Bodyshaming

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
325
17.11.21 17:05

Bodyshaming

Ahoj, dobrý den.

Ráda bych se zeptala na Váš názor a pohled. Velice často na mě na sociálních sítích vyskakují všelijaké příspěvky od nejmenovaných značek na legíny apod. Pod příspěvky ženy při těle můžeme vidět snahu o chválu anebo naprosto potupné komentáře typu „konečně žádná chodící kostra“ anebo „konečně se podporují ženy při těle a ne ty párátka“ načež pod příspěvkem u hubené holky vidíme „zase kost a kůže, chceme krev a mléko.“ Tudíž se chci zeptat, jak je možné, že se sakra takto pohoršují hubené ženy, i když za to mnohdy nemohou? Sama jsem byla terčem posměchu u obou případů (rapidně jsem přibrala a následně zhubla, a musím uznat, že urážky o tom, jak jsem hubená bolely nesmírně moc. Nyní, když mám normální postavu už jen vnímám narážky v okolí, kdy například mé kamarádce se smějí, že by se měla nažrat - a ona je z toho smutná).

Není snad ve vědomí žen, že i ty hubené mají city, a kolikrát se snaží přibrat i když to nejde? Proč podporují ty krev a mléko a shazují ty méně oblých tvarů? Může žena za to, že nemá prsa? Dalším terčem jsou hubení kluci, kteří mnohdy se svým rychlým metabolismem taky neumí pracovat, a jsou terčem poznámek, které urážejí jejich mužství.

Jsem pro podporu jakékoli postavy (pokud je to ve zdravých mezích), a rozhodně je správné, že v modelingu jsou ženy jakékoli postavy, protože všichni jsme jiní, ale nepřijde mi logické, proč pohoršovat jednu ze stran. A pokud tu někdo takový je, kdo uráží, tak má otázka je, co vás k tomu sakra vede?

Jsem zklamaná, a nechápu to. Byla bych ráda, pokud byste vyjádřili svůj názor, pohled a zkušenosti. Lidé jsou krutí, sociální sítě ovládají mladou generaci, a bojím se, co si z toho tato generace odnese.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
242
17.11.21 17:12

No :think:…z mého pohledu platí " co dáváš to dostáváš". Dřív a i teď se hromadně odsuzovali ženy při těle, dokonce s sem tam nějakým kolem navíc. I teď to je často vidět třeba už na základních školách. Vidíš jenom jednu stranu mince, dle toho co vidím na sociálních sítích a v osobních komunikacích daleko víc jsou zesměšňovány ženy silnější než ty štíhlé. ( Nepatřím ani k jedním jsem takový průměr ale i tak pubertální dcery přítele obě štíhlé po rodičích občas mají narážky proč necvicim w nesnim po plochým břiše s pekáčem buchet :mrgreen: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3974
17.11.21 17:22

Já to vidím jako obrannou reakci. Že si schladí žáhu na někom, kdo má to co chtějí.

To s tou mladou generací bych viděla přesně naopak. Lidé v mém věku a mladší jsou zpravidla mnohem ohleduplnější vůči libovolné jinakosti. Zlost a zášť většinou slyším od starších, protože v jejich generaci to bylo normálnější komentovat cokoliv, co neodpovídá normě. Však proč asi existuje ten posměšný stereotyp na nás mileniály/gen z, že jsme přecitlivělí a „řešíme kraviny“.

Příspěvek upraven 17.11.21 v 17:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36998
17.11.21 17:23
@Noelia_Z píše:
Ahoj, dobrý den.

Ráda bych se zeptala na Váš názor a pohled. Velice často na mě na sociálních sítích vyskakují všelijaké příspěvky od nejmenovaných značek na legíny apod. Pod příspěvky ženy při těle můžeme vidět snahu o chválu anebo naprosto potupné komentáře typu „konečně žádná chodící kostra“ anebo „konečně se podporují ženy při těle a ne ty párátka“ načež pod příspěvkem u hubené holky vidíme „zase kost a kůže, chceme krev a mléko.“ Tudíž se chci zeptat, jak je možné, že se sakra takto pohoršují hubené ženy, i když za to mnohdy nemohou? Sama jsem byla terčem posměchu u obou případů (rapidně jsem přibrala a následně zhubla, a musím uznat, že urážky o tom, jak jsem hubená bolely nesmírně moc. Nyní, když mám normální postavu už jen vnímám narážky v okolí, kdy například mé kamarádce se smějí, že by se měla nažrat - a ona je z toho smutná).

Není snad ve vědomí žen, že i ty hubené mají city, a kolikrát se snaží přibrat i když to nejde? Proč podporují ty krev a mléko a shazují ty méně oblých tvarů? Může žena za to, že nemá prsa? Dalším terčem jsou hubení kluci, kteří mnohdy se svým rychlým metabolismem taky neumí pracovat, a jsou terčem poznámek, které urážejí jejich mužství.

Jsem pro podporu jakékoli postavy (pokud je to ve zdravých mezích), a rozhodně je správné, že v modelingu jsou ženy jakékoli postavy, protože všichni jsme jiní, ale nepřijde mi logické, proč pohoršovat jednu ze stran. A pokud tu někdo takový je, kdo uráží, tak má otázka je, co vás k tomu sakra vede?

Jsem zklamaná, a nechápu to. Byla bych ráda, pokud byste vyjádřili svůj názor, pohled a zkušenosti. Lidé jsou krutí, sociální sítě ovládají mladou generaci, a bojím se, co si z toho tato generace odnese.

Zapomeň na modelky všech velikostí. Modelky budou nejvíc prostě dál hubené věšáky na šaty. Teď navíc i neženské. Takové napůl kluk.
Ať je člověk jakýkoliv, uvnitř má nějaké city. Opravdoví přátelé tě takhle nezraní a cizí ti zas můžou být jedno. Je asi zbytečné dávat fotky na internet a čekat, že tam budou jen kladné ohlasy. S tím se musí počítat. Osobně si myslím, že je chyba vnímat jen to, co je na první pohled vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
934
17.11.21 17:23

Tak já obecně nechápu, že jsou lidi k sobě tak zlí, že pořád někdo někoho nějak hodnotí. Lidi si to dělají sami, vysmát se dá čemukoliv a je jen na nás, zda chceme nebo ne - zda to dáme najevo nebo ne.
Jinak vyrůstala jsem v 90.letech a vnímala spíš výsměch obézním a dodnes to v sobě asi mám, že třeba obézní lidi považuji za méně „odolné“, méně cílevědomé. Ač to tak být nemusí, tak se mi jen velmi těžko narovnavaji zažité hodnocení nebo náhledy na obézní tělo.
Zdravé tělo a váhu považuji za normální.
A myslím, že každý by se měl snažit o zdravé tělo (nejen váha, ale i zuby, stav pokožky atd. - to, co je ovlivnitelne) a to především kvůli sobě.
Byla bych ráda, kdyby společnost méně hodnotila, ale zároveň to pro mě neznamená podporu obezity nebo anorexie, prostě „zdravě“ vypadající člověk by měl být ten top.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3974
17.11.21 17:24

Druhá věc je, že to vidíš strašně neobjektivně. Tlustí lidé dostávají úplně stejného (ne-li horšího) čouda, jen se tě to tak nedotýká, protože to neznáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4054
17.11.21 17:27

Ja to vidim spis tak, ze kazdy se cas od casu a hlavne casteji nez je zdravo, setka z hlupakem, ktery ma potrebu urazit nebo ublizit a najde si vzdycky neco. Na tlustem kila, na hubenem kosti, bryle, pihy, zuby… Je potreba se razne ohradit. Ne se zhroutit. Proste ne vsichni lido, ktere potkame, jsou mili a hodni, to je potreba prijmout jako fakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
720
17.11.21 18:09

Já osobně nikoho nesoudím, postavy lidí nekomentuji a nikomu bych neřekla, že je tlustý/hubený. Ale nerozumím, že se propaguje nezdravá postava a z tlustých mladých holek, které o své tělo nepečují, se dělají modly. Tomu já nerozumím a nikdy rozumět nebudu. Obezita je většinou nemoc a co jsem sledovala na Instagramu třeba Sugar Denny, která je vysloveně na svůj věk tlustá a propaguje bodyshaming… plakala bych z toho.
Spíš se mi zdá, že jakmile je někdo líný něco dělat (vynechme různé nemoci), tak raději ze sebe udělá nějakou ikonu, jak se za sebe hrozně nestydí a jak je strašně sexy.

Tloušťka je podle mě problém a obzvláště u mladých holek i kluků.

Kde jedině s bodyshamingem souhlasím, tak jsou ženy po porodu nebo lidé, kteří prodělali nějaký úraz/zranění. Tam tomu naprosto rozumím, ale u těhotných si třeba nemyslím, že by nějaká tloušťka po dětech měla být trvalým stavem. Asi mě vnitřně tlustí lidé nepečující o své zdraví rozčilují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3974
17.11.21 18:32
@Malineka píše:
Já osobně nikoho nesoudím, postavy lidí nekomentuji a nikomu bych neřekla, že je tlustý/hubený. Ale nerozumím, že se propaguje nezdravá postava a z tlustých mladých holek, které o své tělo nepečují, se dělají modly. Tomu já nerozumím a nikdy rozumět nebudu. Obezita je většinou nemoc a co jsem sledovala na Instagramu třeba Sugar Denny, která je vysloveně na svůj věk tlustá a propaguje bodyshaming… plakala bych z toho.
Spíš se mi zdá, že jakmile je někdo líný něco dělat (vynechme různé nemoci), tak raději ze sebe udělá nějakou ikonu, jak se za sebe hrozně nestydí a jak je strašně sexy.

Kde jedině s bodyshamingem souhlasím, tak jsou ženy po porodu nebo lidé, kteří prodělali nějaký úraz/zranění. Tam tomu naprosto rozumím, ale u těhotných si třeba nemyslím, že by nějaká tloušťka po dětech měla být trvalým stavem. Asi mě vnitřně tlustí lidé nepečující o své zdraví rozčilují.

Zajímalo by mě kde lidé pořád vidí tu adoraci tloušťky. Asi chtějí vidět to, co podpoří jejich předsudek. Prolistuj si libovolný časopis s módou a když dobře, tak tam najdeš 1-2 oplácanější holky. Televize a internet to samé.
To, že značky dají do reklam i lidi nestandardních postav znamená jen a jen to, že ví že existují a mají pro ně produkt.

To tvoje"nesoudím, ale" zní úplně stejně jako „nejsem rasista, ale“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
403
17.11.21 18:51
@Malineka píše:

Tenhle pocit z obézních lidi je prave ten důsledek bodyshamingu. Ja myslím, ze jde hlavně o to, aby se člověk za své telo nestyděl - at už je obézní, bez nohy, s pigmentovymi skvrnami, s jizvami atd. Protože pokud své telo někdo nebude mít rad a bude se za nej stydět, nebude o nej pečovat a hlavně ti obézní se zacykli do toho, ze ze svého těla budou nešťastní, budou to zajidat a nedostanou se z toho. Ona je obezita nemoc jako každá jiná, žádný obézní se nemůže cítit dobře. A je dobře, že ti co jsou obézní (=nemocní) propagují to, že i takové telo muže mít člověk rád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13562
17.11.21 18:55

Ja mam pocit, ze uz se lidi prudej za cokoliv. Hubeny se citej blbe, tlusty se cejtej blbe, pihaty taky… muzem pokracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13562
17.11.21 19:01
@Parninas píše:
Zajímalo by mě kde lidé pořád vidí tu adoraci tloušťky. Asi chtějí vidět to, co podpoří jejich předsudek. Prolistuj si libovolný časopis s módou a když dobře, tak tam najdeš 1-2 oplácanější holky. Televize a internet to samé.
To, že značky dají do reklam i lidi nestandardních postav znamená jen a jen to, že ví že existují a mají pro ně produkt.To tvoje"nesoudím, ale" zní úplně stejně jako „nejsem rasista, ale“.

Naprosto souhlasim. Dle meho ty firmy nerikaji “byt takovy a makovy je super”, ale “ mame produkt i pro tebe”.
Pamatuji si, ze drive si zeny casto ztezovaly, ze jsou produkty focene na 18letych divkach 180cm vysokych s nohama az do nebe. Ted se produkty prezentuji na vsech moznych zenach, vsech vekovych kategorii a stejne je to blbe :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1642
17.11.21 19:19
@Šarlota4 píše:
Naprosto souhlasim. Dle meho ty firmy nerikaji “byt takovy a makovy je super”, ale “ mame produkt i pro tebe”.
Pamatuji si, ze drive si zeny casto ztezovaly, ze jsou produkty focene na 18letych divkach 180cm vysokych s nohama az do nebe. Ted seprodukty prezentuji na vsech moznych zenach, vsech vekovych kategorii a stejne je to blbe :nevim:

Možná by stačilo je přejmenovat na běžné ženy z lidu a neříkat jim modelky. :lol: :lol:
Ale to by asi neunesla ješitnost „plus size modelek“ nebo jak se tomu říká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3974
17.11.21 19:25
@catch-22 píše:
Možná by stačilo je přejmenovat na běžné ženy z lidu a neříkat jim modelky. :lol: :lol:
Ale to by asi neunesla ješitnost „plus size modelek“ nebo jak se tomu říká.

Já beru slovo modelka jako popis povolání. Tedy je ve finále vcelku jedno jak vypadá a je už na posouzení návrháře/organizátora té akce jaké vzhledové typy hledá (logicky bude štíhlost preferovanější, o tom se hádat nebudu ;) ).

Ale jo, taky mi „plus size modelka“ nedává smysl. Plus size bych oddělala a nechala to prostě na modelka. Což ale předpokládám úplně není to kam jsi tím mířil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1642
17.11.21 19:37
@Parninas píše:
Já beru slovo modelka jako popis povolání. Tedy je ve finále vcelku jedno jak vypadá a je už na posouzení návrháře/organizátora té akce jaké vzhledové typy hledá (logicky bude štíhlost preferovanější, o tom se hádat nebudu ;) ).Ale jo, taky mi „plus size modelka“ nedává smysl. Plus size bych oddělala a nechala to prostě na modelka. Což ale předpokládám úplně není to kam jsi tím mířil.

Mně přijde podstata slova, že má být modelem ve smyslu ideálu, kterému by se jiné ženy chtěly přiblížit.
Což mi u demonstrací typu podívejte, jak skvěle ty šaty zakryjí pneumatiku, poněkud nepokrývá definici. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat