Biologický otec dělá problémy

2.11.19 01:29

Biologický otec dělá problémy

Ahoj, jsem tu nový, dostal jsem se sem na doporučení ženy mého kamaráda. Mám otázku na ty z Vás, které mají dítě z předchozího vztahu a vychovává ho váš současný partner. Před pěti lety jsme se seznámili s mojí nynější ženou. Já byl bezdětný, ona měla v té době dvouletého syna. Z počátku jsem se toho trošku bál, ale brzy jsem si zvykl a mám toho našeho kluka moc rád. Čím je starší, tím si rozumíme víc a víc. Travíme spolu hodně času a jsme takoví parťáci. Vedu ho ke sportu a jeho to baví a je i velmi šikovný. Jeho biologický otec si ho dříve bral velmi sporadicky (1× za 2měsíce). Šlo spíše o to si s ním udělat fotky na sociální sítě, aby vypadal jako otec roku a poté strčil kluka své matce. Nějak jsme to neřešili, jednou je to jeho otec a má na něj nárok, nikdo mu ho neupíral. Malému se tam sice chce méně a méně, ale na konec vždycky šel celkem bez problémů. Problém nastal, když naše společná dcerka (dnes necelé tři roky) mě začala oslovovat tati. Malý v tom měl trošku zmatky, vždyť já jsem přece strejda. No vysvětlili jsme mu to, ale za nějaký čas mi sám od sebe začal říkat taťko. No nebudu kecat, tetelil jsem se blahem. To ale jeho otec neunesl a od té doby na mě útočí. Tady začaly problémy. Malému to zakazuje, pomlouvá mě a říká mu věci, které mu ubližují. Ano je to jednou za dva měsíce, ale mi po této návštěvě dáváme kluka dohromady měsíc. Teď je to horší v tom, že žena je již měsíc v nemocnici se třetím, předčasně narozeným děťátkem a já jsem sám na dvě děti. Milý pan otec mi to vůbec neulehčuje, malému volá takové nesmysly, jako, že jednou si na něj vzpomene, mě se teď narodil vlastní syn, tak jeho odstrčím a podobně. Na malého to samozřejmě má špatný vliv, není schopný to ve svém věku pochopit, přijde mi, jako by se bál o své místo v rodině. Jakoby nestačilo, že tu chybí máma, ještě tohle do toho. Ženu se tím snažím zatěžovat co nejméně, má teď hodně starostí s nejmenším. Samozřejmě, že něco ví, ale snažím se jí uklidňovat. Poslední dny už mi to ale přerůstá přes hlavu. Malý to nese opravdu špatně. Spí se mnou a celou noc se mě křečovitě drží. Bojí se jít do školy, že pro něj nepřijdu do družiny a mnoho dalšího. Má prostě strach, že co se narodil bráška, už ho nebudu mít rád. Snažím se vysvětlovat, ale je to marné. Vždy zavolá pan otec a jsem na začátku. Jeho podmínka, aby nás nechal zase normálně žít je, že mě malý bude oslovovat opět strejdo. To mu to mám jako zakázat? Nepřijde mi to moc vhodné? Dámy, případně pánové, co by jste dělali na mém místě Vy? Na mě toho začíná být opravdu moc už. Chybí mi žena, dětem máma, nejmenší dítě na přístrojích v inkubátoru a k tomu tohle, s tím už si fakt nevím rady. Pokud jste dočetli až sem, díky za pozornost a budu se těšit na Vaše reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

346
2.11.19 01:41

Tak já to neznám z pozice rodiče, ale dítěte. Byla jsem ve stejné situaci, rodiče se rozvedli, otec nejevil zájem. Kolik dní jsem jako 4 letá probrečela, když slíbil, že si mě vyzvedne a nevyzvedl. Postupem času opadl zájem naprosto a peklo nastalo ve chvíli, kdy si mamka našla partnera, který si mě tzv. vzal za vlastní (a to jsem mu ani neříkala tati). Biologický otec na mě začal čekávat před školou, nosit mi dárky do výuky, hustil mi do hlavy, že nový strejda mě stejně opustí nebo si pořídí s matkou dítě vlastní a mě nebudou chtít. Byla jsem z toho v háji, jak jen 4 leté dítě může být. Nastoupila na něj máma - nic. Její nový partner to vzal diplomatickou cestou a pak cestou ráznou - nic. Dopadlo to tak, že to dali k soudu a rovnou zažádali o adopci. Na tu otec nepřistoupil, ale soud zkorigoval styk se mnou a to se rychle stáhl. Já skončila u dětského psychologa a byl to běh na další dva roky. Zkusila bych ten samý postup - po dobrém, rázně, vyhrožovat soudem a pak opravdu soud.

Mimochodem, zajímavé bylo, že další roky byl šílený problém s alimenty, a to až do mého ukončení VŠ, odmítal je platit. Tak si říkám, proč prostě nepovolil adopci, když stejně neměl nikdy zájem a mohl mít klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
2.11.19 04:56

Vaše situace je opravdu moc složitá. V naší rodině jsme zažívali něco podobného, když dítě v pěstounské péči chtělo pěstounku oslovovat „mami“, ale striktně jim to zakázala sociálka. Dítko nemělo problém rozlišovat svoji biologickou mámu a pěstounku, rádo mělo obě. Ale sociálka to tehdy kontrolovala neskutečně, trvala na tom, že pěstounka musí být teta. Dokonce vyhrožovali odebráním dítěte. Nakonec se povedlo vysvětlit dítěti (předškolního věku), že maminku má opravdu jen jednu a pro pěstounku si musí vybrat jakékoliv jiné oslovení. Vymyslelo to skvěle, místo „mami“, zkrátilo jméno pěstounky na „Tami“, znělo to podobně jako maminka, sociálka si to zapsala do papírů a přestala prudit.
Zkus školákovi vysvětlit, s čím má jeho táta problém. Udělejte si z výběru oslovení téma. Řekni mu, že ti může „taťko“ říkat doma třeba v posteli. A i přes tvoji zoufalou situaci - mazli ho, mazli ho a ještě jednou mazli. Když jde kolem tebe, pohlaď ho po hlavě, usměj se na něj - i když do smíchu ti rozhodně není. Mluv s ním o novorozeném chlapečkovi - jak ho spolu budete učit to a to, jak bude velký brácha a jak jsi šťastný, že ho máš. Jak bys ho nevyměnil za nikoho na světě. Víc dělat nemůžeš. Držím palce moc a moc, abyste to zvládli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5305
2.11.19 06:39

Drz se, neni to sranda. Za par let budes mit okolo sebe super partu deti. Segra tohle vyresila tak, ze syn rika otci i otcimovi tata a jmeno, takze treba tata Milan a tata Radek. Asi by se dalo rikat aj jen jmenem…drzim palce, pusobis jako fajn clovek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
2.11.19 07:07

Kolik je klukovi? Tatu mu zakazat nemuzete.ale omezila bych ty psycho telefony…A resila to. At vi.ze ho v tom nenechas a stojis za nim. Drzim palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2655
2.11.19 07:17

Ahoj, zažívám něco podobného. Mám nového manžela děti z předešlého vztahu (7 a 10.let) za dobu co jsem s manželem si děti vzal cca 2× (je to přes rok a půl) to jim hustil do hlavy to samé, a vyptává se zda je novy strejda nebo já nebijeme, zda mají co jist, jestli chodíme do hospody :zed: Po svatbě se to zhoršilo - najednou je chce každých 14.dnů - alimenty -3× jsem ho udávala na PCR za neplacení vždy částka okolo 20.000. Stežuje si na OSPODU, jak mu děti nedávám - přitom za 4.roky je měl cca 4× Tento víkend je má taky u sebe, s tím, že syn (10.let) začal manželovi říkat tati (je to par dnů) ex to slyšel tak uvidíme jak na to zareaguje. Čeká na syna před školou, s ředitelem je jedna velká zadnice. Chodí se ptat na známky a tak - dělá z nás… a on tatínek roku. Nyní mu dal mobil, aby si s nim mohl psát a píše jaký je to jeho zlaticko a jak moc je miluje. Neni to tak dlouho co psal jak děti nejsou jeho a ať si to s nima uziju. A, ze zájem o ně nemá. A synovi řekl, ze už není jeho syn. Pak z toho týden brecel.
Jiné dítko zatím nemáme ale už jsme to řešili s dětmi a vše se jim vysvětlilo a už se na nej těší.
Myslím, že asi neporadím ale manžel to nejspíše vyřeší ručně, stručně. Taky ho začínám mít dost. Vy se držte jako rodina :srdce: Dopadne to dobře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2122
2.11.19 07:22

Ten telefon bych nahrala a chlapa nasledne poslala do riti. Cislo na nej mas, tak mu to slusne napsat at se uklidni a netrapi kluka. At mate sms komunikaci. Pak mu klido pohrozit nejakym Ospodem. Prd tomu bude rozumet, tak se treba zalekne a stahne. Ubozak. Tobe at kluk rika chvili jmenem, nez se to uklidni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19879
2.11.19 07:25

@Nevlastnitata
Jestli ti chlapeček sám od sebe chce táto říkat, nechala bych ho. On v tobě cítí opravdového tátu, ne jen dárce biologického materiálu. Buďte hodně spolu, podnikejte „chlapské“ výlety, zapojte ho do péče o miminko (podle možností). Sice tím bio otce neodpářete, nárok na něj má, ale on asi nejspíš zase ztratí energii se o něj zajímat a kluk pozná, kdo z vás o něj opravdu zájem má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7068
2.11.19 07:44

Je mi to moc líto, předně přeju miminku, ať to všechno zvládne a je v pořádku a vám posílám hodně sil. Teď k problému se synem. Hrozně těžko se radí a ta dětská dušička je opravdu křehká. Kamarádka se před třemi lety rozváděla a malé děti šly do střídavky nařízené soudem, bylo to tam zlé, zkrátím, soudně bylo zakázáno, aby rodiče telefonavali dětem v době, kdy jsou u druhého rodiče. Respektive soud řekl, že není povinnost rodiče, co má zroovna dítě u sobe umožňovat hovory tomu druhému a že ten druhý nemá co volat a dožadovat se hovoru s dítětem. Takže prvotně jde zamezit těm hovorům, minimálně dočasně. Za druhé, budete potřebovat dětského psychologa, protože biootec ho ničí a potřebujete vedení, jak s tím pracovat. No a za další máte možnost hnát to k soudu, a i to bych já udělala. Jen je to běh na dlouhou trať a nepomůže ti to v momentální situaci. Zatím malému 1000× za den vysvětluj, že ho neopustíš a nepřestaneš milovat, nic jiného moc nemůžeš udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
2.11.19 07:58

Co jde zdokumentujte, zajdete na OSPOD a dejte to k soudu (nejaky navrh na uplny zakaz styku). A sezente co nejrychleji detskeho/rodinneho psychologa, budete ho potrebovat. Hosika je mi lito a vy se drzte. :kytka:
Nekteri „tatinci“ by fakt potrebovali vykastrovat. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
2.11.19 08:02
@Masina píše:
Vaše situace je opravdu moc složitá. V naší rodině jsme zažívali něco podobného, když dítě v pěstounské péči chtělo pěstounku oslovovat „mami“, ale striktně jim to zakázala sociálka. Dítko nemělo problém rozlišovat svoji biologickou mámu a pěstounku, rádo mělo obě. Ale sociálka to tehdy kontrolovala neskutečně, trvala na tom, že pěstounka musí být teta. Dokonce vyhrožovali odebráním dítěte. Nakonec se povedlo vysvětlit dítěti (předškolního věku), že maminku má opravdu jen jednu a pro pěstounku si musí vybrat jakékoliv jiné oslovení. Vymyslelo to skvěle, místo „mami“, zkrátilo jméno pěstounky na „Tami“, znělo to podobně jako maminka, sociálka si to zapsala do papírů a přestala prudit.
Zkus školákovi vysvětlit, s čím má jeho táta problém. Udělejte si z výběru oslovení téma. Řekni mu, že ti může „taťko“ říkat doma třeba v posteli. A i přes tvoji zoufalou situaci - mazli ho, mazli ho a ještě jednou mazli. Když jde kolem tebe, pohlaď ho po hlavě, usměj se na něj - i když do smíchu ti rozhodně není. Mluv s ním o novorozeném chlapečkovi - jak ho spolu budete učit to a to, jak bude velký brácha a jak jsi šťastný, že ho máš. Jak bys ho nevyměnil za nikoho na světě. Víc dělat nemůžeš. Držím palce moc a moc, abyste to zvládli.

Krásný prispevek…take drzim palce… :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.19 08:41
@Nevlastnitata píše:
Ahoj, jsem tu nový, dostal jsem se sem na doporučení ženy mého kamaráda. Mám otázku na ty z Vás, které mají dítě z předchozího vztahu a vychovává ho váš současný partner. Před pěti lety jsme se seznámili s mojí nynější ženou. Já byl bezdětný, ona měla v té době dvouletého syna. Z počátku jsem se toho trošku bál, ale brzy jsem si zvykl a mám toho našeho kluka moc rád. Čím je starší, tím si rozumíme víc a víc. Travíme spolu hodně času a jsme takoví parťáci. Vedu ho ke sportu a jeho to baví a je i velmi šikovný. Jeho biologický otec si ho dříve bral velmi sporadicky (1× za 2měsíce). Šlo spíše o to si s ním udělat fotky na sociální sítě, aby vypadal jako otec roku a poté strčil kluka své matce. Nějak jsme to neřešili, jednou je to jeho otec a má na něj nárok, nikdo mu ho neupíral. Malému se tam sice chce méně a méně, ale na konec vždycky šel celkem bez problémů. Problém nastal, když naše společná dcerka (dnes necelé tři roky) mě začala oslovovat tati. Malý v tom měl trošku zmatky, vždyť já jsem přece strejda. No vysvětlili jsme mu to, ale za nějaký čas mi sám od sebe začal říkat taťko. No nebudu kecat, tetelil jsem se blahem. To ale jeho otec neunesl a od té doby na mě útočí. Tady začaly problémy. Malému to zakazuje, pomlouvá mě a říká mu věci, které mu ubližují. Ano je to jednou za dva měsíce, ale mi po této návštěvě dáváme kluka dohromady měsíc. Teď je to horší v tom, že žena je již měsíc v nemocnici se třetím, předčasně narozeným děťátkem a já jsem sám na dvě děti. Milý pan otec mi to vůbec neulehčuje, malému volá takové nesmysly, jako, že jednou si na něj vzpomene, mě se teď narodil vlastní syn, tak jeho odstrčím a podobně. Na malého to samozřejmě má špatný vliv, není schopný to ve svém věku pochopit, přijde mi, jako by se bál o své místo v rodině. Jakoby nestačilo, že tu chybí máma, ještě tohle do toho. Ženu se tím snažím zatěžovat co nejméně, má teď hodně starostí s nejmenším. Samozřejmě, že něco ví, ale snažím se jí uklidňovat. Poslední dny už mi to ale přerůstá přes hlavu. Malý to nese opravdu špatně. Spí se mnou a celou noc se mě křečovitě drží. Bojí se jít do školy, že pro něj nepřijdu do družiny a mnoho dalšího. Má prostě strach, že co se narodil bráška, už ho nebudu mít rád. Snažím se vysvětlovat, ale je to marné. Vždy zavolá pan otec a jsem na začátku. Jeho podmínka, aby nás nechal zase normálně žít je, že mě malý bude oslovovat opět strejdo. To mu to mám jako zakázat? Nepřijde mi to moc vhodné? Dámy, případně pánové, co by jste dělali na mém místě Vy? Na mě toho začíná být opravdu moc už. Chybí mi žena, dětem máma, nejmenší dítě na přístrojích v inkubátoru a k tomu tohle, s tím už si fakt nevím rady. Pokud jste dočetli až sem, díky za pozornost a budu se těšit na Vaše reakce.

Promiň, Ty ale nejsi táta toho školáka. A nemůžeš s tím absolutně nic udělat. Otec dítěte říká, že dá pokoj, když ti kluk přestane říkat táto. Tomu klukovi je 7 let, myslím, že to pochopí. Pro klid v rodině bych prostě překonala svoje ego a nechala bych si říkat strejdo nebo jménem. :nevim:

Pro děti je to dost důležité. Moje děti v první třídě řešily, jestli mému novému partnerovi (byla jsem sama, tak to bylo pouze teoretické) budou muset říkat táto. Rovnou jsem jim vysvětlila, že tátu mají jen jednoho a mému partnerovi budou říkat tak, jak si navzájem domluví. Dost je to zklidnilo.

Já bych nikdy nedovolila, aby moje děti jako tátu oslovovaly muže, který není jejich táta. Chápu, že Tě to hřeje, ale uvědom si, kolik škody to už napáchalo. Stojí Ti to za to? :palec:

Až matku pustí z nemocnice (sama mám nedonošená dvojčata, tak moc dobře vím, jaký je to fičák), ať zajde na OSPOD a řeší to tam. Můžou si otce pozvat na pohovor a promluvit mu do duše. Ale to nejjednodušší je změnit oslovení. Miminku přeju hodně štěstí. Moje děti to štěstí měly a i přes extrémní nedonošenost jsou úplně v pořádku. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.11.19 09:18

@Černá vdova
Naprostý souhlas. Jsme patchworkova rodina a také se potykame s různými věcmi. Ale ať je biologicky rodič jakýkoliv, dítě má jen jednoho otce i matku a toto oslovení náleží jim a dítěti je potřeba to vysvětlit.
Vaši situaci bych řešila s dobrým dětským psychologem a také na ospod, poradila se o možnostech mediace.

• Nahlásit
  • Citovat
56563
2.11.19 09:24
@Nevlastnitata píše:

Ano, pokud biootec existuje, tak bych trvala na oslovovani jménem. Stejně jako bych nenechala dítě oslovovat souseda tati.
Oslovení z tebe jiného člověka nedělá. Jde jen o tvé ego. Se na něj vybodni budete mít klid vsichni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.19 09:34

Řešíte tu ego zakladatele, ale to oslovení si hošík zvolil sám a to něco taky vypovídá. Otec se jistě cítí dotčen, takže taky ego v hlavní roli. Chudák dítě. Nemyslím si, že návratem k oslovení strejda Petr, přestane biootec dělat dusno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama