BLINKÁNÍ NOSEM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mae
Ukecaná baba ;) 1631 příspěvků 13.02.09 07:43
BLINKÁNÍ NOSEM

Ahoj holky,nemáte někdo zkušenost s tím,že by vám mimi jakoby blinklo nosem-vytrysklo mlíko,pak nemohlo popadnout dech? Co v tom případě děláte?

Reakce:
eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 13.02.09 08:17

Ahoj, to se snad občas stane každému mimču:-) Mě se osvědčilo zvednout a předklonit a poklepávat po zádíčkách. :lol:

Katˇula
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 13.02.09 08:36

Ahoj.. není to nic vážného. Jiřík byl ublinkane miminko. A šlo mu to i nosem. Dost častu. Jak píše Eviska dělala jsem to stejně.
Hodně štěstí. :D

Mae
Ukecaná baba ;) 1631 příspěvků 13.02.09 08:54

HOLKY:jen mě ale popadají obavy co když se začne tak dusit když spíme s manželem..zatím se to asi 5× stalo když sme byli vzhůru a měli ji u sebe pod dohledem…
Vyletí jí to nosem,zčervená,vy­kulené oči a popadá dech… :(

Silema
Závislačka 2927 příspěvků 13.02.09 10:47

MAE nám se to stávalo dost pravidelně, ono se dítko hlavně lekne, že má najednou plný nosík a pusou dýchat neumí..taky jsem z toho byla vystresovaná, ale celkem brzo to přešlo…stačí natočit, aby to rychle vyteklo, je to otázka pár sekund, ikdyž v danou chvíli ti to přijde jako celá věčnost.. nám se to ale stávalo jen když si neodbrknul..takže před spaním na to dohlídnout.. a neboj, kdyby se něco dělo, určitě se okamžitě vzbudíš.. :wink:

zdenkak
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 13.02.09 10:51

Máme také ublinkané mimčo, i když nosem mu to šlo snad jen jednou. Ale naštěstí máme monitor dechu, který by měl umět poznat, i že se dusí zvratky (nejenom SIDS), tak jsem v pohodě. Upřímně - těch cca 2,5 tisíce mi za ten klid stojí, takže doporučuju, budeš hned líp spát.

Mae
Ukecaná baba ;) 1631 příspěvků 13.02.09 11:57

Ano,zdá se to jako celá vděčnost,hlavně ty oči vytřeštěné,čer­vená…vždy chytám nervy:( má toho plný nos a přijde mi,že i husté slinečky,tak to má jakoby zaplněné nos i pusu…
Monitor dechu máme,to sjem pořídila,když je o měsíc dříve…

Magi
Kecalka 421 příspěvků 13.02.09 11:58

Pokud miminko často blinká, má se na noc pokládat do zvýšené polohy a na bok. Aby nepřepadávalo na záda, tak podložit dečkou, nebo podepřít o kraj postýlky. Tak nám to radili v porodnici. Chůvička je taky dobrá věc, ale lepší udělat ještě toto opatření, ať nemusí houkat…
My jsme malého první tři měsíce pokládali jedině takto a to skoro neblinkal, ale pro jistotu. Samozřejmě každou noc měnit strany, aby pořád nespalo na jednom boku. Brzo bude líp, uvidíš :D

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 13.02.09 13:04
eviska22 píše:
Ahoj, to se snad občas stane každému mimču:-) Mě se osvědčilo zvednout a předklonit a poklepávat po zádíčkách. :lol:

Nestane, pro mě je to novinka 8O .

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.09 10:30

Me se to taky stavalo, a v necelych dvou mesicich mela dcera z tohoto prave zachvat duseni, nemohla se diky tomu poradne nadechnout. Uz jsem vubec nevedela co s ni delat. A to jsem pri tom i stacila odsat z nosu vsechno. Jsem na duseni z bliti docela zkusena, protoze syn mel poradny reflux nekolik let, ale jeho stacilo dat mirne hlavou dolu a poklepavat po zadickach. Dr. pak rikala, ze kdyz uz je to tak moc, tak klasicka zachrana, vzit za nohy hlavou dolu a prastit hranou ruky mezi lopatky. Melo by to mliko vyletet. Kdyz vdechnou materske mleko do plic, tak to nevadi. Nekojene deti by si mely po takovemto zachvatu dojit za 2 dny k dr., jestli se v plicich neco nerozjelo.
Po tech dvou mesicich uz se nam to uz nestalo, uz to zvlada vykaslat.
Jinak kamaradky syn se timto zpusobem temer zadusil, zmodral a museli volat ambulanci. A dostal z toho zapal plic. Ja se ridim tim, ze dokud nemodra, je to porad dobry. A mit monitor dechu.

maleva
Stálice 64 příspěvků 28.02.09 10:32
eviska22 píše:

Já dělám to samé, ale moc často se to nestává, že mu to jde nosem. Vždy to bývá, když tlačí.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >