piju hodně, ale ne s mlíkem, jen jako kafe, oslazenou. Naší Bětce to děsně chutná, ale nevím jestli to může pít třeba místo čajů, který se jí už omrzely.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4035
6.1.06 11:38

Je to sice pražený, takže bych asi váhala.

Vzhledem k tomu, že na Vitakávě je například psáno pro posílení organismu, kojící matky, obsahuje kdeco zdravého…prospěšná zdraví…

no nevím, asi bych to dítěti riskla.

MMCH - naše babičky to dětem taky vařili. Možná je nakonec lepší trochu melty než sladký granulovaný čaj „pro děti“… :wink:

Jo a vzpomínám si, že babička v zimě chleba s meltou a mlíkem malým králíčátkům a pane jak baštili !!!!
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
6.1.06 16:29

Sice netuším odkdy meltu pro dítko, ale miluju Caro kávu. Hlavně ta rychlá příprava a že se nehrudkuje. Matně si vzpomínám, že dvouletá neteř ji pila. Ale holky sem s radami odkdy meltu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
6.1.06 18:22

Malá má 18.měsíců a dávám jí Caro s mlékem. Myslím, že je to velmi zdravé. Navíc píšou nápoj pro celou rodinu. A je to opravdu kvalitní. Meltu piju taky, ale malé ji nedávám. Co je v tom sáčku nikdo neví, že:) (teda já totiž kupuju porcovanou). Takže tak u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
6.1.06 19:15

Ahoj.

Pavla Momčilová, která bývá v Sama Doma a dost často tam mluví o zdravé výživě se nedávno zmiňovala v díle o stravě pro děti od 2 let, že těm už můžeme dávat i obilnou kávu, takže si myslím, že by po tom druhém roce teoreticky mohli. Já jsem teda dost opatrná, takže to zkusím až o něco později. Na pití po litrech to ale nevidím, spíš hrníček k snídani s mlékem (u nás s UM) párkrát za týden. Jinak já sobě kupuju Špaldové kafe a to je taky dobrota bez kofeinu…

CIBULKA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
6.1.06 19:21

JANULE- melta obsahuje (opsáno ze sáčku)- žito, kořen cukrové řepy, ječmen a čekankový kořen.

Takže proto já s meltou počkám asi dýl než do těch 2, ale to Špaldový kafe obsahuje jen samotnou pšenici Špaldu.

CIBULKA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
6.1.06 19:32

já právě Meltu nedávám a Caro obsahuje ječmen, čekanku, žito. Po litrech to taky určitě nepijem! Možná tak 2× za týden hrníček:)
No, mám teď další dotaz pro svou dr :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.1.06 13:13

kakao pro 15měs. dítě?

ahojky, já ještě malé nezkoušela dávat kravské mléko, ale jogurty jí a nic z toho nemá. mohla bych vyzkoušet i nápoje jako granko apod. poradte mi prosím ,co je dobré díky! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama