Je tahle reakce adekvátní?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.11.21 15:22

Je tahle reakce adekvátní?

Ahoj, zajímaly by mě nestranné názory na následující situaci a reakci. Máme tříleté dítě. S mužem jsme se rozhodli, že ji nebudeme dávat minimálně do konce roku do školky. Především kvůli covidu (to prosím neřešte). Po novém roce uvidíme. Já mám práci na pár hodin přes den, učím ve škole, takže HO opravdu nejde. Muž je na HO, takže ty dvě tři hoďky to s malou nějak zvládá. Minulý a předminulý týden byla malá na jeden den u jeho rodičů, aby měla změnu. Když jsme si ten minulý týden pro malou jeli, tak já jsem ráno ještě nevěděla jestli pojedu s mužem, protože jsme měli poradu. Porada ale nakonec netrvala tak dlouho a já jela pro malou s manželem. Jen nám otevřeli rodiče vstupní dveře, tak otec na mě, že jestli jsem byla ve škole. Říkám ano, na to hned zaběhl do pokoje a zavíral dveře, abych ho prý nenakazila, že jsem říkala, že nepřijedu a teď tedy nechápe co tam dělám, že se bojí, že ho nakazím. Tak jsem se mezi dveřmi otočila a řekla, že když se bojí, tak tam tedy nebudu a odešla jsem. Tchýně se mi pak snažila vysvětlit, že se její muž bojí atd. Přitom mi se před tím než jsme malou k nim dávali všichni testovali, testujeme se minimálně 1× týdně, ve škole prakticky roušku z pusy nesundám, dezinfikuju si ruce jak magor, otvírám okna atd. Prostě se riziko nákazy snažím co nejvíc minimalizovat, i když samozřejmě co je 100% že? No a od té události jsem černá ovce rodiny, která chce úmyslně nakazit důchodce a k tomu nestvůra, která nechápe jejich obavy.
Přitom oni do nedávna chodili na různé výstavy, workshopy, nakupovat normálně chodí, k lékařům také… s druhými vnoučaty, které chodí do škol se vídají běžně.
chci se zeptat, přijde vám moje reakce - to že jsem odešla, když mi do očí v podstatě řekl, že ho jdu nakazit - je adekvátní nebo přehnaná?
Jde mi o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
K82
1708
16.11.21 15:31

Asi se ti to nedopsalo. Kazdopadne pokud ma nekdo obavvu, respektovala bych ji. Na tom, ze jsi odesla, nevidim nic spatneho, co taky jineho. Nicmene pokud jim neva se starat o dcerku, tak pokud bys byla potencialni riziko, muze pak byt i ona-zije s tebou. Takze bych asi v klidu zkusila s nimi promluvit na tema, co jim prijde ok a co ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1189
16.11.21 15:35

No tak jestli jsi odešla uražená, tak je to přehnaná reakce, jestli jsi odešla, „dobře, odejdu, ať nemáte strach“, tak v pohodě.
Kdo to řeší? Já myslela, že spíš chceš řešit, že jsi černá ovce rodiny :))
Jinak si tchán myslí, že virus chytneš ve škole a po hodině ho na něj prskneš? Co mu třeba vysvětlit, že takto to nefunguje a že jestli vám hlídá dítě, tak to spíš chytí od něj, než přímo od tebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21825
16.11.21 15:39

Jako takhle: jeho reakce je přehnaná, protože snáz může chytnout covid od vaší dcery nebo v obchodě, než od tebe mezi dveřmi. Na druhou stranu - víte, jak je úzkostlivý a přesto k nim dáváte dítě na hlídání? :think: Příště si hlídání pořešte sami a je to. K někomu, kdo vyžaduje otestování celé rodiny kvůli pár hodinám s vnoučetem, bych to dítě nedávala. Navíc jejich evidentní alibismus (snacha nesmí ani mezi dveře, ale na workshopy a do obchodů klidně chodí) je k smíchu. Spíš tě asi moc nemusej, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34445
16.11.21 15:43

@safina tak po hodine ho klidně chytnout může, u delty jsou to pry minuty. Navic ve školach to ted fakt fici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 15:49
@unuděná píše:
Jako takhle: jeho reakce je přehnaná, protože snáz může chytnout covid od vaší dcery nebo v obchodě, než od tebe mezi dveřmi. Na druhou stranu - víte, jak je úzkostlivý a přesto k nim dáváte dítě na hlídání? :think: Příště si hlídání pořešte sami a je to. K někomu, kdo vyžaduje otestování celé rodiny kvůli pár hodinám s vnoučetem, bych to dítě nedávala. Navíc jejich evidentní alibismus (snacha nesmí ani mezi dveře, ale na workshopy a do obchodů klidně chodí) je k smíchu. Spíš tě asi moc nemusej, co?

no taky mi přijde, že byli celí nešťastní, když viděli, že jsem přijela taky. No na hlídání k nim dcera už nepůjde, i kdybych měla dát výpověď. Než tohle to raději nic. Oni to testování nevyžadovali, nabídli jsme jim to sami. Ono je to na celé na delší povídání. Loni, když jsem byla ještě na RD, tak mi slíbili, že si budou malou jednou týdně brát, abych já mohla dostudovat, zrušila jsem kvůli tomu i soukromou školku, nikam (opravdu nikam do kolektivu) jsme kvůli nim nechodili no a hlídat nemohli, protože covid. Ale to, že se vídali s druhými vnoučaty, které chodí do školy, bylo v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 15:50
@vokishka píše:
@safina tak po hodine ho klidně chytnout může, u delty jsou to pry minuty. Navic ve školach to ted fakt fici.

nechci zpochybňovat, že odemně to nemůžou na 100% chytit. Samozřejmě, že můžou. I když se snažím dělat co můžu, abych nic nechytila. Ale je zajímavé, že druhá vnoučata chodí do škol, roušky nosí jen na chodbách a ty jsou v pohodě… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5259
16.11.21 15:57
@Anonymní píše:
no taky mi přijde, že byli celí nešťastní, když viděli, že jsem přijela taky. No na hlídání k nim dcera už nepůjde, i kdybych měla dát výpověď. Než tohle to raději nic. Oni to testování nevyžadovali, nabídli jsme jim to sami. Ono je to na celé na delší povídání. Loni, když jsem byla ještě na RD, tak mi slíbili, že si budou malou jednou týdně brát, abych já mohla dostudovat, zrušila jsem kvůli tomu i soukromou školku, nikam (opravdu nikam do kolektivu) jsme kvůli nim nechodili no a hlídat nemohli, protože covid. Ale to, že se vídali s druhými vnoučaty, které chodí do školy, bylo v pořádku.

Kovid je dobrá výmluva na cokoliv. Kdyby nebyl, tak by si někteří snad museli vymyslet. :lol: Nech to být a zařiď se podle toho. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1008
16.11.21 16:02

A oni nejsou ockovany, nebo co tak plašej? A skutecne se nejspis nakazi od vnoucat, to jim tvuj muz nerekl?
Neřeš to, nic nenadelas. At si s nimi veci resi manzel a ty se stáhni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2629
16.11.21 16:02

Přijdeš mi dotčená a uražená. Tak mají prostě obavy, po té mediální masirce se jim ani nedivím.
A to, že slíbili, že budou hlídat - třeba v době kdy to slibovali to tak měli. Časy se mění…
A u vás je obava z kovidu spíš zástupný problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1291
16.11.21 16:10

To, že jsi odešla, když se tchán před tebou schoval, mi nepřijde jako přehnaná reakce. Taky bych odešla.

Na druhou stranu, v současné situaci se lidi chovají všelijak přehnaně, iracionálně až hystericky, takže bych se to snažila nebrat osobně. Aby z toho nebyl zbytečně velký konflikt v rodině, kdy obě strany budou ukřivděné. Když se tchán bojí, nechala bych ho, ať si dělá co chce a osobní styk klidně zrušila úplně, ale pokud možno v klidu a bez výčitek. Fakt je divná doba a lidem to už solidně leze na mozek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7912
16.11.21 16:11
@Anonymní píše:

Jestli je to takhle, tak bych byla naštvaná já.
Připadá mi, že jim z toho COVIDu už vážně hrabe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2753
16.11.21 16:11

Já teda moc nechápu, proč ty můžeš do školy, ale dítě nemůže do školky. Pochopila ybcj to možná, kdybyste s chlapem byli oba na HO a nákupy si objednavali, celkově se tak vyhybali kolektivum. Ale takto? Vždyť to vůbec nedává smysl. A že se tchán boji..No tak se bojí, vy asi taky, když dítě nepoustite do školky. Pokud jsi odešla s tím, že ok, já tedy půjdu, kdyz se bojíte nákazy, tak asi dobrý. Ale pokud ses naštvaně otočila na podpatku a s nějakou patřičně nejapnou poznámkou odkracela, tak jo, byla to přehnaná reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1189
16.11.21 16:12
@vokishka píše:
@safina tak po hodine ho klidně chytnout může, u delty jsou to pry minuty. Navic ve školach to ted fakt fici.

Jakože jsi infekční do několika minut, co se ti virus dostane do těla? To asi ne, nejprve se musí někde pomnožit a to netrvá několik minut, ani hodinu, spíš minimálně 1-2 dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34445
16.11.21 16:16
@safina píše:
Jakože jsi infekční do několika minut, co se ti virus dostane do těla? To asi ne, nejprve se musí někde pomnožit a to netrvá několik minut, ani hodinu, spíš minimálně 1-2 dny.

tak ona jezdí do školy každý den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat