Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Ahoj, po case se zase obracim na moudrost emimina. Moje rocni dcerka vzaduje stale moji konstantni pritomnost u sveho denniho spanku. Jako by v sobe mela nejaky radar. Jakmile se vzdalim treba na wc tak uz vstava. Spi 2× denne prumerne da za den 2h, ale musim vedle ni lezet. Driv ty dve hodiny davala na 4× po pul hodinach (nebo treba vstavacka v 5, za den na 3× hodinu a pul atd) Nicmene se behem tech spanku nekolikrat vzbudi a kdyz tam nejsem tak hotovo dospano..Rada bych docilila aby spala beze me..i kdyz ji zkousim udrzet vzhuru na jeden spanek tak stejne vstane po pul hodine a pak kolem 17-18h uz nemuze vydrzet, kdyz ale usne tak jde pak spat strasne pozde a tim padem je to jeste horsi nez ted..nezazil jste nekdo? Nejake rady jak jste to resily? Kdy to preslo? Diiiiky za rady
Ahoj, s dcerkou jsme to měli stejně. Od miminka až do 2 let. Pak zrušila denní spánek, postupně si začala i sama hrát a už je to jen lepší. Prostě od mimi to tak bylo a nic na ni neplatilo…
Spoustu jsme toho na ni zkusili, ale nic nefungovalo. Brali jsme to tak, že teď jsme tu pro ni, ona z toho vyroste a až bude v pubertě, budeme na to s láskou vzpomínat
Syn je od malá pravý opak. Za mě, nehroť to, buď tu pro ni, pomine to
![]()
Taky to tak máme. Dceri je 2 a ctvrt a ma to tak od narození. Jak zjistí, že tam nejsem, chytne hysterak, že až lapa po dechu. Zkoušela jsem to několikrát odbourat, ale bezvýsledně, jen rve. Naštěstí je schopna znovu zabrat. Sice mě to trochu omezuje, ale naštěstí nijak zásadně. Stejně v tu dobu, kdy spí, pracuju na HO, takže sedím u ní s PC a pracuju. Moc to nechápu, proč to tak má. V noci k nám sice cestuje, ale aspoň část noci spí sama a před den taky nemá problém se odloucit. Bez problémů si odejde na návštěvu sousedce, chodí do miniskolky, ale jak má spát, tak jedině se mnou. Každopádně ale nejpozději ve třech letech, až půjde do školky, bude mít utrum. Zatím jsem i celkem ráda, že si ji užiju, je to me poslední dítě.