Boj o dítě

Anonymní
20.8.20 12:54

Boj o dítě

Zdravím, chci se zeptat jestli má otec dítěte právo si brát dítě bez účasti matky, přestože mají mezi sebou úředně ověřenou smlouvu, že matka musí být s dítětem pořád (dítě má nevyléčitelnou chorobu, která vyžaduje inhalování, odsávání hlenu, rehabilitaci plic), dokud nebude schopen dítě léčbu vykonávat bez pomoci. Ve smlouvě je doslova psáno, že otec se může kdykoliv na dítě podívat v jeho místě bydliště a být s ním kdykoliv ale za účasti matky, jenže on si ho chce vzít domů jen pro sebe, přestože neumí některé léčebné postupy pro dítě např. rehabilitaci, kterou musí nutně provádět a odsávání hlenů z plic, které se vykonává ráno a při obtížích i častěji za den a přestože smlouvu úředně podepsal. Když by to došlo k soudu, jak by soud rozhodl? Mohla by matka trvat na platnosti již podepsané dohody? Nebo to soud může změnit, aby to vyhovovalo i otci dítěte?
Dítěti je 7 měsíců.
Předem díky moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
387
20.8.20 13:00

Chudák maličkej, že musí podstupovat takový věci :hug: já si myslím že si ho vzít nemůže když máte podepsanou tu smlouvu. A i kdyby ne tak normální člověk by si k sobě nebral dítě, kterému nedokáže poskytnout ty léčebný postupy. Za mě bych mu ho nedala a apelovala bych na to zdraví dítěte, to přece musí pochopit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6804
20.8.20 13:02

Tak nejsem pravnik, ale logicky, dokud otec tyto ukony neumi, tak si preci to dite brat nemuze. Preci ho nemuze ohrozovat na zivote.

Na tvem miste bych ho to vse naucila, protoze mas take pravo na odpocinek a u takhle nemocneho ditete ho rozhodne buudes potrebovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
20.8.20 13:04

No pokud to máte i ošetřené tak ne, nemůže. Nehledě na to, že na životě určitě ohroženo být nesmí. Asi tě chápu, taky bych byla polomrtvá strachy, zvlášť pokud je to ještě miminko. Ale co otce naučit jak se postarat, aby jste do budoucna neměli potíže s péčí? Třeba když bude zapojen, tak nebude mít takové tendence bojovat a zvladnete to v nějakém souladu. Já tě nechci nijak popichovat, tohle musí být neskutečně vyčerpávající situace, vůbec si neumím představit jakej strach musíš mít, jen se ptám. A je mi moc líto, že tímhle procházíte, mě syna jako miminko „jen“ operovali a bylo to šílené období.

Edit: pochopila jsem že to máte ošetřené soudně, odklepnuté na dohodu. Pokud ne tak, to musíš přes soud určitě.

Příspěvek upraven 20.08.20 v 13:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73233
20.8.20 13:05

Dítě není věc a tedy v tomto ohledu je smlouva neplatná, on je stále otec a pokud nemáte nic upraveno soudně, tak má úplně stejná práva jako ty. Takže nejrozumnější je ho tu péči naučit, když ji zvládáš ty, tak není důvod, proč by se to nemohl naučit on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4642
20.8.20 13:06

Napíšu jen svůj názor. Myslím, že primárně je rodič, který má pořád stejná práva jako ty. Pokud toto nemáte potvrzené soudem, pak taková smlouva před úřady neplatí, je to pouze něco, co jste si dohodli mezi sebou a záleží tak pouze na něm, jak k takové soukromé dohodě přistoupí, jestli ji bude ctít, nebo si s ní vytře víš co. Jak to chceš vymáhat?

Pokud on tuhle vaši dohodu poruší a ty na něj zavoláš policii, tak to dopadne tak, že ti řeknou, že mu to zakázat nemůžou. Nemáte nic určené soudem. Jeho práva jsou stejná jako ty tvoje.

Nebo máš dítě soudně dané ve své výhradní péči?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4642
20.8.20 13:10
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27517
20.8.20 13:16
@Anonymní píše:
Zdravím, chci se zeptat jestli má otec dítěte právo si brát dítě bez účasti matky, přestože mají mezi sebou úředně ověřenou smlouvu, že matka musí být s dítětem pořád (dítě má nevyléčitelnou chorobu, která vyžaduje inhalování, odsávání hlenu, rehabilitaci plic), dokud nebude schopen dítě léčbu vykonávat bez pomoci. Ve smlouvě je doslova psáno, že otec se může kdykoliv na dítě podívat v jeho místě bydliště a být s ním kdykoliv ale za účasti matky, jenže on si ho chce vzít domů jen pro sebe, přestože neumí některé léčebné postupy pro dítě např. rehabilitaci, kterou musí nutně provádět a odsávání hlenů z plic, které se vykonává ráno a při obtížích i častěji za den a přestože smlouvu úředně podepsal. Když by to došlo k soudu, jak by soud rozhodl? Mohla by matka trvat na platnosti již podepsané dohody? Nebo to soud může změnit, aby to vyhovovalo i otci dítěte?
Dítěti je 7 měsíců.
Předem díky moc

Urychleně bych ho veškerou péči o dítě naučila. Je to otec, na dítě právo má. Samozřejmě ho nesmí ohrozit na životě.

Pojistka na dobu, kdyby se s tebou něco stalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2495
20.8.20 13:20
@Kaktusanda píše:
já si myslím že si ho vzít nemůže když máte podepsanou tu smlouvu.
@smarket píše:
No pokud to máte i ošetřené tak ne, nemůže.

Podle téhle logiky by stačilo podepsat vzdání se kontaktu s dítětem na czech pointu na poště a už by ho nikdy nemohl vidět. :roll:

Příspěvek upraven 20.08.20 v 13:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1168
20.8.20 13:22

A jak mate stanovenou peci? Mas v ruce rozsudek? Logicky jako matka bych se velice bala, takze pokud je na otce spolehnuti, nauc ho vse a vysvetli, jak je to dulezite. Je to otec, ma pravo se s ditetem vidat, ale je malicke s pokud o nej otec pecovat neumi, tak tvuj strach naprosto chapu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
20.8.20 13:24
@MrsNorris píše:
Podle téhle logiky by stačilo podepsat vzdání se kontaktu s dítětem na czech pointu na poště a už by ho nikdy nemohl vidět. :roll:Příspěvek upraven 20.08.20 v 13:22

Dopsala jsem edit, pochopila jsem že dohodu odklepl soud, špatně jsem četla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
387
20.8.20 13:24

@MrsNorris ale tady jde o to že to dítě je nemocné a potřebuje úkony které jeho otec ještě neumí. O to aby ho už nikdy neviděl nikomu nejde, výdat ho může kdykoli chce (podle toho co píše zakladatelka) ale musí a u toho být i ona aby mu poskytla ty úkony bez kterých by byl ohrožený na životě. Moc nechápu tvůj komentář :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2495
20.8.20 13:26

@Kaktusanda
Můj komentář říká, že tvůj komentář o tom, že pro úpravu kontaktu s dítětem stačí ověřit podpis na jakékoliv „smlouvě“ o dítěti, by měl nedozírné následky, a že to takhle fakt nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1168
20.8.20 13:27
@Kaktusanda píše:
@MrsNorris ale tady jde o to že to dítě je nemocné a potřebuje úkony které jeho otec ještě neumí. O to aby ho už nikdy neviděl nikomu nejde, výdat ho může kdykoli chce (podle toho co píše zakladatelka) ale musí a u toho být i ona aby mu poskytla ty úkony bez kterých by byl ohrožený na životě. Moc nechápu tvůj komentář :nevim:

Strach o dite chapeme, ale nic to nemeni na tom, ze smlouva je neplatna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
20.8.20 13:29

Žádná taková smlouva platná není..
musí být stanovené soudem, kdo kdy kde jak..
takže ano, má právo si díte brát, smlouva neplatí.
Okamžitě podej návrh k soudu..nejlépe předběžným opatřením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama