Reklama

Bojí se lustru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LUCYHla
Kecalka 172 příspěvků 21.01.17 16:53
Boji se lustru

Ahoj holky, mam asi netradicni otazku…Ma dcera 9 mesicu se zacla bat lustru v koupelne…Mame tam takouvou kouli s bileho nepruhledne skla…Predevcirem si ho vsimla z vany a byla jim fascinovana…Manzel ji zvednul aby se mohla podivat z blizky…Zvedl ji do urovne sve hlavy a spustila hystericky plac jak ji dal niz uklidnila se a lustr sledovala nadale…vcera jsem ji byla 3× umyvat dupku a pokazde na to svetlo kouka a chveje se…Tak jsem ji vysvetlovala to je svetlo, abychom videli…svetlo dela blik blik…manzel rozvicel a zhasinal a vysvetlovala jsme ji to…i na nej manzel klepal a usmivali jsme se a delali s ni blbosti…Ale i nadale se toho lustru boji chveje se a kdyz ji k nemu lehce priblizime strasne se rozplace…dnes jej odstranime aby jsme eliminovali faktor stresu…stalo se vam doma neco podobneho?

Reklama

Reakce:

e008
Závislačka 3204 příspěvků 43 inzerátů 21.01.17 17:02

Sice ne tak brzo, ale po roce prisel strach ze vseho tmaveho. V noci pak ma strach, kdyz ma lahvicku na jine strane nez je zvykly a boji se ji. Postupne se boji vice a vice veci, klidne i chrciciho radia :nevim:

jitka 11
Neúnavná pisatelka 18728 příspěvků 21.01.17 17:07

@LUCYHla
Já bych to pořád vysvětlovala, třeba každý den.
Myslím si, že je to jen dočasně, že to časem odezní.

LUCYHla
Kecalka 172 příspěvků 21.01.17 17:20

Jitka 11 dnes jsme v koupelne byli parkrat a ukazovali a vysvetlovali…Jasne ze s toho vyroste…jen to cloveka mrzi, ze se ditko tak boji…syn se take bal steny vedle sve postylky…reseni nastalo az kdyz jsme se odstehovali ale i tak jsme chteli.

LUCYHla
Kecalka 172 příspěvků 21.01.17 17:22

E008 tak to si uzivate chudatko male…jak to ty miminka a batolata maji pochopit, ze to nic neni…chudaci maji akorat stres

jitka 11
Neúnavná pisatelka 18728 příspěvků 21.01.17 17:29
@LUCYHla píše:
Jitka 11 dnes jsme v koupelne byli parkrat a ukazovali a vysvetlovali…Jasne ze s toho vyroste…jen to cloveka mrzi, ze se ditko tak boji…syn se take bal steny vedle sve postylky…reseni nastalo az kdyz jsme se odstehovali ale i tak jsme chteli.

Takhle malé děti se bojí lecčeho, s tím nic prostě neuděláš.
A mrzet Tě to nemusí.
Když Ty budeš v pohodě, bude v pohodě i ona. :hug:

Ester13
Kelišová 5678 příspěvků 21.01.17 17:32

Těžko říct, ale 9 měsíců u dítěte je „blbý“ věk. Separačka. Lustr bych sundala, dala jiné osvětlení. Za pár týdnů může být vše jinak.

LUCYHla
Kecalka 172 příspěvků 21.01.17 17:33

Jasne matka v klidu-dite vklidu to je jasna vec…Jenze obcas to nejde…ale bereme to z humorem a snad si mala brzi na lustr zvykne a bude to v pohode z vany ho sice sleduje, ale tam neni ve stresu az kdyz se k nemu priblizime…tz. projit dvermi protoze je nad nimi :)

LUCYHla
Kecalka 172 příspěvků 21.01.17 17:40

Estree13 JJ separacka tu je, kdyz jde vecer do hajan, tak musime jit vsichni, protoze fnuka nechce byt sama a kdo taky jo…Nastesti vsichni spinkame v jedne mistnosti…a Tv v loznici mame a koukame na toma a jerryho…Lustr sundame jeste jsme chteli chvilinku vysvetlovat a ukazovat, ze se bat nemusi…Stalo se ti doma neco podobneho?

LUCYHla
Kecalka 172 příspěvků 21.01.17 17:46

Jitka 11 dik za podporu, jen me mrzi, ze je ve stresu, kvuli blbosti…Ale jak rikas male deti se boji ledaceho

Ester13
Kelišová 5678 příspěvků 21.01.17 17:52
@LUCYHla píše:
Estree13 JJ separacka tu je, kdyz jde vecer do hajan, tak musime jit vsichni, protoze fnuka nechce byt sama a kdo taky jo…Nastesti vsichni spinkame v jedne mistnosti…a Tv v loznici mame a koukame na toma a jerryho…Lustr sundame jeste jsme chteli chvilinku vysvetlovat a ukazovat, ze se bat nemusi…Stalo se ti doma neco podobneho?

Ne, nestalo, ale vůbec se nedivím, že se to děje. Neboj, dej tomu pár týdnů či měsíců a lustr může zpět. Nedělej si z toho hlavu, v tomto období se v těch hlavičkách odehrává opravdu něco, co my dospělí nepochopíme. A je to dobře, je to skok dopředu. Je důležité dětem vyhovět, oni si vytváří bazální důvěru a je li jim to splněno, za chvíli bude skok úplně jinam. Dala bych tam třeba lampičku, nebo lustr nepoužívala a uvidíš, za chvíli bude vše OK.

LUCYHla
Kecalka 172 příspěvků 21.01.17 17:57

Ester13 asi ano nemela bych si delat hlavu :) ano v tech jejich hlavickach je spoustu noveho i stareho a vse se jim micha dohromady a sami se v tom nevyznaji natoz my dospeli…urcite z toho vyroste :)

Perrine
Povídálka 21 příspěvků 23.01.17 00:26

Já si matně pamatuju, že mi máma chystala vždycky věci na sebe do školky přes židli v pokoji a já se najednou začala hrozně bát, když přes tu židli bylo přehozenýho něco bílýho. Dneska mi to přijde nepochopitelný, ale já tam viděla tvary, postavy, zvířata :D asi moc nových vjemů v mozku, děti se musí pořád vyvíjet, učit se něco nového, objevují… Mozek to musí nějak zpracovat. U mě to pak odeznělo samo, máma tam přestala věci dávat, za nějakou dobu zase začla a mě už to nevadilo :D za nějakou dobu můžeš zase dát lustr zpátky

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama