Blok a strach z řízení auta

Anonymní
22.4.17 13:28

Blok,strach v řízení auta

Ahoj, :mrgreen: Je tu někdo kdo začíná řídit? Nebo má prostě problémy s řízením auta jako já? Nebo nejlíp někdo kdo překonal strach?

Když sednu do auta, jsem docela v pohodě, ale jakmile udělám nějakou botu, nebo mi to chcípne - začnu se stresovat, potit se, klepu se a je mi prostě špatně, :roll:

Dnes jsem jela porvé sama. Na světelné křižovatce jsem odbočovala vlevo a jak mi tam padla zelená, rozjela jsem se a chcíplo mi to. Zůstala jsem viset uprostřed křižovatky, no a zase mi to chcíplo a pak zase :potlesk: Takovej strach jsem dostala, a začala zmatkovat- naštěstí je Praha prázná, takže jsem nikoho neohrožovala :mrgreen:
Auto jsem nechala u rodičů a šla domů pěšky :roll: :oops:

Všichni říkají, že prostě musím jezdit, rozjezdit se, sama to vím, ale ten strach mě pořád ovládá, :zed: A říkám si, jestli by nebylo lepší kdybych si koupila kolo :lol: :lol:

• mám nálepku Zetko, ale v Praze nikdo ohledy nebere, troubí na mě, najíždí, hrůza 8o

Řičák mám od středy :lol:

Stydím se-proto anonym :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11945
22.4.17 13:32

Urcite jezdit a jezdit. Oni se za tebou taky nepoprdej kdyz pockaj nez nastartujes znovu. Kazdy jsme zacinal. Ale jsem nazoru, ze ne kazdy je stvoren pro rizeni auta. Nekdo ridi blbe i po letech a dle meho nazoru by ridit proste nemel. Nekdo pro to proste nema vlohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3581
22.4.17 13:35

@Šarlota4 Ja treba. Ridicak mam 13 let a 12 let neridim. Nestiham a nez ohrozovat ostatni, radsi si priznam, ze se k tomu nehodim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.4.17 13:40

To bude v pohodě:-) hlavně se nestresovat a nebát:-) dát si mega nálepku „začátečník“, a pokud by byl někdo mega protivnej, tak mu s milým úsměvem sdělit, že žádný učený z nebe nespadl.-) a rozhodně využít každou příležitost a jezdit a jezdit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26154
22.4.17 13:43

Jezdit, jezdit, jezdit denně!…nejlépe s někým klidným…třeba večer kolem 9. objet 1 blok…prostě s jistotou se naučit ovládat auto…můžeš se učit i parkovat.
A postupně přidávat a měnit trasu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1103
22.4.17 13:46

Rozjezdi se prvně mimo Prahu. V Praze veškerá pravidla na silnicích neplatí, já se do Prahy odvážila asi až po roce, a i tak jsem byla podělaná :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781

Já si po skoro třiceti letech v podstatě obnovuju řidičák - nikdy jsem neřídila. Bát se bojím, ale neřídím po Praze, prostě budu pro začátek řídit jen známý trasy, až si pořádně ošahám auto, pustím se dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3541

Auto chcíplo samo? Tak zajistit opravu nebo novou baterii. Jinak trénovat rozjezdy, rozjezdy do kopce, až to bude automaticky.
Jezdi pro začátek známou trasu a později ji začneš prodlužovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69630
22.4.17 13:49
@Anonymní píše:
Všichni říkají, že prostě musím jezdit, rozjezdit se, sama to vím, ale ten strach mě pořád ovládá, :zed: A říkám si, jestli by nebylo lepší kdybych si koupila kolo :lol: :lol:
  • mám nálepku Zetko, ale v Praze nikdo ohledy nebere, troubí na mě, najíždí, hrůza 8o

Asi takhle, na jednu stranu je potřeba jezdit, ovšem na druhou pokud tě fakt ovládá strach a takhle zmatkuješ, tak jsi nebezpečná svému okolí a měla by sis tedy ještě připlatit kondiční jízdy s instruktorem…

A hnusná nicméně upřímná pravda je ta, že ti žádné Zetko nepůmůže, pokud budeš zmatkovat v křižovatce, tak na tebe lidi prostě trobit budou s tím se musíš smířit a pokusit se kvůli tomu nezmatkovat ješt víc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781

Jo a pro uklidnění, asi před 14-ti dny jsem jela naší starou herkou a taky mi to třikrát chcíplo v křižovatce - se prostě stane. Chlap měl pindy, tak jsem si pořídila svoje vozítko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2380

Jsem jeste horsi pripad. uz dvakrat jsem delala ridicak a ani nedochodila kurz :oops: je mi zle kdyz mam do auta sednout a nechapu, jak se da vsechno v aute stihat najednou. take zacnu zmatkovat, jsem nervozni a pri nejakem problemu se mi dela uplne mdlo.
nicmene letos po letech jdu znova zkusit autoskolu, jsme na vesnici, bez auta a navic s malymi detmi jsem fakt uplne nahrana. bojim se uz dopredu :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.4.17 13:51

Přidávám se do klubu řidičů - neřidičů…také mi říkají ať začnu více jezdit, jelikož stejně budu muset jezdit až se přestěhujeme a také z bloku (také i proto, že jsem stressman :), raději nejezdím, i když jezdit prý dle partnera umím).
Také mám obavy z křižovatek jako vy, že mi to třeba chcípne, já tam začnu zmatkovat (v tom jsem odborník :) ) a co pak…
Já raději chodím všude u nás pěšky (beru to jako kondičku), nebo jedu busem, vlakem, nebo mám osobního řidiče - přítele :lol:
Vím, že jednou začnu, ale nevím kdy :lol: Snad mě vesnička a dojíždění do města donutí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69630
22.4.17 13:51
@Taka píše:
Rozjezdi se prvně mimo Prahu. V Praze veškerá pravidla na silnicích neplatí, já se do Prahy odvážila asi až po roce, a i tak jsem byla podělaná :kytka:

Ale jo, platí… nicméně je fakt, že aby nebyla celá ucpaná, tak to musí odsejpat a ten styl jízd je takový „cpavější“. Pravdou je, že v tomhle ohledu mají výhodu ti, kdo dělají autoškolu v praze či velkých městech, protože jim to tolik nepřijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9076
22.4.17 13:53

Mám řidičák asi 5 let, ale řídím jen na chalupě mezi vesnicemi, jinak auto nemáme. V provozu se bojím, sice auto ovládám, ale bojím se, že něco prehlednu nebo že nezareaguju včas. A nerada jezdím rychle, jedu max 60km/h. Neplanuju to nijak měnit, normálně auto nepotrebujeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.4.17 13:56

Jezdí jezdí každý den nejdřív třeba kde nejsou světelné kde jsou malé křižovatky prostě jednoduchá cesta určitě ne Praha 8o já mám řidičák 4 roky a do Prahy bych autem nejela ani za milion :lol:.
Samozřejmě když tam bydlíš a pak budeš jezdit a jezdit tak se tam naučíš snaž než já co bydlím na vesnici :lol:.
Já dlouho jezdila s přítelem aby mě hlídal a za každou kravinu mě sjel jak malou děcko já se pak už vždy rozbrečela :oops: ale pomohlo to :pankac: teď prý jezdím líp než moje ségra co má řidičák tak 9 let :dance: jestli máš někoho raznejsiho kdo by si každý den udělal čas tak jen doporučuji :)
Já mu teda několikrát s brekem řekla ať už jde do pi.. že s ním jezdit nebudu kolikrát sem zastavila a že prostě nejedu :lol: ale je to třeba rozdychat :)
A hlavně chybama se člověk učí ale někdo ti je musí připomínat ;) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama