Boj s uspáváním 3leťáka

Anonymní
16.9.20 20:43

Boj s uspáváním 3-leťáka

Zdravím :mavam: Jak už název napovídá, vedeme doslova každodenní boj s uspáváním :cert: Už jako miminko byl neodložitelný, neutušitelný, hodně se budil..Teď už sice relativně spinká dobře ( 0-2vzbuzení za noc), ale než usne…Každý den ho dávám kole. 19:30 - 20:00 do postele. Přečtu pohádku (už u toho ho musím okřikovat, protože mi do toho skáče, dělá u toho blbosti a neni schopný si lehnout a poslouchat jak čtu) popřípadě si ješté chvilku popovídáme, pomazlíme a jde spinkat. A hned to začíná. Jen co zavřu dveře, slyšim kopání do zdi, vejdu dovnitř, vynadám mu, přikryju, zavřu, slyším autíčka, přijdu, vezmu autíčka, zaženu zpět do postele, odcházím. Za chvíli přijde, že chce čůrat. Ok, vyčůrá se a za chvilku přijde, že chce kakat. Pak napít, pomazlit, zapnout hudbu, přikrýt…no fakt hrozný kolotoč a tohle se opakuje tolikrát, že jsem z toho už zoufalá :nevim: Zkoušela jsem nedávat po obědě spát, protože není třeba ospalý, ale bez výsledku. Ba naopak, odpoledne bylo pak vždycky katastrofický. Ráno vstává nejpozději v 6 hodin. Usínat s ním už jsem taky zkoušela, ale po hodině vzdala. V naší posteli taky nikdy neusnul, to pak dělal akorát kraviny. Když ho dám večer dřív, taky bez výsledků.
No, co vám budu povídat. Jsem vyšťavená a budu vděčná za každou radu jak tohle vyřešit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3786
16.9.20 20:47

A co ho zkusit dávat spát naopak později? :think: jinak pohádka u nás třeba nehrozí, mě to ani nenechá přečíst, spíš si něco prohlídneme a pak lezim s ni a čekám, až usne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19170
16.9.20 20:51

A zkousela jsi ho proste nechat byt? At kope do steny, jezdi si s auticky, ale uz bez tve asistence? Na wc at si dojde sam, vodu na piti si take zvladne natocit sam. Ono ho to brzy přestane bavit, vola jen po vasi pozornosti. Tu mu bud chces dat a nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26674
16.9.20 20:55

Náš šestiletý měl období, kdy usinal 1-3 hodiny a bylo jedno, kdy jsem ho dala spát. Musel si to prostě odbyt. Dávala jsem spát v osm a ještě v deset se mrcasil. Když jsem ho dala v deset, tak o půlnoci měl pořád oči jak baterky. Začala jsem mu dávat do postele hračky. Měl tam volant a dětský mobil, takže řídil, telefonoval a nakonec u toho usnul.
Pohádky nečtu dodnes. Dneska jsem to zase zkusila a dělal u toho stojky, kotrmelce, ptal se mě na věci, co s tím nesouvisely, skákal mi do řeči a nevěděl, o čem čtu. Čteme odpoledne, když není unavený.
Být u něj nemůžu, to povídá a nespí.
Spaní se zlepšilo kolem 4 let. To byl schopný usínat v pokoji s bráchou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
704
16.9.20 20:56

Tak u nás neusnou před devátou ani kdyby uběhli maraton. :zed: Po obědě starší od těch tří už nespí, pokud usne v autě nebo někde, je schopný jít spát v 1 ráno. 8o Takže sice je odpoledne katastrofický, ale fakt nehodlám skákat kolem děcka do půlnoci. Večer se nám vytříbila nejrychlejší varianta přečíst pohádku a jako druhou začít číst něco pro něj nezáživného (nějaké staré pohádky, kterým ještě nerozumí) a to usne hned, jakmile ale odejdu ještě za bdělého stavu, je z toho přesně scéna, jakou popisuješ a je to na celý večer. Tak pevné nervy přeju. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9155
16.9.20 21:12

Já kvůli tomu samému problémů nedávám spát malého už od 2 let. Místo poledního spánku mu pustím na hodinku pohádku, aby byl v klidu a odpočíval. Jakmile se stane, že nám třeba v autě usne, muži ho dát spát i o dvě hodiny déle, než obvykle a stejně usíná dlouho. Ale nedovolí si z postele vstát a hrát si, v tomhle jsem opravdu ostrá. Stačí, že k němu musím několikrát v noci vstávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9155
16.9.20 21:13

A u nás se tedy čte pohádka nebo mazlí v obýváku a pak jde každý do své postele. Zhaanu, zapnu noční světlo (máme venkovní rolety, takže máme úplnou tmu), popřeji dobrou noc a odcházím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64814
16.9.20 21:20

Nez pujde do postele, vycurat (pak uz nemuze rikat, ze chce na wc), loknput vody (to same). A posilat stale do pokoje rovnou. Ja to tak delam teda u 5-letaka, ted uz to funguje, ale nebyt prisna, leze za mnou furt a vymysli blbosti. A po precteni knizky poustim poslechove CD

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
758
16.9.20 21:36

Po rozloučení bych ho už nechala být, ať si jezdí autíčkem, vrtí se tam, nebo u nás zabralo, pokud po čtení od nás rodičů ještě není unavený, tak si čte sám (sám si prohlíží knížky ) a pak sám zavolá, ze už chce spát. Ale také jsme měli fáze, že mu vadila peřina, že byli špatně poskládání plyšáci atd. Ale dělal to nejcasteji manželovi, u kterého ví, že si s ním neumí poradit a je na něho měkký

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2091
17.9.20 09:04

Dělá si z tebe šoufky, to je celé :lol:
Autíčka bych mu do postele vůbec nedávala (v posteli se spí, ne hraje), vyčůrat a vykakat by šel před uložením, pak pohádka, pohladit a odchod. Když při každém zavolání přiběhneš, tak se nediv, že toho zneužívá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3786
17.9.20 14:04
@Berry77 píše:
Dělá si z tebe šoufky, to je celé :lol:
Autíčka bych mu do postele vůbec nedávala (v posteli se spí, ne hraje), vyčůrat a vykakat by šel před uložením, pak pohádka, pohladit a odchod. Když při každém zavolání přiběhneš, tak se nediv, že toho zneužívá.

No řekla bych, že autíčka mu do postele nikdo nedává, ale předpokládám, že spí ve svým pokojíčku, kde má logicky i hračky a těžko bude všechno každý večer stěhovat, aby si nemohl místo spaní hrát..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2091
17.9.20 14:10
@darekp píše:
No řekla bych, že autíčka mu do postele nikdo nedává, ale předpokládám, že spí ve svým pokojíčku, kde má logicky i hračky a těžko bude všechno každý večer stěhovat, aby si nemohl místo spaní hrát..

Takže má k dispozici všechny hračky v pokojíčku a po uložení vyleze a všechno vyndá? Smí z postele? To asi není úplně správné, ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64814
17.9.20 14:15

@Berry77 vsak to i pise, ze zazene zpet do postele, vyleza z ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3786
17.9.20 14:17
@Berry77 píše:
Takže má k dispozici všechny hračky v pokojíčku a po uložení vyleze a všechno vyndá? Smí z postele? To asi není úplně správné, ne :nevim:

No tak jasně, že je to špatně, že vyleze.. a tipla bych si, že se to ani zakladatelce nelíbí, ale asi těžko ho do tý postele přiváže, ne? :think: to už je na ní, aby si ho zkrotila :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2091
17.9.20 14:26
@blumen píše:
@Berry77 vsak to i pise, ze zazene zpet do postele, vyleza z ni.

No vždyť to píšu na začátku, že si z ní dělá prču

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama