Bojíte se řídit potmě?

481
28.12.19 22:08

Bojite se ridit potme?

Otazka zni jasne. Ridim 22 let, kazdy den.Ve dne jezdim podle me vyborne, v noci opatrne, mezi polama napr.75km/h, vozim deti a fakt mam respekt ze srnek. Navazi se do me ale manzel, ze fakt by nechtel byt tim, kdo jede za mnou.Ted jsme dojeli domu po dalnici, jela jsem 112,ale strachy jsem mela stazenou i pr…Ve dne jezdim rychle, ale na manzela fakt nemam-hrk sem, hrk tam, stylem ja mam prednost, tak mi vsichni vlezte na hrb.Ja jezdim prozirave, na kazde krizovatce nebo pri predjizdeni se ujistuju, ze mi tam nejaky blazen nevlitne.Jak to mate Vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1304
28.12.19 22:12

Mám to stejně jako ty, manžel mě v tom podporuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2217
28.12.19 22:13

@dyňa Poslouchat při řízení řeči ostatních je tak akorát o hubu. Každý by měl jezdit tak, aby to měl pod kontrolou ;)
Jinak já taky i když mám přednost koukám, jestli o tom vědí i ostatní… to mi přijde dost normální :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3285
28.12.19 22:14

Mám to stejně jako ty, akorát manžel kvůli tomu nemá blbý připomínky. A nejezdí jako blbec, ani v noci, ani ve dne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
297
28.12.19 22:15

Doufám, že tvého manžela nikdy nepotkám. Jinak si myslím, že bys měla rychlost přizpůsobit tomu, jak se cítíš a nenechat si do toho kecat. Na dálnici tě snad můžou všichni předjet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7758
28.12.19 22:16

Jezdím jako ty, mám respekt.
Muž už neříká nic, ví, že když jedu sama, když třeba musíme dvěma auty, že jedu svižně, ale neriskuji nikdy…
Po bouračce ( úplně zbytečný nedání přednosti ne z mé strany) už jsem úplně nejpokornější…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4004

Vzhledem k tomu, že člověk není na silnici sám a blbců je kolem přehršel, mám to jako ty. Jezdím tak, abych byla schopna reagovat na neočekávané situace a dávám si na řidiče pozor. Samozřejmě je vždy mým primárním cílem dojet domů zdravá a v pořádku. To ale neznamená, že občas nespěchám a nejedu jako prasátko, to zase uznávám. Nicméně souhlasím spíš s tvým stylem řízení než s tím manzelovym. Ohledně jízdy v noci, jezdím vzdy pomaleji, bydlím na vesnici a tady na místních okreskach je setkání se zvěří pravidlem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Já mám řidičák jen pár let a řízení se vyhýbám jako čert kříži. Řídím, ale třeba jednou za týden, na dálnici jsem sama ještě nebyla a jakékoliv parkoviště je při mě noční můrou. Mám z toho fakt velký respekt a těší mě, že i ty po tolika letech řízení. Podle mě lepší respekt a pomalejší jízda než jet jak ho*ado a ohrožovat všechny už samotnou rychlou jizdou. :roll: Vždyť je to prostředek jak se pohodlně někam dostat a ne jet co nejrychleji ne? Ono se někomu za tebou něco stane když nepojede 90, ale 85?!(neříkám všude jezdit čtyřicítkou) :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
2146
28.12.19 22:17

Po zážitku s odepsaným autem a odepsaným jelenem, jezdím ve tmě tak 50 :mrgreen:. Přitel mě ještě chválí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
481
28.12.19 22:18

@zu.syk No jenze chlapi jsou pani tvorstva a myslijou si, ze jsou nejlepsi.Ja si treba na dalnici sakra hlidam, nez dam blinkr doleva. A to fakt mam najezdeno. Chlapi, jeden vedle druheho, vali 130-150,na kazdeho se lepi a naznacuji, ze je ostatni zdrzuji, ze ted jedou oni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
28.12.19 22:19
@Anonymní píše:
Já mám řidičák jen pár let a řízení se vyhýbám jako čert kříži. Řídím, ale třeba jednou za týden, na dálnici jsem sama ještě nebyla a jakékoliv parkoviště je při mě noční můrou. Mám z toho fakt velký respekt a těší mě, že i ty po tolika letech řízení. Podle mě lepší respekt a pomalejší jízda než jet jak ho*ado a ohrožovat všechny už samotnou rychlou jizdou. :roll: Vždyť je to prostředek jak se pohodlně někam dostat a ne jet co nejrychleji ne? Ono se někomu za tebou něco stane když nepojede 90, ale 85?!(neříkám všude jezdit čtyřicítkou) :roll:

Na druhou stranu někdo, kdo řídí jednou za uherák a i běžné záležitosti typu parkoviště apod. jsou pro něj stres, mi teda přijde nebezpečnější, než jet těch 90 :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7758
28.12.19 22:20
@zu.syk píše:
@dyňa
Jinak já taky i když mám přednost koukám, jestli o tom vědí i ostatní…

Jo to taky často slyším…na.to.odpovidam, že vím, že mám přednost, ale nevím nikdy, jestli to ví i ten druhý…a auto bych měla v Pr** já…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5463
28.12.19 22:22
@dyňa píše:
Otazka zni jasne. Ridim 22 let, kazdy den.Ve dne jezdim podle me vyborne, v noci opatrne, mezi polama napr.75km/h, vozim deti a fakt mam respekt ze srnek. Navazi se do me ale manzel, ze fakt by nechtel byt tim, kdo jede za mnou.Ted jsme dojeli domu po dalnici, jela jsem 112,ale strachy jsem mela stazenou i pr…Ve dne jezdim rychle, ale na manzela fakt nemam-hrk sem, hrk tam, stylem ja mam prednost, tak mi vsichni vlezte na hrb.Ja jezdim prozirave, na kazde krizovatce nebo pri predjizdeni se ujistuju, ze mi tam nejaky blazen nevlitne.Jak to mate Vy?
Řídím stejně jako ty. Říká se, že jak se kdo chová při řízení, tak se chová i mimo něj. Potvrzuje chování tvého muže toto rčení.?Zatím se mi to vždy potvrdilo.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2216
28.12.19 22:24

Ve městě jezdím klidně rychleji, ale lesem a kolem polí, když je tma, tak jedu tak 30-40 km/hod. Párkrát mi tam už skočila srnka nebo zajíc a vždy jsem bez problémů zastavila a nechala srnku prebehnout. Když je světlo, tak jedu rychleji, ale koukám se kolem sebe, a když vidím zvěř, tak zpomalim.. Zrovna dnes chlapík sestřelil srnku, ta byla chudák na dvě poloviny, auto totálně zničené, kdyby jel pomaleji, tak se mu to stát nemuselo.. Takže za mě, není kam spěchat, raději vyjedu o pár minut dříve a bezpečně dojedu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4004
28.12.19 22:28
@Uslava píše: Řídím stejně jako ty. Říká se, že jak se kdo chová při řízení, tak se chová i mimo něj. Potvrzuje chování tvého muže toto rčení.?Zatím se mi to vždy potvrdilo.

No tak já si zase z toho popisu nemyslím, že její manžel je nějaký pirát silnic. Prostě jezdí svižně a počítá s tím, že každý řidič udělá to co má, tedy dá přednost tam kde má, zastaví na stopce atd… Zase bych tady z něj nedělala nějakého ignoranta co jede přes mrtvoly.
Zakladatelka naopak raději pribrzduje pro sychr nebo jede pomaleji, aby mohla reagovat na neočekávané situace. Prostě dva řidiči v autě občas nedělají dobrotu. Já zase i když manžel jezdí prakticky totožně jako já, mám pocit, že jezdí rychleji. Je to dáno ale jen tím, že sedím na sedadle spolujezdce a nejsem tak pevná jako když řídím, mám ruce na volantu a nohu na pedálu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat