Bolest bradavek u sedmileté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pajoš
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 01.09.18 21:50
Bolest bradavek u sedmilete

Dobry vecer,
Dcera si uz nekolik dni stezuje, ze ji boli bradavky. Na pohled nic zvlastniho, ale kdyz zmacnu, tak je tam trosku jako nejaka hrudka, na obou…Muzete to byt, ze se telo zacina menit, nebo je to jeste brzo? Samozřejmě se chystam volat dr, ale ma volno. Tak sem jdu pro info.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 1 inzerát 01.09.18 21:57

Já si pamatuju (u sebe!) že to byla taková čočka tvarově. Pokud je to hrudka, tak to bych zpozorněla.

Taka
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 01.09.18 21:58

Začíná se už nějak vyvíjet? Ať už fyzické nebo psychické znaky dospívání? Myslím si, že to bude nastupující pubertou, dneska u holčiček, ale i u kluků, přichází bohužel dřív. Mám v okolí dvě holčičky, které dostaly první menstruaci kolem 8. narozenin a téměř okamžitě byla pravidelná. Jsou to psychikou ještě malé děti a teoreticky by už mohly mít děti vlastní… :( Ale to je jiná věc.
Návštěva doktorky je na místě. Ale sama si pamatuju, že jsem si kolem 11 let nahmatala v prsu malou bulku. Tak moc jsem se bála, že jsem to nikomu neřekla. Nebolelo to, jen tam byla. Prsa mi pak rychle narostla a bulka zmizela. Takže myslím, že to bude něco podobného. Tím spíš, když ji bolí. Snad to nebude nic horšího a jen dospívá.

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 01.09.18 22:01

Pokud je to růst prsou, tak je to dost předčasné.
Jíte hodně kuřecího masa? Může to mít vliv.

Pajoš
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 01.09.18 22:05

Taky me napadlo dospíváni,ale zas jsem si rekla,ze je.moc brzo. Nijak jinak se nejevi,ze by mela nejake znaky na dospivani…ono to to neni klasicka hrudka,jen to ma takove tvrdkave.
Vyckame,co na to rekne dr.

Taka
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 01.09.18 22:12

Jak tu nad tím přemýšlím, @Helileli může mít taky pravdu :think: nemusí dospívat jako sama za sebe, tedy nemá svoje vlastní hormony, ale cizí. Kuřata jsou hnaná hormony, aby rostla rychleji. A nejen kuřata, dneska v menší nebo větší míře asi všechna zvířata. Plus asi i všechny produkty od nich. Ovoce, zelenina, obiloviny, to taky není čisté, i když to nemusí být hormony… No těžko říct :think: Jsem zvědavá, co vám MUDr. řekne.

Prtulak
Kecalka 323 příspěvků 01.09.18 23:31

@Pajoš ano může jít o předčasnou pubertu, a určitě zajděte k lékaři, je to brzy, tak aby ještě vyrostla. A ano, může jít i o hormony z vnějšího prostředí, které to způsobují.

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 3405 příspěvků 01.09.18 23:41
@Taka píše:
Jak tu nad tím přemýšlím, @Helileli může mít taky pravdu :think: nemusí dospívat jako sama za sebe, tedy nemá svoje vlastní hormony, ale cizí. Kuřata jsou hnaná hormony, aby rostla rychleji. A nejen kuřata, dneska v menší nebo větší míře asi všechna zvířata. Plus asi i všechny produkty od nich. Ovoce, zelenina, obiloviny, to taky není čisté, i když to nemusí být hormony… No těžko říct :think: Jsem zvědavá, co vám MUDr. řekne.

V ČR není prodáváno žádné maso vyhnané hormony.

Lucie486
Kecalka 320 příspěvků 02.09.18 07:46

Kureci maso s hormony je hoax. Zadne tam nejsou. To spis salmonela. Viz napr. posledni Dtest.

M_Vladim
Echt Kelišová 7743 příspěvků 02.09.18 11:23
@Lucie486 píše:
Kureci maso s hormony je hoax. Zadne tam nejsou. To spis salmonela. Viz napr. posledni Dtest.

Je to tak… pokud tedy nějakému farmáři „nešibne“. ;)
Ale oni ale stejně spíš podají anabolika, nebo antibiotika - zvířata víc přibírají. :think:
Spíš mě napadá… neukradla vám „zkusmo“ tabletku? ;)

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 3405 příspěvků 02.09.18 15:00

Jinak já dostala ms v 11, prsa mi rostla od 10. Takže si nemyslím, že se to nemohlo za ty roky posunout o kus níž.

Taka
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 02.09.18 21:00

@rozand (a ostatní) Tak teď upřímně čučím jak blázen 8o Že jsou kuřatům podávány růstové hormony, nám tvrdili už na střední (a že šlo o uznávanou bioložku, tedy mě nenapadlo o něčem pochybovat). A pak mi dávný kamarád vyprávěl, co viděl na kuřecích farmách v USA. Pravda, v USA, ne u nás. Ale teď i koukám, že u nás je to přímo zákonem zakázané (logicky) a jediné, co je za hormon v mase, je estrogen. Tak jsem z toho jelen… Člověk se furt učí. Každopádně díky za osvětu, má chyba :kytka:

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 3405 příspěvků 02.09.18 21:35

@Taka V USA to zakázané není, takže k tomu dochází. U nás ne. Podávají se ATB, aby nevymíraly chovy, ale ani ta nesmí být v mase přítomna.

Taka
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 02.09.18 22:46

@rozand Díky za info :kytka:

Pajoš
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 04.09.18 10:04

Tak u dr,nas poslala na ultrazvuk. Tam je vse v poradku. Ma je zvětšené, tak se musi hlidat,a pokud by se dal zvetsovalo tak nas pošle na nejake vyšetření. Udajne ma vic zenskeho hormonu. Tak ze nic moc .

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >