Čepy na mandlích

949
24.11.11 12:25

Čepy na mandlích

Ahoj, chtěla bych se poradit. Pondělí až středa mě bolelo/škrábalo v krku. Stříkala jsem Jox, rýmu nemám ani teplotu. Dnes v noci se objevil suchý kašel, v krku už mě nebolí, ale našla jsem na mandlích 3 bílé tečky, nejspíš jsou to čepy. Zašla jsem do lékarny a dala mi tam Bioparox. Dcera měla asi před měsícem angínu a právě že měla na mandlích hodně těch čepů a brečela, že nemůže polykat. A tak se tedy ptám, znamenají čepy na mandlích vždy angínu?? Musím jí k dr. pro antibiotika nebo to může přejít samo? Kdybych si do krku nekoukla tak si myslím, že už je mi dobře a teď nevím co mám dělat :think: Dííky :)

• ještě doplním, že ty čepy se mi udělaly až dnes přes noc, včera tam určitě nebyly :cert:

Příspěvek upraven 24.11.11 v 12:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1297
24.11.11 12:28

Přímo na otázku, jestli čepy vždycky znamenají angínu Ti neodpovím…
Ale moje ségra má na antibiotika alergii a právě na angínu jí ten bioparox píše i doktorka, tak si myslím že to není marný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4493
24.11.11 12:31

To nemusí nutně znamenat angínu. Já jsem je jednu dobu měla také, ale vůbec mě v krku neškrábalo. Dr. mi dala jen na kloktání nějakou sůl. Sestra je tam mívá pořád i když není nemocná.

Nevím, proč se to tam dělá, možná tělo zápasí s nějakou bakterií a to se z těla odlučuje ve formě těch čepů. Sestra chce jít na vytrhnutí mandlí, protože to tam má pořád a mandle hodně velké.

Mě mandle vidět nejsou vůbec, ale tak 4krát do roka se mi to tam udělá, ale málo a to i v době, kdy mě nebolí v krku a ani nejsem nemocná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13047
24.11.11 12:31

Když jsem ještě měla mandle, tak jsem na nich měla čepy téměř pořád - takže angínu to nutně znamenat nemusí ;) Teď nemám mandle a čepy se mi dělají v krku tak jako po straně :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
24.11.11 12:34

to mě těší, právě jsem se vylekala, že budu muset jet pro antibiotika, dr. nemám zrovna nejblíž.
Když dceři tenkrát dr. koukla do krku a uviděla tam ty čepy tak řekla, že je to jasná angína…tak mě to zmátlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4493
24.11.11 12:35

Holky…ten bioparox, hned mi naskočila husí kůže, když slyším ten název. To je taková ta věc na vdechnutí že? Voní to jak žvýkačky, ale je to strašně hořký. Jednou jsem to dostala od kamarádky, když mě asi začala angína a stačilo jedno vdechnutí..víc bych nedala. Je to tak hořký, že jsem valila na wc zvracet.

Tak jsem si říkala, jestli to dělá jen mě, nebo i někomu jinému?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
24.11.11 12:43

Taky mám čepy skoro pořád. A díky za předchozí příspěvek, aspoň vím, že vyndáním to nekončí. Radši čepy na mandlích, než v krku :? Jinak já skoro vůbec nejsem nemocná, ačkoliv všichni okolo třeba jo. Takže si myslím, že tělo se tak zbavuje infekce :think:

Příspěvek upraven 26.11.11 v 16:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
24.11.11 12:47

Sumaya jj, je to na vdechnutí, mám to poprvé, první 2 vdechy se daly ale ty další už mě taky nadavovaly :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4493
24.11.11 12:50

Enoulik, možná ty mandle měla nateklý plus k tomu ty čepy.

Jinak jsem kloktala pak vincentku a zmizlo to, nevím jestli to bylo tím. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13215
24.11.11 12:51

jojo, bioaprox je „dýchátko“. jsou to lokální antibiotika a já ho používám i do nosu, když mám hnusnou rýmu. zrovna teď dojíždím druhý týden s bioparoxem a azachránil mě před druhou dávkou antibiotik za měsíc… je to o zvyku. sice dobrý není, ale účinný ano ;-)

jinak zakladatelko, zkus si na ty čepy pořídit právě bioparox. pokud nezmizí po 4 dnech používání, tak bych šla k doktorce. jinak bioparox je potřeba pravidelně užívat minimálně 7 dní, optimum je 10 a hlavně neskončit v okamžiku, kdy zmizí příznaky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4493
24.11.11 12:52
Enoulik píše:
Sumaya jj, je to na vdechnutí, mám to poprvé, první 2 vdechy se daly ale ty další už mě taky nadavovaly :poblion:

Já si matně pamatuju, že jsem to měla před asi 10ti lety. Připomělo se mi to tou vůní a když jsem to vdechla, tak se mi to vybavilo úplně. To se fakt nedá, tam je nějaký aerosol, který se přilepí na sliznici. Já jsem myslím i brečela, jak je to hnusný. :-D :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4493
24.11.11 12:54
Amabilis77 píše:
Taky mám čepy skoro pořád. A díky za předchozí příspěvek, aspoň vím, že vyndáním to nekončí. Radši čepy na mandlích, než v krku :? Jinak já skoro vůbec nejsem nemocná, ačkoliv všichni okolo třeba jo. Takže si myslím, že tělo se tak zbavuje infekce :think:

Já jsem slyšela od DR na ORL, že i když se odstraní mandle, tak tam stejně zbyde nějaká lymfatická tkáň, která dál čistí tělo od infekce. Tak tím vytrhnutím se problém nevyřeší a ty čepy se tam budou dělat dál. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1054
24.11.11 13:02

Mě se ty čepy dělají také a způsobuje mi to vir Cytomegalovirus ( CMV ), jezdila jsem an imunologii alergologii a tam mi vždycky dali léčebnou kůru antivirotik a dalo to chvíli pokoj. Teď už mi na to nic nedávají. Jen doporučují žádnou extra velkou fyzickou zátěž, spíš klid a že se to usadí časem samo. Je to vlastně oslabená imunita, jakmile někdo CMV má, už se toho nezbaví. Stačí pak nějaká fyzická zátěž či prochladnutí, oslabí se imunita a viry začnou opět útočit. Třeba to není ono,ale jsou z toho taky ty čepy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
24.11.11 13:17

někde jsem četla, že se to má seškrábnout tak jsem se odvážně do toho pustila, ale ani jsem se toho nedotkla uplně a už jsem se dávila, takže tudy cesta nepovede :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
24.11.11 13:23
Enoulik píše:
někde jsem četla, že se to má seškrábnout tak jsem se odvážně do toho pustila, ale ani jsem se toho nedotkla uplně a už jsem se dávila, takže tudy cesta nepovede :mrgreen:

záleží jak silný máš dávicí reflex. Někdo to „dá“ jiný si třeba skoro nemůže stříknout do krku.(mě pomáhá tantum verde)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama