Bojím se čtyřicítky

Anonymní
23.11.20 22:30

Bojím se čtyřicítky

Ženy,
jsem v tom sama? :think:
Nejake krize v manželství, změny ve vás apod.?
(Anonym; mám tu par známých)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18206
23.11.20 22:34

Dva měsíce před čtyřicítkou mě chytla nějaká existenciální depka, asi jsem si trochu prožila krizi středního věku, pro mě o to hůř, že mám doma dvě malinký děti a nějak na mě začalo dolíhat, že s nima nestrávím tolik času, jako bych je měla ve dvaceti… Ale přešla čtyřicítka a je zase fajn. Jako čtyřicetiletá se :mrgreen: cítím moc fajn…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 22:35

Já se vdala + jsme se s manželem ujali opuštěného miminka… Takze u nás je 40. nová 30. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 22:36
@Anonymní píše: Ženy,
čtyřicítka úplně v pohodě, děti byly ještě relativně malý, na mě osobní krize dolehla až teď před padesátkou, ale moźná je to i tímhle divným rokem. Jinak manželství v pohodě.
  • Citovat
  • Nahlásit
29160
23.11.20 22:50
@Anonymní píše: Ženy,

Je mi 42 a žádnou krízi nepociťuju. V 60 už to bude horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51633
23.11.20 22:51

Mi taky tohle cislo neni sympaticke.
Jeste mi k nemu nekolik let chybi, ale ten cas tak rychle utika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34981
23.11.20 22:53

A pockej den po 40tce, az si to uvedomis :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24914
23.11.20 22:57

Taky nemůžu říct, že by pro mě byla 40 nějak zlomová. Možná i proto, že jsem dosud mámou i malých dětí, tak si to tolik nepřipouštím. Možná kdybychom měli všechny děti už „vylétnuté z hnízda“, bylo by to horší…
Manželství v pohodě, sex taky…
Jen ta tělesná údržba, aby člověk stále vypadal, je náročnější. Postavu už nemám zadarmo a vlasy si taky musím barvit. Ale díkybohu jsme zatím všichni zdraví, ťukám! Takže by byl hřích si stěžovat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
23.11.20 22:57

Já se někdy stresuji blížící se 30, ale pak si řeknu, že stárnutí všeobecně je vlastně výsada. A 30 nepovažuji za stáří, to jen pro rypalky. Ale prostě… Nemůžeme být věčně mladí a každý věk má něco do sebe :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
23.11.20 23:06

Jej, to tak nějak řeším sama, ale mě už bude 42 v únoru, takže…ono to tak šíleně letí, že ta 40tka byla fakt nedávno. Ale jo, nebylo to ono, jen spíš z jiných důvodů. Jsem s dětmi sama už pár let a tak nějak mi přišlo líto, že třetí a čtvrtý dítko už asi fakt nebude. Jinak věk mi nevadí. Spíš věci kolem, jako ty děti. Na druhou stranu, holky jsou už samostatnější, tak se těším z toho co mám a snažím se udržet tělo v kondici a život si užívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51917
23.11.20 23:36

Já daleko hůř požívala třicítku. V té době už jsem za sebou měla mnohaletou marnou snahu o otěhotnění, přišla jsem o práci, naštěstí teda manželství klapalo, ale byla jsem z toho všeho v lehký depresi. Po čtyřicítce je mi nádherně. Manželství stále klape, i ty děti se povedly, jedno dokonce přišlo nečekaně na prahu té čtyřicítky, takže s řešením pokakaných plínek jsem zase „omládla“, líbím se sama sobě a užívám života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 01:36

U nas krize jako prase a asi brzy konec. Korona tomu nepomohla a ja o sobe zjistila veci, ktere asi uz nezvratim a nemuzu dal. Je mi lito deti a placam se v tom, zda tu byt dal jen pro deti nebo jestli mam pravo take na to byt malinko stastnejsi. Zila jsem jen pro ne, bylo to narocne a nejak jsem vyhorela, mam strasne stresujici praci a zadny odpocinek, delala jsem doted jen co chteli druzi a kdyz jsem ted chtela aspon malou radost a cas na konicek, je to velky problem, nikdo na to neni zvykly, kazdy jen je zvykly ze davam a davam do aleluja. Co chci ja nikoho nezajima. Zni to jako typicka krize ze? :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
844
24.11.20 03:38

Já měla 40 před půl rokem. Působilo to na mne dost špatně, nechci být 40nice 😕. 30nice byla fajn. Ale nic nenadělám. Taky mám doma 3 měsiční mimino, obarvené vlasy a vypadám mladší, takže kromě rodiny a blízkých známých to lidé moc nevědí 😆. Taky jsem si jako dárek ke 40 přála piano - od dětství jsem chtěla hrát a moc mě to teď na mateřské baví. Fyzicky teď hůř - ale to je spíše těhotenstvím a porodem. Doufám, že se to rychle spraví :think:. Na depky pomáhá manžel, který si to teď moc užívá - barák vyřešenej, práce dobrá, cvičí, prý má nejlepší formu v životě… a nemám stresovat, protože to nejlepší je ještě před námi. Tak to pomáhá, taky miminko je super :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3428
24.11.20 03:40

U nás byl problém chlapova čtyřicítka. Takže já už mám krizi od 35 a čekám, že po 40 už mi spousta věcí bude fuk (už k tomu pomalu spěju :mrgreen: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2693
24.11.20 05:38

Ve 44 letech se cítím líp než kdy dřív. Pro mě obrovská výzva ke změnám. Děti už jsou větší, samostatné. Takže nový koníček, hodně sportu, kupodivu i lepší štíhlá postava. Energie mám na rozdávání. Mám čas na sebe a na partnera, kterého jsem mmch. potkala ve 40. Za mě je to super věk a neměnila bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat