Reklama

BLINKÁNÍ NOSEM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mae
Ukecaná baba ;) 1631 příspěvků 13.02.09 07:43
BLINKÁNÍ NOSEM

Ahoj holky,nemáte někdo zkušenost s tím,že by vám mimi jakoby blinklo nosem-vytrysklo mlíko,pak nemohlo popadnout dech? Co v tom případě děláte?

Reklama

Reakce:

eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 13.02.09 08:17

Ahoj, to se snad občas stane každému mimču:-) Mě se osvědčilo zvednout a předklonit a poklepávat po zádíčkách. :lol:

Katˇula
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 13.02.09 08:36

Ahoj.. není to nic vážného. Jiřík byl ublinkane miminko. A šlo mu to i nosem. Dost častu. Jak píše Eviska dělala jsem to stejně.
Hodně štěstí. :D

Mae
Ukecaná baba ;) 1631 příspěvků 13.02.09 08:54

HOLKY:jen mě ale popadají obavy co když se začne tak dusit když spíme s manželem..zatím se to asi 5× stalo když sme byli vzhůru a měli ji u sebe pod dohledem…
Vyletí jí to nosem,zčervená,vy­kulené oči a popadá dech… :(

Silema
Závislačka 2927 příspěvků 13.02.09 10:47

MAE nám se to stávalo dost pravidelně, ono se dítko hlavně lekne, že má najednou plný nosík a pusou dýchat neumí..taky jsem z toho byla vystresovaná, ale celkem brzo to přešlo…stačí natočit, aby to rychle vyteklo, je to otázka pár sekund, ikdyž v danou chvíli ti to přijde jako celá věčnost.. nám se to ale stávalo jen když si neodbrknul..takže před spaním na to dohlídnout.. a neboj, kdyby se něco dělo, určitě se okamžitě vzbudíš.. :wink:

zdenkak
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 13.02.09 10:51

Máme také ublinkané mimčo, i když nosem mu to šlo snad jen jednou. Ale naštěstí máme monitor dechu, který by měl umět poznat, i že se dusí zvratky (nejenom SIDS), tak jsem v pohodě. Upřímně - těch cca 2,5 tisíce mi za ten klid stojí, takže doporučuju, budeš hned líp spát.

Mae
Ukecaná baba ;) 1631 příspěvků 13.02.09 11:57

Ano,zdá se to jako celá vděčnost,hlavně ty oči vytřeštěné,čer­vená…vždy chytám nervy:( má toho plný nos a přijde mi,že i husté slinečky,tak to má jakoby zaplněné nos i pusu…
Monitor dechu máme,to sjem pořídila,když je o měsíc dříve…

Magi
Kecalka 421 příspěvků 13.02.09 11:58

Pokud miminko často blinká, má se na noc pokládat do zvýšené polohy a na bok. Aby nepřepadávalo na záda, tak podložit dečkou, nebo podepřít o kraj postýlky. Tak nám to radili v porodnici. Chůvička je taky dobrá věc, ale lepší udělat ještě toto opatření, ať nemusí houkat…
My jsme malého první tři měsíce pokládali jedině takto a to skoro neblinkal, ale pro jistotu. Samozřejmě každou noc měnit strany, aby pořád nespalo na jednom boku. Brzo bude líp, uvidíš :D

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 13.02.09 13:04
eviska22 píše:
Ahoj, to se snad občas stane každému mimču:-) Mě se osvědčilo zvednout a předklonit a poklepávat po zádíčkách. :lol:

Nestane, pro mě je to novinka 8O .

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.09 10:30

Me se to taky stavalo, a v necelych dvou mesicich mela dcera z tohoto prave zachvat duseni, nemohla se diky tomu poradne nadechnout. Uz jsem vubec nevedela co s ni delat. A to jsem pri tom i stacila odsat z nosu vsechno. Jsem na duseni z bliti docela zkusena, protoze syn mel poradny reflux nekolik let, ale jeho stacilo dat mirne hlavou dolu a poklepavat po zadickach. Dr. pak rikala, ze kdyz uz je to tak moc, tak klasicka zachrana, vzit za nohy hlavou dolu a prastit hranou ruky mezi lopatky. Melo by to mliko vyletet. Kdyz vdechnou materske mleko do plic, tak to nevadi. Nekojene deti by si mely po takovemto zachvatu dojit za 2 dny k dr., jestli se v plicich neco nerozjelo.
Po tech dvou mesicich uz se nam to uz nestalo, uz to zvlada vykaslat.
Jinak kamaradky syn se timto zpusobem temer zadusil, zmodral a museli volat ambulanci. A dostal z toho zapal plic. Ja se ridim tim, ze dokud nemodra, je to porad dobry. A mit monitor dechu.

maleva
Stálice 64 příspěvků 28.02.09 10:32
eviska22 píše:

Já dělám to samé, ale moc často se to nestává, že mu to jde nosem. Vždy to bývá, když tlačí.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >