Biochemický potrat

343
4.12.19 14:49

Biochemický potrat

Ahoj holky…jsem po biochemickém potratu v necelém 6tt bez zákroku… Myslíte že se hned po MS můžeme snažit a máte nějaká zkušenosti? Všude čtu že to hned další měsíc jde o to lépe že je tzv „pohnojíno“ co je na tom pravdy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27023
4.12.19 14:52

Není důvod proč byste se snažit neměli :kytka:

Mám to také za sebou, ale na „pohnojený“ měsíc to ještě nevyšlo. Museli jsme si počkat dalších šest měsíců než to vyšlo. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
4.12.19 15:00
@FreeLady12 píše:
Není důvod proč byste se snažit neměli :kytka:Mám to také za sebou, ale na „pohnojený“ měsíc to ještě nevyšlo. Museli jsme si počkat dalších šest měsíců než to vyšlo. :kytka:

No nm se to povedlo hned první měsíc měření bt ale bohužel to dopadlo jak to dopadlo…tak teď budu zase měřit a budeme doufat a snažit se teda :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27023
4.12.19 15:11
@AnetaČ644 píše:
No nm se to povedlo hned první měsíc měření bt ale bohužel to dopadlo jak to dopadlo…tak teď budu zase měřit a budeme doufat a snažit se teda :srdce:

Vem si z toho pozitivum - plodní jste :kytka: To bylo tenkrát jediné co mě konejšilo.
A dočkali jsme se… teď bude cácoře sedm a na snažení s úsměvem vzpomínám. I když tenkrát to byl samozřejmě pupek světa a dost nocí jsem probrečela :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
4.12.19 15:13
@FreeLady12 píše:
Vem si z toho pozitivum - plodní jste :kytka: To bylo tenkrát jediné co mě konejšilo.
A dočkali jsme se… teď bude cácoře sedm a na snažení s úsměvem vzpomínám. I když tenkrát to byl samozřejmě pupek světa a dost nocí jsem probrečela :kytka:

Děkuji za naději :srdce: moc si mimčo přejeme oba dva a z biochemka jsme byli opravdu smutní, ale řekli jsme si že se nedáme… Takže hned po MS zkusíme :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8554
4.12.19 15:14

Me rekla dr, ze se vse samo vycistilo a nadale se chranit nemusime. Dalsi MS jsem jiz nedostala :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
4.12.19 15:30

@hanzy ani holky nevíte jak já si tohle moc přeji :srdce: děkuji…potřebovala jsem vědět že to jde :srdce: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1034
4.12.19 15:38

@AnetaČ644 Po biochemickém se můžete začít snažit hned v dalším cyklu. Jak už tady padlo, ber to jako pozitivní věc, že jste plodní a jistě se brzy zadaří :) horší by bylo, kdyby potrat přišel později, a už bys musela na kyretáž nebo nedej bože ještě později. Takto je to jen takové malé zklamání, ale hned na to můžete skočit a nečekat na nějaké šestindělí a hojení atd. Ať vám to brzy klapne :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
4.12.19 15:45

@Mutlice moc děkuji :srdce: určitě se začneme tedy snažit hned…ať nás je brzy aspoň o jednoho více :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
5.12.19 10:50
@AnetaČ644 píše:
Děkuji za naději :srdce: moc si mimčo přejeme oba dva a z biochemka jsme byli opravdu smutní, ale řekli jsme si že se nedáme… Takže hned po MS zkusíme :hug:

Ahoj, můžu se prosím zeptat, jak víš, že šlo o biochemický potrat? Popř. průběh? Jsem bohužel v podobné situaci zřejmě. Klidně do zpráv. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1034
5.12.19 12:47
@Kloa píše:
Ahoj, můžu se prosím zeptat, jak víš, že šlo o biochemický potrat? Popř. průběh? Jsem bohužel v podobné situaci zřejmě. Klidně do zpráv. Děkuji.

ahoj, vím, že se ptáš Anety, ale biochemické těhotenství probíhá většinou tak, že bud už před MS nebo při vynechání MS ukáže test //, je tedy pozitivní. Než lékař potrvdí těhotenství a než potvrdí srdíčko, dojde ke krvácení a vše odejde s menstruací (většinou v tom nejbližším týdnu, dvou po vynechání). Je pak asi dobré skočit k doktorovi, aby udělal UZ, že se vše vyčistilo, počůrat další test (ten už bývá negativní) a v podstatě začíná cyklus nanovo, kdy už se můžete znova stačit, protože to není potrat, který by se musel řešit kyretáží atd. Dost doktorů biochemické ani nijak neřeší, jen doporučí udělat po MS test ještě jeden. Ono je to dost časté, není to potrat, dokud není potvrzená srdeční činnost. Je to zklamání, ale pozitivní na tom je, že je to vlastně taková opožděná menstruace, a hned můžete zase zkoušet. Držím palce, ať vám vaše snažení brzy vyjde :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8554
5.12.19 13:29

@Mutlice :think: tak to ja jsem teda vlastne mela potrat a ne biochemicke. Protoze ja uz jsem na prvni kontrole (cca 6t) srdicko mela. Zhruba v 8t jsem zacala krvacet a potratila, ale embryo zrejmne uz nekdy v tom 6t se prestalo vyvijet, protoze dle dr na utz v tom 8t to bylo malicke. Kazdopadne vse se vycistilo a odeslo samo a tedy nadchazejici MS nedorazila. Tomu dalsimu embryu uz ted budou 2roky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
5.12.19 13:29

@Mutlice Ahoj, děkuji za příspěvek / odpověď. U mě je to možná trochu složitější (bohužel :roll: ). Mám již po jednom ZT v 9 tt a kyretáži, tohle byl druhý pokus. Nejdřív mi vynechala menstruace a test negativní, tak jsem čekala, že menstruace přijde opožděně ( bylo to 2 měsíc po kyretáži, čili jsem nevěděla, jak se mi srovnal cyklus). Týden po vynechání jsem začala mírně špinit, tak jsem si myslela, že tedy přišla opožděná MS, jenže špinění po 2 dnech ustalo, což mi bylo divné a udělala jsem si TT, tam slabý duch, na který já moc nevěřím :-), jenže ten mírně sílil (až na viditelné, nicméně neplné dvě čárky). Tak jsem zašla na krev jako samoplátce, HCG 140. Volala jsem mudře, ta tam nebyla sestřička mě poslala na kontrolu do nemocnice skrze špinění. V nemocnici neviděli tuze nic, tak za týden kontrola u mého gynekologa. Ten taky nic neviděl, takže znovu nabrat krev a uvidí se, jak se to zvýšilo. Jenže v noci jsem začala krvácet, tak jsem šla druhý den znovu za mou gynekoložkou, HCG prý 560, v děloze pusto, vysoká sliznice, která se začíná odlupovat, takže snad potrat. Po víkendu mírného krvácení HCG kleslo na 460, což je prý málo. Jenže já se rozkrvácela mnohem více (1 vložka za hodinu), tak že ještě počkáme. Přidali se intervalové bolesti v děloze ( přesně takové jsem měla po revizi, když mi tam zůstaly zbytky a děloha se je snažila vypudit). Včera HCG 130, krvácení ustává a bolesti pomíjí. Doufám, že už je to na „dobré“ cestě a byl to jen biochemický potrat, jak píšeš výše a nemám mimoděložní. Nic mě nebolí, HCG klesá, tak snad… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1034
5.12.19 14:40
@hanzy píše:
@Mutlice :think: tak to ja jsem teda vlastne mela potrat a ne biochemicke. Protoze ja uz jsem na prvni kontrole (cca 6t) srdicko mela. Zhruba v 8t jsem zacala krvacet a potratila, ale embryo zrejmne uz nekdy v tom 6t se prestalo vyvijet, protoze dle dr na utz v tom 8t to bylo malicke. Kazdopadne vse se vycistilo a odeslo samo a tedy nadchazejici MS nedorazila. Tomu dalsimu embryu uz ted budou 2roky :mrgreen:

To ano, pokud jsi měla tak brzy srdíčko, tak už se to bere jako spontánní potrat. Je ale dobře, že si se vším tělo poradilo sama. No a tím pádem nic nebránilo, abyste v dalším cyklu zkusili štěstí a ono to vyšlo :lol: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1034
5.12.19 14:45

@Kloa To je opravdu asi složitější. Hlavně, aby to nebylo mimoděložní. Ale jsi zas celkem pod kontrolou, podle toho, co píšeš. Tak moc držím palce :hug:
To klasické biochemické těotenství se fakt většinou projeví jako běžná opožděná MS, ještě před tím, než se těhu potvrdí právě u doktora i se srdeční činností. Já jsem ho měla jednou, pak bohužel dva zamlklé potraty, ale pak se zadařilo a snad brzy přijde na svět zdravé vytoužené miminko :srdce: tak přeju, ať je už u vás taky vše OK

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama