Reklama

Bodnutí vosou - nelepší se

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Murka
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 11.08.18 11:35
Bodnutí vosou - nelepší se

Ahoj, v noci z úterý na středu mě bodla (nejspíš) vosa do nohy. Přišla jsem na to ráno. Dala hsem cibuli, ocet, chladila. Ale vůbec se to nelepší. Stále to dost bolí, mám to oteklé, zarudlé. Jediné, co na chvíli pomůže, je přiložit obklad z tvarohu a lehnout si. Jenže pak stačí jít třeba na wc a bolest, otok atd je zpět. Máte nějaký tip co s tím? Manžel už mi vyhrožuje pohotovostí :jazyk:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pomka
Kelišová 7318 příspěvků 11.08.18 11:42

Jela bych k doktorovi. Ja mam takhle kazde stipnuti od kdejake potvory a koncim u doktora se zanetem a antibiotiky. Asi bych si s tim nezahravala…

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1869 příspěvků 2 inzeráty 11.08.18 11:43

@Murka No pokud se to nelepsi a boli te to, tak to asi na nic jineho, nez na pohotovost nebude.. Zkus si vzit prasek na alergii, koupis v lekarne i bez predpisu. Jinak dojit k doktorovi na nejakou kalciovou injekci.

Čajíček1980
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 11.08.18 11:45

Ja mela na bodnuti vosou taky velkou reakci. Stehno jsem mela otekle, ze melo dvojnasobny obvod. Sla jsem nakonec po par dnech ke sve doktorce. Dala mi nejakou kapacku a po ni to zacalo hned ustupovat. Myslim, ze ta pohotovost neni uplne od veci, pokud chces ulevit. Kapacka byla tak na 30 minut. At jsh zas fit :kytka:

Murka
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 11.08.18 11:47

To jste mně holky nepotěšili. Jako bolí to dost. Asi mi nic jiného nezbude.

Pomka
Kelišová 7318 příspěvků 11.08.18 11:50

@Murka hele, me tekrat stipla vosa dole na noze u prstu. Sla jsem k doktorovi a mela jsem zanet az po koleno. Jestli to neustupuje a boli to, sla bych k doktorovi. Ale ja jsem na tyhle stipance alergicka. Mne neodezni samy…

_0812_
Kecalka 485 příspěvků 11.08.18 11:53

@Murka určitě jeď na pohotovost. Jinak mě když do nohy píchla venku vosa, tak mi na to začali lít studené pivo a trošku mi to ulevilo. A zkoušela jsi nějaké ty gely co jsou po bodnutím hmyzem?

Murka
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 11.08.18 11:54

Tak jedeme. Manžel mi teď řekl, že mě to asi dost bolí, když to prodýchávám jako kobtrakce u porodu. Ani jsem si toho nevšimla :D

viky23
Neúnavná pisatelka 16164 příspěvků 11.08.18 11:55

Me pichla do chodidla vcera a hned jsem to namazala fenistilem a do peti minut jsem o bodnuti nevedela.
Nemas tam treba zanicenou trisku? Zkusila bych to propichnout a vymacknout jestli je to natekle nebo s hnisem ;) syn mel takhle velkou trisku v prstu.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1046 příspěvků 11.08.18 11:59

Nechapu proc se pohotovosti branis, beztak si platis zdravotni tak tam jed ne ? Mas na to narok :nevim:

Kelsey
Hvězda diskuse 44238 příspěvků 11.08.18 12:06

Mam dobre zkusenosti fenistil gel a kapky, ty jsou volne prodejne a detska nam psala aerius, ten funguje stejne (i pro dospele), ale bez dr. ho neziskas.
Navsteve pohotovosti bych se nebranila.

stock
Echt Kelišová 7795 příspěvků 11.08.18 12:15

Jed k doktorovi,nic nemackej a moc s tím „necvic“/nehýbej.

Z.jev
Závislačka 3169 příspěvků 11.08.18 12:50

@Murka kup si rozpustné kalcium a octanový krém, to mi pomáhá asi nejvívlc

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 11.08.18 14:05

@Murka raději jeď k doktorovi. Partnera teď taky bodla vosa. Měl to strašně zarudlé, bolestivé a tvrdé. Raději jsem ho přesvědčila ať jedeme. No nakonec je ž toho infikovaný hmyz který ho bodl a přenesl na něho nějakou bakterii. Dostal ATB na týden a mastičku. Už po 2 dnech se to výrazně zlepšilo. :)

Murka
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 11.08.18 17:49

Tak jsem vyfásla Amoksiklav a Aerius. Asi to bylo za pět minut dvanáct, protože teď odpoledne mám už teplotu ke 39. Tak snad atb zaberou.
@Renca8 víš jak, není to jen tak, sebrat se a jet. Někam šoupnout děti, pak x km na pohotovost (jako náchodská nemocnice je super rozkopaná), shánět otevřenou lékárnu… I proto se mi nechtělo. Nakonec jsem ráda, že jsme jeli.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama