Bílá obývací stěna

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hanka123456
Kecalka 179 příspěvků 04.08.19 13:47
bílá obývací stěna

Ahoj holky, máte někdo doma zařízený pokoj v provensálském/ anglickém stylu?
Nebo máte někdo doma bílý nábytek v obýváku? Děti nemám a teď budu zařizovat nový obývák a chtěla jsem trochu něco reprezentativnějšího. Máte někdo zkušenosti - nežloutne třeba časem ta bílá, je to hodně náročné na údržbu?
Líbí se mi tohle (viz obrázek celého obývacího pokoje)
https://www.maxiorion.cz/…royal-id8097
a nebo ještě tahleta:
https://www.maxiorion.cz/…ystem-kid722
Budu ráda za vaše rady/ názory/ tipy…
Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Adrasteia
Závislačka 3145 příspěvků 04.08.19 13:52

My máme kuchyň v provensálském stylu. Není tedy bílá, ale taková slonová kost. Když vybereš dobrý materiál, tak je to v pohodě, nežloutne, dobře se udržuje, hlavně nebrat takový ten sametový mat, z toho žádnou špínu nedostaneš. Obývák je v pohodě, kuchyně přece jen dostává víc zabrat. Jinak je to opravdu krása, mně osobně se nelíbí takové ty moderny, kterých je všude moc.

Hanka123456
Kecalka 179 příspěvků 04.08.19 13:58

Ahoj, děkuji za příspěvek. Nerozumím - sametový mat? :nevim:
Jako když porovnám ty dvě obávací stěny, tak ta moderní je taková lesklejší (ještě se ale musím jít na ni podívat do obchodu) a ta Provance se mi nezdá vyloženě matná, ale že by tam byl vysoký lesk, to taky nee.

Malaga
Nadpozemská drbna 26111 příspěvků 04.08.19 14:06

Ta první mi je stylově bližší. Já jsem pro světlý nábytek ( máme též bílý ;) )…kamarádky mají tmavé ( černý a tmavě hnědý ) a pořád lítají s prachovkou - je to na tom strašně vidět. Jinak obecně mám ráda bílý nábytek - bílá je sjednocující barva a styl se dá dotvořit textiliemi ;)
Líbí se mi Liatorp z Ikea

Hanka123456
Kecalka 179 příspěvků 04.08.19 14:10
@Malaga píše:
Ta první mi je stylově bližší. Já jsem pro světlý nábytek ( máme též bílý ;) )…kamarádky mají tmavé ( černý a tmavě hnědý ) a pořád lítají s prachovkou - je to na tom strašně vidět. Jinak obecně mám ráda bílý nábytek - bílá je sjednocující barva a styl se dá dotvořit textiliemi ;)
Líbí se mi Liatorp z Ikea

Ahoj, jo, taky se mi hodně líbí, ale dělá mi starosti údržba…když třeba přijde návštěva s dětma, tak abych případné skvrny zvládla vyčistit…přeci jen, je to bílá, že…

Hanka123456
Kecalka 179 příspěvků 04.08.19 14:11

Ještě jsem uvažovala o téhle:
https://www.aza-nabytek.cz/…sestava-link?…

Ale ta mi přijde taková tuctová…

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 917 příspěvků 4 inzeráty 04.08.19 14:13

Ahoj, maminka si pořídila bílou kuchyň - IKEA. K tomu obkladačky v jihoamerickém barevném španělském stylu, vypadá to hodně zajímavě a dobře. Bílý obývák mi připadá jako dobrý nápad, i proto, že třeba u nás je místnost dost tmavá a bílá barva ji opticky zesvětlí a prostor jakoby zvětší. A k bílé se dá vybrat i hodně možností barevných doplňků, popř. je po čase vyměnit za jiné a kombinovat. Osobně bych asi nevolila lesklou bílou, protože na ní je víc vidět prach a jiná špína. Pokud byste časem pořizovali děti, tak bych šla do masivu a nějakých lepších nátěrů, aby to vydrželo i „hrubší“ zacházení a bylo to dobré na údržbu. V předsíni jsme zdědili obyč. bílou věstavěnou skříň, ne to nějaká dřevotříska, a když si ji synek vybral za malířské plátno s fialovou voskovkou, zůstaly tam fleky…

Malaga
Nadpozemská drbna 26111 příspěvků 04.08.19 14:15
@Hanka123456 píše:
Ještě jsem uvažovala o téhle:
https://www.aza-nabytek.cz/…sestava-link?…Ale ta mi přijde taková tuctová…

Ta mi přijde taková na přechodnou dobu, myslím si, že se brzo okouka

Malaga
Nadpozemská drbna 26111 příspěvků 04.08.19 14:16
@Hanka123456 píše:
Ahoj, jo, taky se mi hodně líbí, ale dělá mi starosti údržba…když třeba přijde návštěva s dětma, tak abych případné skvrny zvládla vyčistit…přeci jen, je to bílá, že…
Údržba v pohodě, prostě prachovka ;)
No návštěva s dětma - když budou vychované… To mi mnohem rizikovější přijde světlá sedačka…
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 14:20

Máme kuchyň spojenou s obývákem, místnost je do L. Mám tento typ kuchyně (odkaz). Udržuje se dobře, ale je na ní samozřejmě víc vidět než na předchozí s dekorem dřeva, ale údržba je jednoduchá. Jsem spokojená se světlým nábytkem, rozsvětlila se místnost a cítím se ve světlém dobře… v obýváku máme v tomto stylu další nábytek, též spokojenost a údržba. O nábytku, který máš v odkazu č.1, jsem před 3 lety také uvažovala, ale odstín nábytku se nehodil k té kuchyni, ale nábytek se mi líbil. Ten odkaz č.2 je na mě moc moderní a jako provence styl mi nepřipadá.

https://kuchyne.kika.cz/…-miru-carola

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 917 příspěvků 4 inzeráty 04.08.19 14:22

Světlou sedačku máme, i když ne úplně bílou, a přestože nám v prodejně tvrdili, že je to nějaký omyvatelný materiál, dostala už zabrat nejen červeným vínem (syn k Vánocům dostal míč a manžel jako kdyby zapomněl, že nechat skleničku na stolku fakt není dobrý nápad :D), ale byla i několikrát pozvracená. Proto doporučuji, i tam, kde děti nejsou, nějaký pěkný potah či přehoz :).

Uju
Kelišová 6661 příspěvků 04.08.19 14:41

@Hanka123456 No, má známá, podobný styl jako je na prvním odkaze. Musím říct, že moc pěkné a nemít jiný styl (krb atd) tak bych v budoucnu též uvažovala o tomto nábytku. Známá ho má dlouho a stále pěkný.

Jogrr
Kelišová 5001 příspěvků 04.08.19 14:51

Mame bilou kuchyn lesk od Hanaka, na udrzbu je to skvele, v tom samem dekoru mame i nizke skrinky v obyvaku, nemenila bych.
Ale je to moderni styl, zadna pseudorustika, ani atrapa provence apod.

Hanka123456
Kecalka 179 příspěvků 04.08.19 20:12

Ahoj, ten odkaz č 2 není Provence, to jen, že se mi líbí i tenhle typ „lesklé bílé“. Samozřejmě je to moderní styl (ten odkaz 2).

milami
Kecalka 306 příspěvků 08.08.19 19:15

Bílý nábytek se mi líbí. Údržby bych se nebála, pokud uklízíš pravidelně.
Odkaz č. 2 - stěna není ve stylu Provence a nevím, zda sis všimla, korpus je tmavý, pravděpodobně ořech nebo wenge. Bílá je pouze přední strana.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama