Jak na záchvaty vzteku, 3 roky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 14:14
rada - záchvaty vzteku, 3 roky

Dobrý den, prosím radu. syn se hodně vzteká, když není po jeho. a dnes ve školce, už jsem vážně nevěděla co s ním. popíšu vám situaci a prosím o radu, co jsem měla udělat, co dělám špatně…předem děkuji
Vyzvednu syna ve školce, pobíhá chvíli po šatně, tak mu řeknu, že ještě chvíli a pak jdeme. nereaguje na to. Řeknu to znova a vysvětlim - odpověd, že chce ještě běhat. začínám brát oblečení. najednou si všimne sněhuláků, co dělaly z modelíny. chce je přemisťovat po šatně. řeknu, že ne. nic. vysvětlím proč ne - reakce je pouze ta, že chce. řeknu, že dostane na zadek, ať to nedělá - pokračuje v tom. dám mu na zadek - pokračuje v tom. takže vezmu věci a odcházím do místnosti, kde jsou boty. tam začíná řev. Jednala bych i rychleji s odchodem, ale děti za dveřmi poslouchají pohádku a usínají, tak je mi prostě blbý ho nechat řvát. v místě, kde jsou boty strašnej řev, že se nebude oblékat atd atd. normálně bych asi odešla a řekla, ať přijde, až se uklidní. jenže místnost s botami je celá mokrá, na chodbě chladno a venku zima - nerisknu si, aby tam pobíhal neoblečený bez bot. jak mám reagovat? mám pocit, že selhávám na plné čáře. snažím se vysvětlovat, zdůvodnit, když nefunguje, dostane trochu na zadek. ale ve chvíli toho jeho afektu jsem se přistihla jak mi hlavou proběhlo, že mám chuť ho vážně seřezat.
předem děkuji za odpovědi.

prosím o zachování anonymu, chodí sem známí. jinak raději téma vymazat.

Reakce:

jita22
Ukecaná baba ;) 1321 příspěvků 3 inzeráty 18.01.17 14:21

Chci tě jenom uklidnit, ze to je bohužel normální a i kdyz mozna padnou nejake rady, stejne neexistuje nic, co by zazracne pomohlo. Musis zkoušet a přemýšlet jak na nej po dobrem. U nas někdy fungujou „závody“,jak rychle se zvladneme oblict, někdy motivace, ze pak bude nejaka akce kterou maji radi.Ale vse funguje jen chvíli a je třeba byt vynalezavy.Taky ho nechat vybehat, pokud je to možné a nevadí to a nechvatate. A upozornonit ho, ze ještě chvíli muze běhat, ale potřebujete jit domu a musíte tam udělat… (dopln si sama).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 14:22

Řeknu synovi, že jestli se nezačne hned oblékat, půjde zpět do třídy spát za ostatníma a já jdu domů sama. Sbírám si své věci, zvedám se a mezitím už se syn začíná oblékat, abych mu náhodou neutekla. U nás ve školce mají ale šílené horko i v šatně a mě těhotné je tam fakt zle, dlouho tam nevydržím. Takže holt někdy nezbývá, než syna čapnout a prostě ho obléct. Lepší, než tam hodit šavli :lol: J. (anonym z důvodu čerstvého těhotenství)

Andreáček
Stálice 70 příspěvků 18.01.17 14:23

Dobrý den, moc dobře Vám rozumím :) Mám také chlapečka, dva roky, podobného založení. Musím říct, že jsem měla pocit, že čtu o svém vlastním dítěti. Ale my jsme si tímto „nejhorším“ už prošli. Když to zkrátím, naučila jsem se těmto situacím předcházet. Můj syn dnes ve školce v podstatě to samé, jako ten váš. Ale já už vidím, že se mu něco nechce a jak by to dopadlo vím moc dobře. Tak si k němu kleknu a říkám mu, byli jste bobovat? A ukážeš mi na jakém kopci, já bych to chtěla vidět, kam chodíte. On poslouchá, zbystří a hned - ano maminko. Sám se jde oblékat a je klid. Vím, že je to těžké, ne každý se mnou bude souhlasit, ale já jsem radši když se jeho vzteklým scénám úplně vyhnu.

Shari81
Kelišová 6018 příspěvků 18.01.17 14:26

1.proč ho vyzvedáváš po obědě?
Při dalším „záchvatu a neoblékání“ bych ho buď poslala zpět do třídy, že pro něj příjdeš odpoledne až se uklidní. Nebo pohrozit, že pokud se nebude chovat klidně a nebude se oblékat, tak další den pro něj nepříjdeš-a fakt to dodržet a nepřijít po obědě, ale až odpoledne…
a neboj, mám doma tříletou vzteklinu..na ní teda platí pohrůžka a pak je jak beránek…

jita22
Ukecaná baba ;) 1321 příspěvků 3 inzeráty 18.01.17 14:31

No, na to vyhrozovani, ze tam bude „za trest“ spat, bych si dala pozor.Asi by bylo spatne mu skolku znechutit. A cim by se pak vyhrozovalo odpoledne?

z1908
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 1 inzerát 18.01.17 14:43

Spát tam má zítra poprvé - tím vyhrožovat nemůžu a ani nechci.
zkusim ještě bonbony v autě - ale to zas se mi moc nelíbí: něco za něco
výhružky - nic
na to, aby mi ukazoval něco venku, co dělali přes den není. taky se ho vyptávám na školku, co dělali atd, abych předešla tomu pobíhání, ale bez efektu
vysvětluju, že doma je pes a musíme ta a proč atd - bez efektu

z1908
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 1 inzerát 18.01.17 14:45

Závody jsem zkoušela - nic
vyběhání nevadí, ale to tam budu čekat bez přehánění tak 30minut. a to nejde, musí poslouchat

Helileli
Závislačka 2957 příspěvků 18.01.17 15:00

Bafla bych věci do jedné ruky, dítě do druhý, odvlekla ho do „botarny“, tam bych to na něj naházela a vystrčil pred dveře, aby tam netrvalo usinajicim dětem. A ono když to takhle párkrát uděláš, tak dítě pochopí, že když se odchází, tak se odchází, jestli by pak mělo mokrý ponožky, tak dobře mu tak.
Můj čtyřletý má taky občas problém zvednout kotvy, jdeme tedy po spa a kolikrát i jako poslední ze školky a jsem drsná, dvakrát připomenu, že se má oblikat a pak odcházím, on začne řvát, tak řeknu, že už se zlobim, tak se obleče a jdeme. Poslední dobou už to funguje i bez řevu. Ale Vim, že třeba dědečkovi je schopen tam 10-20 min lézt po zemi a mnoukat, než se hráči obléknout, dedecek je mekkej :lol:

Mmmanka
Ukecaná baba ;) 1547 příspěvků 18.01.17 15:06

Jé, to znám. :lol: :mrgreen: Mám synka v bleděmodrém to samé. :oops: :lol: ;) U nás by asi pomohlo, kdybych tam byla sama, ale mladší mi zdrhá ke schodům, které ještě neumí a je tam za cca 7 vteřin (a nejsou tam dveře), takže já běhám, jak trotl co chvíli pro mladšího (neudržim ho celou dobu v náručí a taky potřebuju ruce), starší se směje a nedělá nic… :cert: Až když pohrozím, že jdem s mladším sami, tak se oblíká, ale ne vždycky. Ta motivace, jak tu holky psaly je dobrá, ale ne vždycky funguje. 8)

z1908
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 1 inzerát 18.01.17 19:51

Moc děkuji za jakékoliv reakce.
tak já tedy zkusím nějakou tu motivaci - sušenka v autě nebo tak něco. když to nezabere, obratím se na vás, zas.
jinak já už ho jen tak lehce nepopadnu, 18kg je 18kg a těch tisíc kusů oblečení je ted akorát za trest

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Krym, místo, o němž se teď hodně mluví: Co tam vidět a jak se tam dostat?

Kauza Čapí hnízdo znovu rozvířila veřejné diskuze poté, co byla zveřejněna... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >