Léčebna s nadstandartními službami

55
14.5.21 15:01

Léčebna s "nadstandardními" službami

Dobrý den,
mám na vás všechny dotaz a prosím o opravdu objektivní názory. Mám syna, kterému byla úplnou náhodou zjištěna vvv mozku, úplně ve zkratce-má monoparézu pravé ruky, cvičíme Bobatha, dříve Vojtovku a všechny fyzioterapeutky tvrdí, že laik si toho nevšimne a že možná bude do budoucna hůř psát, kreslit. Nyní je mu 10 měsíců-sledujeme psychomotorický vývoj, zatím je vše v pořádku.
Do toho nám neurolog napsal na měsíc a možná i dýl léčebnu. Ručka je vlastně ok, ale prý nevíme, co bude či nebude umět za půl roku, což je čekačka do Košumberka, kam nás odeslal.
A teď kámen úrazu-mám ještě dvouletou a čtyřletou dceru. Nemám na ně hlídání, tři rodiče mrtví, tchyně těžkej parkinsonik. Tak jsme si říkali s mužem, že když holky jsou zvyklé být se mnou, pojedeme všichni. Když jsem se to snažila v Košusu vykomunikovat, tak jsem dostala pojeb, že co si myslím, že některé maminky jsou tam i rok a své děti nevidí a že jsme jen zhýčkaný touto dobou. Jen podotýkám, že nejsem ani bio, alterna, nic, jen jsem prostě stále na rodičáku bo mateřské a tak přirozeně trávím čas s dětmi. Taťka funguje na 100%, ale prostě měsíc bez nich se mi být nechce. Takže jsme měli vizi, že bychom jeli všichni, každý den se střídali v procedurách s mužem a ten druhý by trávil čas se staršíma. Což bylo velmi naivní. Nevadilo by mi ani být tam třeba všední dny a na víkend domů, což neumožňují. Takže mám tři dotazy:

1. jeli byste tam na měsíc až šest týdnů s touto diagnózou?

2)nevíte o nějakém zařízení (Vesna,..), kde by nám vyšli vstříc? 3)jsem fakt psycho, že chci být se všema?
Děkuji, možná mi to otevře oči. V případě dotazů jsem na příjmu :-) J.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15420
14.5.21 15:08

Neporadím Ti s 1) ani 2), ale na 3) odpovidam, ze nejsi psycho. Na takovou dobu bych se od malych dětí taky neodloucila! Nejake ubytování, ze by tam muz s dcerami byl „na dovolené“ a v ramci možnosti travili cas spolu, by asi bylo hodne drahé, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
14.5.21 15:17

Já právě někde četla, že děti s sebou mít mohu a že je i možnost doplatit si další lůžka. Peníze problém nejsou. Jenže paní mě vyvedla z omylu, že bude cvičit až do odpoledne (což teda taky nevím, u rok a čtvrt starého chlapce, jestli by dal-separačka a spí mi ještě 4× denně, někdy 3×, myslím, že i za půl roku jednou dvakrát denně dá…), takže mi jen navrhla to, že bych mohla být na pokoji s dětmi, ale procedur se prý nemohou účastnit (což chápu), tak bych je viděla jen navečer a v noci… Manžel by musel spát někde v okolí. Ale to by mi neřešilo to, že bych je prakticky přes den neviděla… Skoro až do večera (krom neděle, kdy je volno). I mě napadlo dát je do školky, ta prý není pro zdravé děti, ale tady v diskuzích jsem četla něco jiného. A manžel se se mnou střídat může jen v tom případě, že by pak třeba 14 dní byl doprovod on, jenže já ještě kojím a předpokládám, že v září/říjnu kojit ještě budu…
EDIT: i kdybych nekojila, tak bude malej na to, aby byl zase jen s taťkou a mě viděl po večerech bo v neděli.

Příspěvek upraven 14.05.21 v 15:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
14.5.21 15:20

A nešlo by to udělat tak, že by manžel s dcerami jezdili aspoň na víkend? Ubytovaní by museli být někde jinde, ale snad by to finančně nebyla taková darda jako platit extra ubytování za celý měsíc. Pokud tedy budou otevřené penziony apod.

Měsíc mi nepřijde jako tak dlouhá doba, aby nešel vymyslet nějaký kompromis. Chápu, že dcerám se bude stýskat, ale kvůli synovi bych se neodvážila do té léčebny nejet. Asi vám ji nepředepsali jen tak pro srandu, zjevně ji potřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
14.5.21 15:27

@annali Děkuji za reakci. No, vlastně je máme preventivně s tím, že když bude ručka stále OK, vždy je můžeme odpískat (to mi řekla i paní dnes po telefonu), s rukou hýbe normálně, jen není tak dominantní jako ta zdravá… (i když naše fyzio mi říkala, kdo z nás má obě ruce stejně šikovné, že…). Vlastně máme už třetí fyzio a všechny říkaly, že by tam jely jen z toho důvodu, aby nám třeba do budoucna neurolog nevytkl, že jsme se na to vyprdli atd., kdybychom něco potřebovali…
A víkend-v sobotu se ještě cvičí, takže je volná pouze neděle. To se může i dom, ale ne přes noc. Právě mi to přijde šílené, nevidět je šest dní. Všehovšudy jsem je neviděla jen když jsem byla v porodnici. Proto jsem i vznesla ten dotaz, třeba je chyba v odloučení na mé straně… Takže ano, kompromis možný je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7572
14.5.21 15:31
@bflmpsvz69 píše:
Dobrý den,
mám na vás všechny dotaz a prosím o opravdu objektivní názory. Mám syna, kterému byla úplnou náhodou zjištěna vvv mozku, úplně ve zkratce-má monoparézu pravé ruky, cvičíme Bobatha, dříve Vojtovku a všechny fyzioterapeutky tvrdí, že laik si toho nevšimne a že možná bude do budoucna hůř psát, kreslit. Nyní je mu 10 měsíců-sledujeme psychomotorický vývoj, zatím je vše v pořádku.
Do toho nám neurolog napsal na měsíc a možná i dýl léčebnu. Ručka je vlastně ok, ale prý nevíme, co bude či nebude umět za půl roku, což je čekačka do Košumberka, kam nás odeslal.
A teď kámen úrazu-mám ještě dvouletou a čtyřletou dceru. Nemám na ně hlídání, tři rodiče mrtví, tchyně těžkej parkinsonik. Tak jsme si říkali s mužem, že když holky jsou zvyklé být se mnou, pojedeme všichni. Když jsem se to snažila v Košusu vykomunikovat, tak jsem dostala pojeb, že co si myslím, že některé maminky jsou tam i rok a své děti nevidí a že jsme jen zhýčkaný touto dobou. Jen podotýkám, že nejsem ani bio, alterna, nic, jen jsem prostě stále na rodičáku bo mateřské a tak přirozeně trávím čas s dětmi. Taťka funguje na 100%, ale prostě měsíc bez nich se mi být nechce. Takže jsme měli vizi, že bychom jeli všichni, každý den se střídali v procedurách s mužem a ten druhý by trávil čas se staršíma. Což bylo velmi naivní. Nevadilo by mi ani být tam třeba všední dny a na víkend domů, což neumožňují. Takže mám tři dotazy:
  1. jeli byste tam na měsíc až šest týdnů s touto diagnózou?
2)nevíte o nějakém zařízení (Vesna,..), kde by nám vyšli vstříc? 3)jsem fakt psycho, že chci být se všema?
Děkuji, možná mi to otevře oči. V případě dotazů jsem na příjmu :-) J.

Co vím, tak do lázní Kynžvart běžně jezdí malé děti jako pacienti s doprovodem s jedním rodičem a není vůbec problém připlatit si za doprovod dalších dětí. Klidně mi napiš zprávu, třeba poradím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
14.5.21 15:41

@janickaIII
Super, děkuji moc. My se i domlouvali s neurologem, že vzhledem k rodinné situaci to nějak vyřešíme, ale prý je Košus skvělej z jeho pohledu pro takto malé děti, na rozdíl třeba od Jánek. Jen prostě já naivka myslela, že by jeden den cvičil s prckem manžel, druhý den já atd. a večer bychom se potkali a fungovali zase do rána a pak se rozešli.
No, žena do telefonu mi řekla, že jsou snad léčebna a ne lázně a že teda naše dovolená nepřipadá v úvahu a že do nemocnice bych si taky netahala celou rodinu.
Jako nerada bych, aby se třeba tato diskuze zvrhla, že jsem si neměla dělat děti blízko u sebe. Teď to stejně neovlivním. A tím, že nemáme školní a vlastně ani školkové dítě(starší bude chodit až od září, ale jestli nastoupí v září či říjnu už je fuk) jsme to prostě chtěli vyřešit takhle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15420
14.5.21 15:43

@bflmpsvz69 Je moznost videt nejaky přibližný rozvrh cvičení? Moje znama byla s ditetem nějaké v léčebně a ve ctyri tam meli vsichni padla. Odpoledne normalne podnikali prochazky po okoli. A to cvičení bylo ve čtyřech blocich, mezi tim normalne volno na spani, hrani… :think: Asi bych se na to taky nevykaslala, aby sis to jednou nevycitala, kdyby něco, ale zase bych se nechtela odloucit od deti (ani od muze) a pak nekde dlouhe hodiny zabijet cas mezi cvičeními…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
14.5.21 15:48

@Ba-stet No, paní po telefonu mi nebyla schopná ani říct, na jak dlouho by to bylo. Prý možná měsíc, možná šest, to se prý uvidí. Prý ať počítám cca půlka září a dál. O rozpisu též nic, prý se uvidí, jak na tom je a bude. Mám z toho strašně divný pocit. Všude jsem četla samou chválu a fakt mě drsně odpálkovala. A právě to je jediný důvod tam jet, abych nic nepodcenila a udělala pro to maximum…
EDIT šest týdnů

Příspěvek upraven 14.05.21 v 15:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7572
14.5.21 15:51
@bflmpsvz69 píše:
@janickaIII
Super, děkuji moc. My se i domlouvali s neurologem, že vzhledem k rodinné situaci to nějak vyřešíme, ale prý je Košus skvělej z jeho pohledu pro takto malé děti, na rozdíl třeba od Jánek. Jen prostě já naivka myslela, že by jeden den cvičil s prckem manžel, druhý den já atd. a večer bychom se potkali a fungovali zase do rána a pak se rozešli.
No, žena do telefonu mi řekla, že jsou snad léčebna a ne lázně a že teda naše dovolená nepřipadá v úvahu a že do nemocnice bych si taky netahala celou rodinu.
Jako nerada bych, aby se třeba tato diskuze zvrhla, že jsem si neměla dělat děti blízko u sebe. Teď to stejně neovlivním. A tím, že nemáme školní a vlastně ani školkové dítě(starší bude chodit až od září, ale jestli nastoupí v září či říjnu už je fuk) jsme to prostě chtěli vyřešit takhle.

Neřeš věci kolem. Děti prostě máte, tak jak se narodily a basta. Nikoho nemusí zajímat důvody. A přeci tam nejdeš na dovolenou. Vubec bych se nenechala odradit. A nebo zkusit ten Kynžvart. K němu ti klidně můžu dát víc informací, jestli chceš. Manžel taky musí chodit do práce a nemůže mít doma dvě malé děti. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7572
14.5.21 15:52
@bflmpsvz69 píše:
@Ba-stet No, paní po telefonu mi nebyla schopná ani říct, na jak dlouho by to bylo. Prý možná měsíc, možná šest, to se prý uvidí. Prý ať počítám cca půlka září a dál. O rozpisu též nic, prý se uvidí, jak na tom je a bude. Mám z toho strašně divný pocit. Všude jsem četla samou chválu a fakt mě drsně odpálkovala. A právě to je jediný důvod tam jet, abych nic nepodcenila a udělala pro to maximum…

Paní na telefonu zřejmě nebyla doktor nebo sestra, která má přehled o léčení. Zřejmě to byla nějaká asistentka/sekretářka (nic ve zlém). Jestli máš kontakt na místního lékaře, zavolej mu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17477
14.5.21 15:55

Nejsi psycho personál je těžce neprofesionální, je logicke, že neposkytují ubytování a služby pro cele rodiny, protože kapacita je omezená, ale seřvávat tě fakt nemají.

jestli chceš do toho košumberku tak to chce řešit pronájmem někde v okolí, kde bude zbytek rodiny.

zároveň teda ale fakt není jedno, jestli prvňák bude ve třídě od začátku a nebo až v říjnu. To naopak je docela podstatný v tom, jak se v nove skupině uvede, že nebude muset rychle dohánět nove zvyky co už si ta třída vybuduje a podobně.

Jako nejrozumnější je prostě jet jen s dítětem co potřebuje rehabilitaci a ne v době, kdy má jít nejstarší do první třídy. To je dost důležitej moment a fakt tam pro něj v tu dobu chcete bejt a ne ho obětovat kvůli nejmladšímu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
14.5.21 15:56

@janickaIII Manžel si vezme volno tak jako tak, má dovču z loňska. Stejně by byl s holkama na OČR a pak doma čerpal dovolenou… A není Kynžvart přednostně na respirační onemocnění?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7572
14.5.21 15:59
@bflmpsvz69 píše:
@janickaIII Manžel si vezme volno tak jako tak, má dovču z loňska. Stejně by byl s holkama na OČR a pak doma čerpal dovolenou… A není Kynžvart přednostně na respirační onemocnění?

Mají toho víc. Je to na respirační, alergie ale i pohybové. Ale nevím jestli přímo tyhle neuro problémy. Proto by bylo fajn tam zavoláte lékaři a oni by ti řekli jestli ano či ne. Personál je tam moc příjemný. Ručím za ně. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7572
14.5.21 16:00

Nebo pak Kladruby, ale tam jsou asi spíš pourazovi… :nevim: ubytko by tam šlo najít ve Vlašimi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat