Reklama

Bílé skvrny, částečky ve vlasech

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alici_ee
Nováček 5 příspěvků 19.08.18 22:19
Bílé skvrny/částečky ve vlasech

Ahoj maminky, mám dotaz. Co by podle vás mohly být bílé podelné skvrny/částeč­ky/válečky ve vlasech u 11leté holčičky? Vypadají podobně jako
hnidy, ale hnidy to na 1000% nejsou (jsem pedagog a viděla jsem už desítky zavšivených hlav, takže jsem si naprosto jistá, že o vši se nejedná). Ten vlas je jakoby něčím bíle obalený o velikosti cca 1 mm. Není to v konečkách, ale spíše u hlavy, a to zhruba od 1 cm do cca 15 cm. Z vlasu to jde poměrně snadno stáhnout, snadněji než hnida. Na úplně každém vlasu to není, ale má toho ve vlasech docela dost. Napadly mě zbytky silikonů z šamponu nebo nějaké atypické lupy, ale nevím. :nevim:

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Reklama

Reakce:

tumpach
Kelišová 5867 příspěvků 19.08.18 22:31

zkus koupit šampon bez parabenů, silikonů, ideálně v lékarně,
mě se hodně osvědčila konnopná kosmetika, příšerně mě kousala hlava, a po konopném šamponu mám klid (samozřejmě koupený v lékarně)

Alici_ee
Nováček 5 příspěvků 19.08.18 23:05
@tumpach píše:
zkus koupit šampon bez parabenů, silikonů, ideálně v lékarně,
mě se hodně osvědčila konnopná kosmetika, příšerně mě kousala hlava, a po konopném šamponu mám klid (samozřejmě koupený v lékarně)

Jasně, díky za radu, ty silikony nás napadly, ale nejsem si jistá jestli je to fakt od nich. :roll:

iiiv
Extra třída :D 10916 příspěvků 19.08.18 23:16

A fotku nemáš?

Alici_ee
Nováček 5 příspěvků 19.08.18 23:21
@iiiv píše:
A fotku nemáš?

Ebbi77
Kecalka 448 příspěvků 19.08.18 23:24

To jsem už viděla ve více hlavách. Není to nic živého. Pouze zbytky šamponu, kondicioneru atd. Špatně si to kočka vymyla.

Alici_ee
Nováček 5 příspěvků 19.08.18 23:33
@Ebbi77 píše:
To jsem už viděla ve více hlavách. Není to nic živého. Pouze zbytky šamponu, kondicioneru atd. Špatně si to kočka vymyla.

Tak to mě nenapadlo. Ale jak nad tím tak přemýšlím, tak by to sedělo. :roll: Děkuju moc :kytka:

Ebbi77
Kecalka 448 příspěvků 20.08.18 13:27

Pokud je to z mého oboru ráda poradím. Hezký den :mavam:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >