Bojím se 3lete prohlídky u dcery

Anonymní
19.5.21 00:10

Bojím se 3lete prohlídky u dcery.

Mám strašný strach z 3 létě prohlídky dcery.. jestli někde není nějaký problém.. malá mi přijde oproti vrstevníkům celkem opožděná ač si myslím, že se jí věnujeme dostatečně. Některé věci se naučila sice celkem rychle: počítat do 10, abecedu, základní barvy, zvířátka umí..
Ale skoro nemluví nebo mluví jen ve slovech. Většina 3 letech už krásně mluví ve větách, vypráví co dělali.. a malá ani náznakem.. to samé oblékání a svlékání.. úplný nezájem.. pohybově se všeho strasně boji, takže hraní na hřišti pro ni moc neni. :? nočník.. no ten je pro mě noční můra.. může na něm sedět půl dne.. pak ji zvednu a pocura se mi než ji stihnu obléct. 🤦 Fakt jsem už zoufalá a připadám si jak neschopná matka.

Je to „normální“ nebo se mám opravdu čeho bat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13005
19.5.21 02:19

Je to normalni. Kazde dite je jine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1341
19.5.21 05:47

Prosimte ve 3 letech tam nakresli nejakej obrazek, pozna par barev a nejaky zvirata. Zas z toho nedelej kovbojku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.21 06:12

Možná bude doktorka řešit to, že má holčička pliny. U nás se na to ptala a nelíbilo se jí, že má syn často nehody. Usmlouvala jsem to o půl roku a to bylo v pohodě. Přes noc to bylo ještě delší.
Jinak nemluvil (uměl tak 10 zvuků), barvy nezvládl ani na pětileté. Na pětileté napočítal do 5. Nic z toho neřešila.
Sama jsem si vyžádala logopedii.
Takže v klidu :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
1748
19.5.21 06:29

Plinky jsou v tomto veku spis ojedinele ale zadna tragedie to taky neni. Barvy, pocitani? To ve 3 letech nikdo neresi, to se resi az u predskolaku :lol:…ve 3 letech staci na prohludce poznat zakladni veci jako domecek, srdicko, zidlucka…takze nejaky mluveni by bylo fajn, ale ve vetach to byt nemusi…kazdopadne od tri let je vhodne zacit nemluvnist nejak resit (byt vetsina deti se tak nejak rozhoupe sama), jde o to, jestli nejde treba o disfazii, tak aby rodice vedeli, jak k tomu pristupovat…ale v zasade bych byla v klidu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
19.5.21 06:29

Můj kluk tenkrát neuměl barvy (tipoval je aspoň věděl co se po něm chce) ale jinak spolupracoval a byl bez scén, měl zájem o hračky. By ses divila čeho všeho si všimne pediatr. Oni už za tu svoji praxi poznají, jestli je dítě ok nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.21 06:31

No syn má pasivní slovní zásobu ok, umí ukazat barvy i tvary. Par zvuku zvířat. Jinak na prohlídce řval. Závěr opožděný psychomotoricky vývoj…jo a je bez plinek na den, v noci dávám neb byt se snaží vstavat někdy se pocura.

• Citovat
  • Nahlásit
260
19.5.21 06:32

Prosimte. :mrgreen:
Syn měl ve 3 pleny na noc a nějaká ta nehoda přes den nebyla neobvyklá. Doktorka mi řekla, že to není problém.
Mluvení, že by skládal věty spis ne. Poznal nejaky ty barvy, nakreslil změť čar. Jinak ho měřila, vážila, předkožka a papá. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
19.5.21 06:42

Počítání nebo abeceda nebude nikoho zajímat. Nemluveni se vyřeší buď tak, že počkáte, anebo dostanete zadanou na logo, záleží, co konkrétně znamená, že nemluví. Plínky to samé, počkáte.. syn na tříleté na všechny barvy řekl zelená, na kolečko řekl sluníčko, na domeček panelák, na mracek bouřka… a na židličku krokodýl, na srdíčko autobus… doktorka z něj byla na větvi. To stejné u testu sluchu. Měl zopakovat auto, řekl trolejbus. Měl zopakovat pejsek, řekl kočička… plínky Měl a ještě pořád má na noc, to nikdo neřešil. Buď v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2557
19.5.21 06:50

Vetsina triletych neumi abecedu a ani pocitat do 10, takze v teto oblasti je sikovnejsi a v jine zase mene sikovna. Z toho popisu mi prijde, ze na ten nocnik jdete spis blbe, nez co jineho. Sedet dlouhodobe na nocniku neni dobre a evidentne to nikam nevede. Posadila bych na chvilku a za vycurani slibila treba samolepku. Za 10 samolepek odmenu. Rozvoj hrube motoriky(pohybu) souvisi s rozvojem reci. Co koloodrazedlo? Na rozvoj reci existuji treba knihy vhodne uz v tomto veku. Znate? A jemna motorika? Ta je taky dulezita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5558
19.5.21 07:46

Nás čeká pětiletá prohlídka a abecedu fakt neumí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
19.5.21 08:39

U nás na tříletce doktorka zkoušela z barev (měla kuličky) a pak z poznávání tvarů a jednoduchých obrázků. Postava se kreslí na 5tiletce. Neboj se, o nic nejde. Naše ve 3 letech taky úplně nevykládala ve větách. Ty plínky bych řešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4432
19.5.21 09:10

Tak syn sice pleny nemá, ale strach mám taky :lol: on totiž skoro nemluví vůbec, takže barvy, počítání, abeceda, to je pro mě úplně sci-fi…

Ale je takový od mala a věřím, ze jednou se rozmluvi ;)

Nebudu se stresovat, holt to nějak dopadne, trénovat ho jak opici teď nebudu, stejně to nemá žádný efekt. Je svůj a takový jaký je, je proste báječný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.21 09:15

U nas to same, na nocnik tedy chodi, motoricky ok, ale mluva stejne jako u vas. Rika jen slova, ale na konverzaci ve vetach to neni ani zdaleka :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.21 10:26
@Oriseka píše:
Vetsina triletych neumi abecedu a ani pocitat do 10, takze v teto oblasti je sikovnejsi a v jine zase mene sikovna. Z toho popisu mi prijde, ze na ten nocnik jdete spis blbe, nez co jineho. Sedet dlouhodobe na nocniku neni dobre a evidentne to nikam nevede. Posadila bych na chvilku a za vycurani slibila treba samolepku. Za 10 samolepek odmenu. Rozvoj hrube motoriky(pohybu) souvisi s rozvojem reci. Co koloodrazedlo? Na rozvoj reci existuji treba knihy vhodne uz v tomto veku. Znate? A jemna motorika? Ta je taky dulezita.

To jsme všechno zkoušeli.. zkoušeli jsme to i přes oblíbené věci.. prostě ne… Nevím co dělám blbě :nevim: zkoušeli jsme nechat chvíli, nechat dyl.. dat do chodby, do obýváku a dát knížku, zkoušela jsem nechat i bez pleny s kalhotama i bez.. dávala jsem co hodinu a stejně se v 90% počůrala do 5 min co jsem ji z toho nočníku sudnala.. ale prostě si neřekne.. někdy se povede, že se vyčůra, tak chválíme, ale stejně si neřekne.

Na takovou tu enduro motorku teď zkouší, ale boji se, takže si na ni sedne párkrát se pomalu odstrčí a jde pryč.. koloodrazedlo, jak je nestabilní tak naprostá hysterie… A to má kolem sebe spoustu vrstevníků, kteří na tom drandi jak o život.. to same ty prolézačky.. ale prostě se bojí a a když jsme ji třeba ze začátku dali na prolézačky, tak úplně ztuhla jak se bála.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat