Bio Gaia s vitamínem D

2
28.12.19 14:08

Bio Gaia s vitamínem D

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli tu náhodou není maminka, která má zkušenosti s bio gaiou s vitamínem D. Mám pocit, že malému nedělá dobře vigantol. Dávám mu kapku vigantolu ráno po probuzení a celkem dost po ní ublinkava, taky nás trápí bříško ale nic hrozného, většinou pomůže cvičení a masáž ale ve spánku se strašně kroutí což mě mrzí. Tady jsem se dočetla, že vigantol není moc dobrá volba, tak bych to chtěla nahradit za tu bio gaiu ale o té jsem se tady zatím nic nedočetla. Děkuji za rady a zkušenosti. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
387
28.12.19 14:18

Nám Gaia pomohla, doporučuji. Rozhodně nedávat vigantol, hodně si na něj stěžují, výsledky špatné no a pediatři ho předepisují moc rádi a ještě ho chválí, proč asi, když je na předpis :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
28.12.19 14:27

Kačena26 Vigantol je vitamín, Bio gaia jsou probiotika…jsou to naprosto jiné léky. Nelze nahradit jeden druhým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
28.12.19 14:53
@Janakatabara píše:
Kačena26 Vigantol je vitamín, Bio gaia jsou probiotika…jsou to naprosto jiné léky. Nelze nahradit jeden druhým.

Ani ty ve kterých je obsažen vitamín D jako doplněk?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
28.12.19 15:07

@Janakatabara
Dobře vím, že bio Gaia jsou probiotika ale je obyčejná bio Gaia a také je s vitamínem D, píšu to tam. Takže si myslím, že by nahradit klidně šlo. Jen mě zajímá, jestli někomu dítko po tom třeba taky neblinka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1857
28.12.19 15:37

My jsme biogaiu koupili jako probiotika, kluky trapily prdiky (dvojcata). Jedině po biogaie se poblinkali, jinak můžu říct, že naši kluci nebyli blinkaci děti. Vigantol jsme nahradili vitaminem D od Terezie a probiotika jsme používali Maxik z Dr. Max a super. Vigantol je predepisovany doktorem, protože je to lék s vitaminem D, zatimco vše ostatní je potravinový doplněk a tudíž neni zarucene, že v tom to decko skutečně je. Pokud budeš používat něco jiného než vigantol, tak se mrkni na dávkování (u terezie dáváme každý den 1 kapku a jeden den v týdnu 2 kapky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
22.3.20 09:17

Ptala jsem se v lékárně a má to stejný obsah D jako vigantol takže určitě nahradit lze. A vigantol jsem ani nebrala. Jak jste nakonec pochodily? Já hrozný už nevím co dělat malému jsou tři týdny a vždy má takové záchvaty :,( :,( v noci nebo přes den. Máme tu biogaiu a espumisan a asi ještě zkusím tu babycalm. Ale fakt už nevím, nic špatného nejím ani nepiju. Už si nevím rady. On pláče úplně bolestí, sice prdí i kádí ale pláče nebo nemůže třeba usnout jak ho to bolí. Poradíte něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
23.3.20 10:24

@Kačena26 Ahoj, nás malý také neměl zrovna ideální reakci na vigantol, tak jsem mu skusila dávat Biogaiu a Espumisan a časem se to o dost zlepšilo. Teď mu jsou 3 měsíce a Vigantol dáváme pořád, Biogaiu už vůbec, jen mu občas dám ten Espumisan. U nás chtělo jen vydržet, ale každé mimčo je jiné ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9550
24.3.20 15:17

Mne dr. rekla, ze kdyz chci davat BioGaiu s vit. D, tak i tak musim přidávat 1 kapku Vigantolu… Jinak bych musela 2 kapky Vig. Predchozim 2 dcerám jsem dávala jen 1 kapku. A ted najednou 2? A jeste pridat, kdyz davam BioGaiu s vit D, kde pisou, ze toho vit. D je v tom obsazeno 200% denni referenční hodnoty příjmu 8o abych ji tim D nějak nepredavkovala :think:
Dekuji za reakce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
24.3.20 20:57

@Furling
Mě řekla právě v lékárně že nemam dávat jiné Déčko a pak když jsem to řekla doktorce tak ta taky řekla ať vigantol už nedávám 8o tak dávám jen to. Tak to ti řekla teda nějakou blbost nebo nevím je mi to divné raději ji dej jen jedno. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9550
24.3.20 21:23

@Patrisha ja to tak radsi delam… Dala jsem jen BG… Ale výslovně mi řekla, at dam jeste 1 kapku Vigantolu… Ptala jsem se proc, kdyz jsem holkám predtim dávala 1 kapku. A ona rikala, ze v 1 kapce je 400 (a rekla nejake jednotky) toho D, ale doporučena dávka denne je 600. takze pry ted doporucuji 2 kapky, ptz. celou kapku stejne mimco nepřijme, kdyz to slizne z flašky nebo lžičky… Tak ja nevim. Ale dávala jsem i tak jen 1 kapku Vig misto 2 :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat