Bolavé bradavky a elektrická odsávačka

8959
12.8.13 18:03

bolavé bradavky a elektrická odsávačka

Ahoj holky, mám doma 15-ti denního prcka a ze začátku jsem neměla mlíčko, tak jsme krmili Nutrilonem a pak se mi zázračně spustilo, tak jsem byla šťastná. Bohužel malej mi prsa tak dorasoval, že mám bradavky jak dvě žárovky a bolí to už jen na dotek.. Ráno jsem ještě zkoušela kojit, ale fakt jsem u toho brečela, pak jsem zkoušela odstříkávat ručně, tak jednu dávku jsme zvládli, bohužel odpoledne už přišel na řadu zase Nutrilon. Ručně toho moc nevytáhnu a kojení bolí opravdu nesnesitelně. Známý mi půjčili elektrickou odsávačku, máte s tím některá zkušenost v tomhle stavu bradavek? Může se to?
Jinak mastičky, atd. samozřejmě mám.. Děkuji.

(jednu diskuzi jsem se stejným příspěvkem už oživila, ale byly jen dvě reakce, tak doufám, že někomu nevadí, že zakládám novou - ale jsem fakt zoufalá:( )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

30144
12.8.13 18:12

Myslím, že odsávačkou budou bradavky také bolet.
Co zkusit kloboučky? Vím, že je někdo zatracuje, že kazí techniku kojení, ale mně tedy pomohly hodně. Mají je v lékárně, měla jsem Medelu vel. S
Používala jsem je cca měsíc, pak už to šlo bez nich. Kojím do ted a v pohodě.
Jinak nevím co poradit.
Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1174
12.8.13 18:34

Jestli jsou ty bradavky dost zrasovany, tak to ze začátku asi bolet trochu bude, ale asi ne tolik, jako pri kojeni. Mě se zvládly při tom i zahojit. Přišlo mi to stejně nepříjemné, jako ruční odstrikani. To mě. taky bolelo, když jsem mela bolavé bradavky. Zkus to, za to nic nedas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5230
12.8.13 19:27

Mně teda odsávačka pomohla, prsa si odpočinuly a už to pak bylo dobrý a mohla jsem kojit normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
12.8.13 20:51

Mně teda odsávání bolelo o dost víc než kojení, takže to má asi každý jinak. Nezbude ti než to prostě zkusit, a když to nepůjde, šla bych určitě do těch kloboučků, jak už tady někdo radil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1250
13.8.13 13:02

Čauky.
Asi bych poradila, aby kojení skoukla nějaká laktačka a poradila se správnou technikou. Já taky měla kozeny na dranc (jak u první tak u druhé dcery). Mě se dítka špatně přisávala, měla málo otevřenou pusinu, a to i přes mé protesty!! :mrgreen: Opakovaně se mi osvědčilo dočasné používání klouboučků - medela velikost L, používala jsem je necelé 2 týdny a praskliny se zahojily a vesele kojba jede dál. U první dcery jsem kojila 1,5 roku, teď je kojení přes značný počáteční boje taky v pohodě.
Taky se mi bolestí kroutily i prsty u nohou!!! :mrgreen:
Odsávání odsávačkou mě taky bolelo a měla jsem pocit, že je to ještě horší. Takže za mě na chvilku kloboučky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
336
14.8.13 20:44

@Lejaa jasne, to se muze pouzit, když uz kojeni nejde a bradavky jsou nsdranc :) Uz jsem vam ale myslim psala, ne? v jiné diskuzi dnes vecer. ja použila tu manualni a to bylo namahave a zdlouhave. mezi kojenim jsem potrebovala spat a ne pul hodinu ne li dyl odsávat. pokud uz mate doma půjčenou tu elektrickou tak mate vyhrano :dance: A rozhodne to neboli, bradavka s tou odsávačkou vůbec neprijde do kontaktu.. pro me to byla neskutecna uleva.. po tydnu se to zahojilo a ja zase zkusila kojit.. jestli to zkusite, dejte vedet. hodne zdaru :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
15.8.13 14:07

@nikitomi
Ahoj, odsávačku jsme zkusili, ale bylo to utrpení..:-) Teď mám bradavky v lepším stavu, tak uvidíme. Kojím přes kloboučky, ale prcek si nic moc nevytáhne a zhubnul:( Jsem zoufalá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5230
15.8.13 18:49

@Lejaa Tak hubnout nesmí, dej mu dokrm. Některý děti to holt pře kloboučky neuměj, straší syn to taky nevytáh. Jestli už to máš lepší, tak to zkus střídat: kloboučky a normálně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
336
15.8.13 18:52

@Lejaa jojo zkus mu dat i UM, to se vse postupne samo upravi, neboj :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
20.8.13 19:36

jak kojit

Dobrý den, jsem podruhá těhotná, poprvé se mi bohužel nepovedlo kojit, dostala jsem zánět, atb a ztratila mléko. Nevím vůbec jak na to, už te%d ale vím, že kojit chci, nejvíc by mě zajímali rady od zkušených maminek, které by mi poradili. Zezačátku se kojí z obou prsou, nebo jen z jendoho a druhého na další kojení, Když to prcek nevypije všechno, jak to zjistím, musím odsát zbytek pro jistotu, aby nic uvnitř nezůstalo? a když nebudu kojit z toho druhého, nedostanu do něj zánět, nebude tam toho hodně? Jednu bradavku mám plochou, musím s tím už ted něco dělat ještě před porodem? Asi dost divné otázky, ale v porodnici mi tehdy nic neukázali, byla velká porodnost a já ležela na gyndě, místo v porodnici. Díky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
336
20.8.13 20:25

@macek256 Ahojky, ano zezačátku - v porodnici a možná ještě pár dnů doma - koj z levého a pak hned z pravého, při dalším kojení to vyměň - z pravého a levého. Takhle se to pořád střídá pár dnů na to rozkojení. Někdo už v porodnici ten třetí den kojí z lednoho a při dalším kojení z druhého, protože už při vážení před kojením a po kojení naváží nakojené množství 40 ml a to je pro třetí den dost. No a při nástupu laktace chladit. Já ledovala, sestry na to měly něco v mrazáku. Množství mléka se reguluje dle potřeby dítěte, ale nekoj každé 2 hodiny, kdykoli si malé broukne, pak se ti bude tvořit příliš.. Vydrž a koj nejdřív po 2,5 hodinách, jen v ty první dny koj kdykoli, ale jak pak už budete doma, třeba po týdnu už bych kojila ideálně každé 3 hodiny.. Budeš pak mít dostatek toho zadního mlíka, které je na najezení. Když se kojí často, tak se to zadní nestíhá tvořit, dítě se napije sice jakoby dostatečně, ale najezené není a po hodině co 1,5 hod už začne mít zase hlad. je to pak docela začarovaný kruh.. Taky když nakojíš příliš brzy, tak ti to prso celé nedopije a pak hrozí ty záněty. S plochymi bradavkami se něco dá dělat před porodem, osobně ti ale neporadim. Uvidíš, co ti poradí ostatní :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20298
21.8.13 08:29
@nikitomi píše:
@macek256 Ahojky, ano zezačátku - v porodnici a možná ještě pár dnů doma - koj z levého a pak hned z pravého, při dalším kojení to vyměň - z pravého a levého. Takhle se to pořád střídá pár dnů na to rozkojení. Někdo už v porodnici ten třetí den kojí z lednoho a při dalším kojení z druhého, protože už při vážení před kojením a po kojení naváží nakojené množství 40 ml a to je pro třetí den dost. No a při nástupu laktace chladit. Já ledovala, sestry na to měly něco v mrazáku. Množství mléka se reguluje dle potřeby dítěte, ale nekoj každé 2 hodiny, kdykoli si malé broukne, pak se ti bude tvořit příliš.. Vydrž a koj nejdřív po 2,5 hodinách, jen v ty první dny koj kdykoli, ale jak pak už budete doma, třeba po týdnu už bych kojila ideálně každé 3 hodiny.. Budeš pak mít dostatek toho zadního mlíka, které je na najezení. Když se kojí často, tak se to zadní nestíhá tvořit, dítě se napije sice jakoby dostatečně, ale najezené není a po hodině co 1,5 hod už začne mít zase hlad. je to pak docela začarovaný kruh.. Taky když nakojíš příliš brzy, tak ti to prso celé nedopije a pak hrozí ty záněty. S plochymi bradavkami se něco dá dělat před porodem, osobně ti ale neporadim. Uvidíš, co ti poradí ostatní :)

Úplně nesouhlasím. Prsa bych rozhodně neledovala (maximálně při zánětu, a to až po kojení a nejlépe ještě odsátí, naopak před kojením nahřát a rozmasírovat), hrozí zastavení laktace. Kojila bych tak, jak si dítě řekne, ne podle hodin. Pořád je lepší mít mléka víc než míň. Může se totiž stát, že dotazovatelka bude mít mléka míň a hlady řvoucí dítě přikládané podle hodin á 3 hoďky na klidu ani na laktaci nepřidá. Pokud by se tvořilo mléka hodně, to znamená měla bych pocit tvrdých nalitých prsou i po kojení nebo mezi kojeními, odsála bych odsávačkou do uvolnění (tedy ne úplně do mrtě, protože pak se bude dělat mléka ještě víc). Po šestinedělí se pak tvorba mléka srovná s poptávkou a nebude třeba odsávat.
Co se týče „nedopití prsou“, opět je to individuální, moje dítě se první 3 týdny krmilo po třech hodinách a stejně všechno nevypil, neměl prostě tak velký žaludek ani potřebu na tolik mlíka a po necelých 14 dnech jsem ten zánět měla taky. ;)

Jinak i při případném zánětu se dá kojit, co nejčastější přikládání dítěte je žádoucí, aby co nejvíc odsálo nahromaděné mléko (je pořád efektivnější, než jakákoliv odsávačka). Pokud mimčo nechce (mléko mu např. při antibiotikách nebo z postiženého prsa nechutná), tak je potřeba odsávat kvůli vyprázdnění i udržení laktace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
23.8.13 12:02

kojení

Děkuji moc za rady, ještě mě napadla další, když miminko krmím dejme tomu těch 45minut, od kdy se počítá další kojení od začatku, nebo jak skončím s krmení tak od té doby za asi 2-3hodinky. děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20298
23.8.13 15:32

@macek256 Já ty časy fakt neřeším. Když říkám, že kojím po dvou hodinách, tak to beru bajoko od začátku kojení. Ale malý se mi s tím nikdy 45min nesrsal, tak za 20 minut nejpozději jehotový (a to kojím z obou prsou).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama