Bojím se Downova syndromu

Anonymni
20.10.09 15:55

bojím se downova syndromu

Dobrý den,

pediatrička poslala krev mého čerstvě narozeného syna na genetické testy kvůli údajně širokému kořenu nosu a očím daleko od sebe. Výsledky budou hotové až za dva měsíce. Bojím se, aby nevyšel downův syndrom, přestože tripple test během těhotenství vyšel negativní. Na druhou stranu si říkám, že downův syndrom by mohl mít tak jasné znaky, že by to mohlo být hned po porodu jasné a žádný test by nebyl nutný.

Potřeboval bych uklidnit, např. nějakými fakty (kvalifikovaným odhadem, jakému počtu novorozenců se ročně dělají genetické testy).

Děkuju.

Ustatanej novopečenej táta Honza

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
20.10.09 16:06

Prostě bude mít oči daleko od sebe a silný nos - neboj :) Downa poznáš okamžitě, to mi věř.
Jak stará je vaše lékařka, kolik Downů má ve svém okolí?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.10.09 16:14

Je to pediatrička v porodnici. Viděla syna i těsně po porodu, s testy přišla až asi dva dny po. Věk tak 35, počet downů v jejím okolí nejspíš statisticky normální.

• Nahlásit
  • Citovat
6266
20.10.09 16:53

Ja tedy nevim, ale mela jsem bratra s downovym syndromem. Tehotenstvi me mamky bylo povazovano za zdrave a presto porodnik syndrom poznal hned po porodu. Pry podle hlubokych a jinak postavenych ryh na rukou, hlavne pry podle palcove… Bratr take nemel saci reflex, coz pry nema vetsina techto deti. Je to uz hooodne let zpatky a znam to jenom z vypraveni. Mam tu v okoli chlapecka s ocima daleko od sebe a rozhodne je po vsech strankach zdravy jako ripa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1112
20.10.09 17:16

Honzo uklidnit by tě mohli i zde http://www.downsyndrom.cz/

A jednu ze života: moje kamarádka se v úzkosti ptala hned po porodu sestřiček „a není to Dawn??“ protože odmítla amnio, ač měla z triplů vysoké riziko, no a sesřičky se chechtaly a říkaly, že kdyby to byl Dawn, ani by se nemusela ptát-neb by to bylo opravdu zjevné.

Můj syn má taky široký nos a není Dawn :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.10.09 18:18

Taky si myslím,že by bylo poznat hned. Jinak určité procento lidí má jeden ze znaků DS a jinak jsou v pořádku a nic to neznamená. Já sama mám na rukou tzv. opičí rýhu a rozhodně nemám DS.
M

• Nahlásit
  • Citovat
13996
20.10.09 18:32

Jedna maminka z diskuse nedávno psala, že její kamarádce se přes všechny negativní testy v těhotenství narodilo miminko s DS. Určili to ale hned, dva měsíce jsou přece úplně absurdní :? :? :? .
Mrzí mě, že Vám paní doktorka pokazila radost z miminka a připravila tolik starostí.
Budu zvědavě vyhlížet popis dalšího vývoje událostí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1112
20.10.09 18:54

Ještě mě napadlo zeptat se lékařky do které laboratoře poslala krev, zavolat tam a domluvit se přímo s nimi na rychlosti odečtu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.10.09 18:55

Asi se tady nejedná jen o riziko jednoho syndromu.Některé děti prostě po porodu i nadále vypadají trošku jinak.A je dosti syndromů a dosti příznaků.Na druhou stranu někde slyší i távu růst-za každou odchylkou hned vidí problém.Manželova sestřenice má obrovské oči-po tatínkovi-a v dětství jí honili po všech vyšetřeních,že je nemocná.Známých kluk má uši postavené níže než je běžné,dělali genetické testy a také vše OK.Našich kamarádů dcera,když byla malá měla divný tvar hlavy-má ho dodnes,je celá její babička-a jezdili několikrát do Motola,kde pátrali,co má za vadu.A nic nenašli.Dnes je z ní chytrá maturantka.Takže se nenervuj,vše dobře dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.10.09 19:47

Ahoj Honzo, Downa poznají okamžitě. Dítě má malé uši, typicky sešikmené oči, rovnou rýhu přes celou dlaň, velký prst na noze odléhá od ostatních a prsty na rukou jsou krátké a silné.
Testy trvající 2 měsíce jsou blbost… :wink:
Noggie

• Nahlásit
  • Citovat
5018
20.10.09 19:50

Známé se i přes negativní testy v těhotenství narodila holčička s Downem, řekli jí to až asi pátý den po porodu, ale poznali to prý hned…ona sama celou dobu tušila, že něco není v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3590
20.10.09 19:55

mozna se pletu, ale nebere se krev z paticky vsem novorozenym miminkum??? Michalce tedy taky brali i vsem ostatnim co s nami byli v porodnici a vysledky taky meli byt az nekdy za dva mesice a prisli k nasi pediatricce…taky me rekli, ze to je na pripadne vady…a fakt to delali vsem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4086
20.10.09 20:01

Ahoj,
já mám dospělého švagra s downem a poznali to hned u porodu a ani nemuseli dělat žádné testy. Je mu 28 let a má jen mírné postižení. Buď v klidu, dr. jen vyšiluje. Nás taky poslali na genetiku v půl roce s podezřením na Nějaký Wishmayer-Smith syndrom.Prý byl moc veliký na svůj věk(9,5kg a 71 cm) a výsledky trvaly asi měsíc. Teda nevím jaké dělali rozbory, ale prý tento syndrom z krve ani zjistit nejde.
Nenech si pokazit krásné chvilky z právě narozeného miminka a užívej si každou minutu :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4086
20.10.09 20:04
lenulinda píše:
mozna se pletu, ale nebere se krev z paticky vsem novorozenym miminkum??? Michalce tedy taky brali i vsem ostatnim co s nami byli v porodnici a vysledky taky meli byt az nekdy za dva mesice a prisli k nasi pediatricce…taky me rekli, ze to je na pripadne vady…a fakt to delali vsem..

Z patičky se opravdu berou odběry každému miminku. Výsledky trvají straně dlouho a nakonec prý pošlou výsledky k dr jen když je nějaký problém. Co vím, tak se to bere na metablické a hormonální poruchy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
20.10.09 20:06

Re: bojím se downova syndromu

tata_honza píše:
Dobrý den,

pediatrička poslala krev mého čerstvě narozeného syna na genetické testy kvůli údajně širokému kořenu nosu a očím daleko od sebe. Výsledky budou hotové až za dva měsíce. Bojím se, aby nevyšel downův syndrom, přestože tripple test během těhotenství vyšel negativní. Na druhou stranu si říkám, že downův syndrom by mohl mít tak jasné znaky, že by to mohlo být hned po porodu jasné a žádný test by nebyl nutný.

Potřeboval bych uklidnit, např. nějakými fakty (kvalifikovaným odhadem, jakému počtu novorozenců se ročně dělají genetické testy).

Děkuju.

Ustatanej novopečenej táta Honza

Prosímtě, jak to správně poznamenaly holky, jaké odběry Dr. dělala? Do zkumavky nebo na papírek z patičky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama