Dotaznik na autismus

Anonymní
17.5.21 12:08

Dotaznik na autismus

Ahoj holky, predem rikam, ze jsem hrozny plasan a o malou se hrozně bojim, tak nekdy nejsem mozna uplne racionalni. Ale, sestrenka mi vcera rikala o nejake kamaradce a testu na autismus, ktery se dela v 18m.
Vyhledala jsem ho na internetu a trochu se vyplasila. Male je teda zatím 16 mesicu, ale některé věci uplne nedela..

1. Kdyz koukam jinam, tak se nerozhlizi, kam koukam
2. Kdyz na neco ukazu pres mistnost, tak se nekdy podiva, ale jen na vec, co zna, treba na tatu, hracku, ale nepodiva se vzdy na vse, kam ukazuji, nekdy se diva jen na prst
3. Na jméno se nekdy otočí, nekdy ne
4. Kdyz ji reknu dej ham panence, tak da, ale sama si jeste nehraje. Dava ale hracku do kocarku a vozi, vezme si telefon, da k uchu a rekne halo
5. Kdyz neco chce, tak si ted nejsem jista, jestli spíš neukazuje celou ručickou a ne jen prstikem
6. V knizce ukazuje na vse prstikem a pta se co to je
7. Obcas přinese nejakou vec, hlavne ovladac, kapsicku, cepici, co chce dat na hlavu, kostku s kterou si chce hrat, ale nejak výrazně, ze by mi nosila ukazovat všechny hracky, to asi ne.

Co myslite??? Vy, co mate zkušenosti s dětmi, co maji problem. Dekuji za reakce :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17074
17.5.21 12:10

16 a 18 měsíců je dost velký rozdíl, tady ty malý děcka jsou každý měsíc jiný, informace vsakují jak houby. Dopředu bych to neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9218
17.5.21 12:11

Neres to teďka. Res to za dva měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
795
17.5.21 12:22

Že něco nedělá v 16 měsících neznamená, že to nebude dělat ani v roce a půl. Dva měsíce jsou pro batole dlouhá doba, naučí se ještě spoustu věcí. Jinak mi na tvojí dceři podle popisu nic divného nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 12:30

@annali to si taky rikam, ale potrebovala jsem to asi sdilet a slyset nazor nezaujatych, dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
2623
17.5.21 12:32

Myslím, že tenhle stupidní dotazník v 18m slouží akorát ke strašení rodičů. Podle popisu máš normální dítě. Ho tolik nezkoumej a užívejte si objevování světa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
17.5.21 12:34

Podle popisu by tím dotaznikem prošla i teď. Za dva měsíce už to bude s klidem, v tomto věku je každý měsíc dost znát na tom vývoji. Neplas zbytečně, máš šikovný dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1718
17.5.21 12:36

Za dva měsíce může být všechno úplně jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4302
17.5.21 12:50

Je to jen ORIENTAČNÍ screeningový dotazník, který se dělá zbytečně brzy a díky tomu akorát zbytečně plaší rodiče. Už v těch 18 m je na dítko brzy, v 16 m absolutně nemá smysl se tím zabývat. Užívej si dítko a nestresuj se zbytečně dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 12:53

Holky, moc vam dekuji…
Vim, ze u ditka je znat každý tyden.
Takze neresim a nebudu labča 🤣

• Citovat
  • Nahlásit
305
17.5.21 22:39

Sama pediatra naší malé nám při 18 měs. prohlídce řekla, že ten dotazník je naprd. Že je spíš pro dvouleťáky, ale neřešili jsme, u malé vše ok.
Ještě dodala něco o zavádějících otázkách (moc nad tím nemáme přemýšlet). Např. “Bojí se zapnutého vysavače” říkala, že většina 18m se bojí, ale že se tou otázkou myslí nějaké šílené psychostavy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat