Bolest jednoho kolene

12681
24.11.11 18:53

bolest jednoho kolene

tak už jsem měla asi dlouho klid od nemocí, tak mě chytla bolest kolene, no a už spekuluji co by to mohlo být :roll: :oops:
před pár lety už mě pobolívalo, při chůzi do schodů, pak byl úplný klid
no a včera jsem delší dobu dřepěla a pak si stoupla a po chvilce cítila že mě koleno jakoby šponuje
nic mě v něm neprasklo ani nepřeskočilo, neotíká, v klidu nebolí, cítím jen takový zatuhnutí při ohýbání-chůzi, ale jen v určitým rozsahu
ráno jsem ho měla zase dobrý, ale během dopoledne se zatuhnutí a bolestivost při ohnutí zase objevila-asi jak to je namáhaný
co myslíte že to bude? mám jít k doktorovi nebo je to jen namožený z toho jak jsem dřepěla? bolí mě koleno jakoby z vnitřní strany
mám to nějak stáhnout nebo chladit, nebo nahřát??? s kolenem si nějak nevím rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5misa6
24.11.11 19:14

Nemáš tam vodu?ale to by jsi asi poznala,bylo by to opuchlé.

• Citovat
  • Nahlásit
12681
24.11.11 19:17

no oteklý to právě nemám vůbec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
24.11.11 19:26

Jdi k ortopedovi. Včera bylo pozdě. Já mám vloni udělanou artroskopii, měla jsem v koleni něco špatně narostlýho, pět let mě to trápilo, než jsem se odvážila jít k doktorovi. A za ten měsíc o berlích to vážně stojí. Můžeš to mít po úraze nebo jako já. Nemusí se to řešit nutně operací, třeba ti bude stačit injekce. Rozhodně ale jdi. Jinak je fajn to koleno na námahu bandážovat, případně pořídit ortézu, ale vážně jen na námahu (sport apod.), na běžný chození ne, jinak ta noha „zleniví“ a za chvíli se bez ortézy nehneš… Hlavně to nenech, je zbytečný se trápit :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
24.11.11 19:49

měla jsem něco podobného, bylo to namožené a zachlazené, většinou mě to začalo bolet, když jsem v zimě chodila pozdě večer z práce do schodů a ze schodů,
taky jsem to řešila přes ortopedii, čím dřív, tím líp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12681
24.11.11 19:55

no je fakt že včera jsem celkem venku vytuhla, tak je možný že je to prochlazený

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
zichisek
24.11.11 20:40

Mě takhle zlobí menisky.Pomáhá mi to stáhnout.Většinou to začne bolet, když udělám špatně krok ze schod nebo někdy ani nevím proč a do dvou dnů je to pryč…

• Citovat
  • Nahlásit
4
24.11.11 21:33

Pokud by bolest nepřešla delší dobu - třeba 3, tak bych naklusala k doktorovi :-) Jsem v těhle věcech opatrná a kolena máme jenom dvě :-) At jsi brzy fit!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2458
24.11.11 21:47

Máš to prochlazený a z toho důvodu ta ztuhlost a tím dřepem jsi si to zřejmě ještě namohla, bolí po námaze tzn. že je to namožené, jestli tě to vyloženě hodně nebolí tak si kup Dolgit gel a maž třikrát denně, stahovaní je zbytečný pokud nejsou otoky a labilita. Hlavně moc nenamáhat a jestli to nepřejde do dvou týdnů tak bych šla k ortopedovi. Když tam půjdeš teď tak ti stejně předepíše ten klid a nějaké mazání, jestli to nemáš opuchlé a nemáš velké bolesti, nebo jen občas tak tě nejspíš nepošle ani na RTG. natož na nějakou artroskopii, k tomu se musíš dopracovat měsíci utrpení a chození po doktorech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1718
24.11.11 23:34

…mě takhle nenápadně a pomalu začala artroza v kolenou, ale mám to po úrazu (začlo to ale skorem až cca 2roky po něm). I když mudra říkala, že poslední roky s tím chodívají, čím dál mladší lidé jako následky úrazů či nadměrná sportovní zátěž. Dneska už po schodech nechodím, protože za tu bolest mě to nestojí :-( …jinak pokud se ti něco nezdá, tak doporučuji vyhledat lékaře, důležité je když se začne včas s léčbou, ať je to cokoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12681
25.11.11 08:27

no tak koleno bolí pořád, není to velká bolet, v klidu o tom vůbec nevím, otok nikde, problém je, že mám malý mimčo a nedovedu si představit padnout na koleno :? asi vydržím do pondělí a uvidíme, dneska by mě měl asi doktor za hysterku, že po 2dnech pobolívání kolene tam jdu plakat
nebolí to ani tak, že by jsem to potřebovala mazat něčím proti bolesti nebo brát prášky, ale omezuje mě to v pohybu-tahám nohu za sebou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2458
25.11.11 09:17

To mazání není ani tak kvůli bolesti, ale kvůli uvolnění vazů, obklady nedoporučuji teplé nejsou vhodné při zánětech ale hodí se při revmatických potížích a studené zase nejsou vhodné při prochladnutí a ztuhlosti ale hodí se při otocích a zánětech, vzhledem k tomu že nevíš co tam máš tak bych nedávala žádné obklady. To mazání ti uvolní svaly a vazivo jestli je zánět tak to taky pomůže, to samé při traumatických potížích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12681
25.11.11 10:19

a můžu se zeptat nějak tomu rozumíš? je mě z toho ouvej, nevím no, uvidím v pondělí a kdyžtak to ortopedie jistí, potřebuji tam doporučení od obvoďáka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12681
25.11.11 10:27

tak jsem hledala nějaký to mazání a mám jen heparoid, lze to namazat i tím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2458
25.11.11 10:45

Ale jo můžeš, heparoid je účinný spíše na modřiny a poúrazové stavy-zlepšuje vstřebávání hematomů, ale ničemu tím neuškodíš, někdy se užívá i při zánětech šlach a žil, jen si přečti ten příbalový leták, neměl by se používat zároveň s léky s obsahem tetracyklinu, kortizonu, kuseliny salicilové, už si to moc nepamatuju. Jo a jestli jsi v posledním trimestru nebo kojíš tak heparoid ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat