Reklama

Šestiletý syn zlobí a nadává

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 10:26
Šestiletý syn zlobí a nadává

Ahoj holky, prosím o radu. Mám docela problémy se synem a nevím, co s tím. Letos mu bylo 6 let a cca poslední rok je jako vyměněný. To, že když mu něco zakážeme apod. a začně se vztekat, už neřeším… Ale poslední dobou, když se mu něco nelíbí nebo mu něco zakážu, tak mi řekně, že jsem blbá, debil, apod. začne na mě řvát a někdy mě dokonce i plácne rukou. Nevím, kde na to přišel, protože takhle se doma nechováme. Sprostá slova prý zná ze školky… Ale já hlavně nevím, co s tím. Když mu dám na zadek, tak to nepomáhá. Za chvilku to udělá znovu a ještě se tomu směje. Když mě naštve, tak ho třeba zamknu do pokojíčku na chvíli. Ale co udělat, když řekně, že jsem blbá a bouchne mě? Co je správné? To je mu zatím 6 let, docela se děším puberty… Jinak je to moc hodný kluk, pomáhá mi s mladším bráchou, je šikovný, atd. Ale když se vztekne, tak je jak čertík z krabičky…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Gosi
Kelišová 5529 příspěvků 15.01.17 11:11

Asi přímo na konkrétně že jsem blbá, bych nereagovala, ale obecně jak by začal řvát šla bych pryč, ať má prostor na vztekání… pokud by mě plácl, plácla bych ho taky, ale taky bych odešla… no a o jeho slovníku bych si s ním promluvila když je v klidu, jak začne nadávat, asi to nemá moc význam… teda tolik k teorii, čeká mě to za pár let až…

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 15.01.17 11:22

Deti jsou odrazem chovani svych blizkych…

nozu
Extra třída :D 11481 příspěvků 15.01.17 11:24

Jojo, v tomto věku je to první náznak puberty (nebo další vlna období vzdoru, těžko říct :mrgreen: ) Synovi bylo 6 na podzim a občas to máme podobné. U nás tedy zatím stačí zastrašovací technika, tedy že se zatvářím velmi zle a vyhubuji. Netolerujeme, že by si něco vyřvával, to jde bez diskusí do kouta. A když mluví sprostě, pohrozím zakázáním tabletu. Toto u nás funguje velmi spolehlivě.

emimka20
Kecalka 354 příspěvků 15.01.17 11:29

Tak teda já bych určitě reagovala na to že mi řekne že jsem blbá i na vše ostatní. Já jsem si to nikdy nedovolila, jednou jsem tátovi řekla jen tak ve větě „ty vole“ a dostala jsem takovou facku že jsem se tomu fakt nesmála.. a když jsem se smála facce, dostala jsem hned další a větší.. nevím, ten dnešní trend nebudeme trestat děti a necháme jim volnou ruku… nesouhlasím s tím. Neříkám děti řezat jak psy, ale prostě když je drzý a domluva nepomáhá, řešila bych takhle. Dítě musí mít respekt, když si to dovolí říct tobě, co teprve řekne učitelce.. :think: jen můj názor, mám dítě malé..

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 15.01.17 11:30
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím o radu. Mám docela problémy se synem a nevím, co s tím. Letos mu bylo 6 let a cca poslední rok je jako vyměněný. To, že když mu něco zakážeme apod. a začně se vztekat, už neřeším… Ale poslední dobou, když se mu něco nelíbí nebo mu něco zakážu, tak mi řekně, že jsem blbá, debil, apod. začne na mě řvát aněkdy mě dokonce i plácne rukou. Nevím, kde na to přišel, protože takhle se doma nechováme. Sprostá slova prý zná ze školky… Ale já hlavně nevím, co s tím.Když mu dám na zadek, tak to nepomáhá. Za chvilku to udělá znovu a ještě se tomu směje. Když mě naštve, tak ho třeba zamknu do pokojíčku na chvíli. Ale co udělat, když řekně, že jsem blbá a bouchne mě? Co je správné? To je mu zatím 6 let, docela se děším puberty… Jinak je to moc hodný kluk, pomáhá mi s mladším bráchou, je šikovný, atd. Ale když se vztekne, tak je jak čertík z krabičky…

vytučnila jsem ti, kde - podle mě začít…
za mě zlobící dítě = nudící se dítě - zaměstnat - ne hrou ale normálně zapojit do rodinného koloběhu

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 15.01.17 11:34

No těžko soudit jak u zakladatelky to bude dál, ale u nás v blízké rodině takové dítě taky bylo. S podobným chováním začlo kolem 5ti let. Jeho rodiče se tomu smáli, že z toho vyroste, že je malý apod. Mě se to moc nezdálo, adrese se stupňovala. No co dodat, tady bohužel to skončilo pasťákem a dalšími výchovnými zařízeními. Alkohol a kouření už od 11ti let, hrozný případ. Zakladatelko, nezanedbej to. Vím, že malým dětem se leccos odpustí, ale někdo je to opravdu náznak toho, že do budoucna to bude horší a horší a už to nezvládneš.

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 15.01.17 11:35
@emimka20 píše:
Tak teda já bych určitě reagovala na to že mi řekne že jsem blbá i na vše ostatní. Já jsem si to nikdy nedovolila, jednou jsem tátovi řekla jen tak ve větě „ty vole“ a dostala jsem takovou facku že jsem se tomu fakt nesmála.. a když jsem se smála facce, dostala jsem hned další a větší.. nevím, ten dnešní trend nebudeme trestat děti a necháme jim volnou ruku… nesouhlasím s tím. Neříkám děti řezat jak psy, ale prostě když je drzý a domluva nepomáhá, řešila bych takhle. Dítě musí mít respekt, když si to dovolí říct tobě, co teprve řekne učitelce.. :think: jen můj názor, mám dítě malé..

Souhlasím s tebou :palec: Já dostala lepanec ještě ve 20 :mrgreen: Sice to bylo nedorozumění a dodneška na to s tátou vzpominame, ale dostala jsem ho :P

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 11:38
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím o radu. Mám docela problémy se synem a nevím, co s tím. Letos mu bylo 6 let a cca poslední rok je jako vyměněný. To, že když mu něco zakážeme apod. a začně se vztekat, už neřeším… Ale poslední dobou, když se mu něco nelíbí nebo mu něco zakážu, tak mi řekně, že jsem blbá, debil, apod. začne na mě řvát a někdy mě dokonce i plácne rukou. Nevím, kde na to přišel, protože takhle se doma nechováme. Sprostá slova prý zná ze školky… Ale já hlavně nevím, co s tím. Když mu dám na zadek, tak to nepomáhá. Za chvilku to udělá znovu a ještě se tomu směje. Když mě naštve, tak ho třeba zamknu do pokojíčku na chvíli. Ale co udělat, když řekně, že jsem blbá a bouchne mě? Co je správné? To je mu zatím 6 let, docela se děším puberty… Jinak je to moc hodný kluk, pomáhá mi s mladším bráchou, je šikovný, atd. Ale když se vztekne, tak je jak čertík z krabičky…

by mel otisk moji ruky jeste dny dny na zadku a utrum se vsim tohle mi udelat moje dite ;) zadna tv zadny kamaradi zadny vyhody ci novy hracky proste ze skolky domu a nazdar dokud se nad sebou nezamysli jak se choval a neprisel by se omluvit - pokud s tim neco neudelas tak se to bude jen stupnovat ;) kolem 7mi let je jakoby prvni pubrta a to pak taky stoji za to :jazyk:

el.leanor21
Kecalka 205 příspěvků 15.01.17 11:40

Pamatuji si, jak tu jednou jedna uživatelka psala, že vyléčila vztekání a nadávání svého syna tím, že se začala vztekat, nadávat a válet se po zemi stejně jako on, aby sám viděl, jak škaredě se chová. Prý to zabralo, už to víc neudělal :D

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 15.01.17 11:40
@Anonymní píše:

v šesti letech už je skoro pozdě na stanovení hranic, ale určitě bych se o to pokusila dříve než bude pozdě

pokud nevíte, jak na to, asi raději docházejte k odborníkovi - nějaká pedagogická poradna apod. určitě to není o tom řezat dítě nebo mu dávat facky. Ale musí mu být jasné, že tohle prostě říkat nesmí (a v šesti už mu to jasné je) a pokud bude, tak holt žádný počítač/televi­ze/nevím, co má rád

a nevím, jak to u vás probíhá doma, ale měl by mít už vlastní povinnosti jako třeba vynášet koš

Na druhou stranu byste se mu měli věnovat. Někdy dítě zlobí, protože si vynucuje pozornost. Chodíte spolu někam, na výlety, čtete si, jdete do dětského koutku nebo na nějaký kroužek? Hrajete si s ním?

emimka20
Kecalka 354 příspěvků 15.01.17 11:51

@mamina89 ono je to opravdu potřeba.. vyrostla jsem jen s tátou a ten se se mnou vůbec nepáral, do dnes se se mnou nepáře :lol: zato brácha (13) už má jinou mámu, ta ho bránila celé „dětství“ a ten si dovolí vše… mě táta poslal utrhnout si proutek a šup už to jelo!! :lol:

unuděná
Kelišová 5375 příspěvků 1 inzerát 15.01.17 12:14

U nas na sprosta slova funguje osveta.Syn ma teprve 4,5,ale semtam neco zaslechne, semtam neco ujede i me. Snazim se z toho nedelat vedu-vysvetlim mu, proc neni hezke to rikat, jak se pak citi ten osloveny a ze i me nejaky ten deb.il treba v aute ujede, ale ze to je proto, ze se treba leknu nebo nastvu, ale spravne to neni. Zatim to funguje 100%.Kdyby mi ale nekdy cilene rekl treba „ty jsi krava“ a jeste se tomu smal, tak by sliznul takovou, ze by nestihal koukat. A okamzite nasledky jako zadne sladkosti, tablet, herna atd.

marmelada78
Závislačka 3158 příspěvků 15.01.17 12:16
@JayLee píše:
by mel otisk moji ruky jeste dny dny na zadku a utrum se vsim tohle mi udelat moje dite;) zadna tv zadny kamaradi zadny vyhody ci novy hracky proste ze skolky domu a nazdar dokud se nad sebou nezamysli jak se choval a neprisel by se omluvit - pokud s tim neco neudelas tak se to bude jen stupnovat ;) kolem 7mi let je jakoby prvni pubrta a to pak taky stoji za to :jazyk:

Tos mě pobavila.. co kdyby se na tebe dítě podívalo a zařvalo „NEBOLÍ NEBOLÍ“ S našim 5 letým taky zažíváme občas tyhle perné chvilky. Nejhorší na tom je, že to dělá zásadně když má obecenstvo - cizí lidi. Napřahuje na mě ruku, nohu apod. Doma, mezi svýma, mezi příbuznýma to nedělá. :think:

pajisek90
Závislačka 2506 příspěvků 15.01.17 12:25

Mně říct dítě, že jsem blbá nebo debil, natož do mě mlátit, tak ho seřežu tak, že si tyden na zadek nesedne. A se vším by měl útrum. Zalézt do pokoje a dát nějaké úkoly, utřít prach, vyluxovat…
Dokud mu to bude procházet, tak to bude zkoušet dál a dál.
Já svému strejdovi jednou řekla „nazdar Milane“ a dostala jsem od mámi takovou facku, že jsem skončila na zemi. Sice jsem občas dostala na zadek, ale nikdy bych si ji nedovolila nadávat, natož ji uhodit. A rozhodně z toho nemám žádné trauma.
Mám pocit, že se poslední dobou vychovává dítě způsobem, že je autorita on sám a ne rodiče. Z dítěte se dnes dělá Bůh a ono se pak i tak chová. Najednou rodič zjistí, že se mu dítě vymyká a šup s ním do poradny k psychologovi.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama