Bolest kyčle v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anitramm
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 24.11.18 12:34
Bolest kyčle v těhotenství

Ahoj. Jdu si pro radu, určitě budete mít někdo zkušenost..Jsem v 15.tt a už možná tak 2 týdny mě pobolívá kyčel, někdy víc, někdy míň. Nejhorší je změna polohy(zvedání se z gauče, postele), při chůzi to taky cítím. Trošku mi to vystřeluje i do nohy. V klidu nic nebolí. V prvním těhotenství jsem tohle zažila někdy snad až ke konci, během posledních dvou měsíců a pak až po porodu pár týdnů. Vše samo odeznělo, doteď klídek. Teď mě to trošku děsí, že to přišlo už ve 4.měsíci, mrkla jsem na net a četla jsem o vlivu hormonů, rozvolňování vazů, povoleném svalstvu, atd..Váhou to určitě nebude, jsem tintítko a zatím mám nahoře tak 2 kg. Taky je mi jasný, že po porodu už není tělo, jako bývalo..(po porodu jsem teď 2,5 roku) Kdo jste tohle zažil, pomohly vám na to nějaké cviky, popř. které? Odezněla bolest, nebo to skončilo až s porodem? :roll: :lol: Moc děkuji za rady. :)

Přečtěte si článek: Jak probíhá 15. týden těhotenství?

Reakce:
kacenka.sks
Kecalka 458 příspěvků 24.11.18 12:40

@Anitramm já a byla to hrůza. Zacalo mi to mozna trochu dyl,nevim. Ale doslo to az tak daleko,ze jsem bez pomoci manzela nevylezla z vany, neposadila se z lehu. Vzdycky mi tam potom jakoby cvaklo. Mela jsem to jen v těhotenství, potom to poatupne odeznelo. Co a tim nevim, doktor mi rekl to,co jsi psala. Rozvolnovani vazu a tlaceni mimca na nejaky nerv. Jinak jsem taky tintitko.

kacenka.sks
Kecalka 458 příspěvků 24.11.18 12:42

@Anitramm jo a nic jsem s tim nedelala, jen jsem se snazila vyhybat poloham,ve kterych me to bolelo nejvic :lol:

hospodki
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 24.11.18 12:47

taky jsem to mela,tak nejak od pulky. V noci to bylo nejhorsi, jak jsem mohla spat jen na boku. Me pomohlo podlozit bricho a kojici polstar mezi kolena.. asi jak to pomalu to vahou na tom boku zacalo nekde tahat…

Anitramm
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 24.11.18 12:51
@hospodki píše:
taky jsem to mela,tak nejak od pulky. V noci to bylo nejhorsi, jak jsem mohla spat jen na boku. Me pomohlo podlozit bricho a kojici polstar mezi kolena.. asi jak to pomalu to vahou na tom boku zacalo nekde tahat…

Jj, taky spím už teď s polštářem mezi kolenama. No nepotěšla jsi mě, nezbývá, než doufat, že to třeba odezní.. :lol: :roll:

Anitramm
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 24.11.18 12:52
@kacenka.sks píše:
@Anitramm jo a nic jsem s tim nedelala, jen jsem se snazila vyhybat poloham,ve kterych me to bolelo nejvic :lol:

Děkuju, to je asi fakt to jediný, co s tím zmůžu. :lol: Ještě mě napadla nějaká rehabka..no pozeptám se, ale nevím. :lol: :nevim:

kacenka.sks
Kecalka 458 příspěvků 24.11.18 12:54

@Anitramm zkus to, je fakt,ze ke konci bych dala nevim co,aby to nebolelo. Manzel me vzdy zvedal jak pytel brambor,ze sedu,z lehu. Ale jestli te to aspon trochu uklidni, po porodu to fakt odeznelo :)

Sleepy.Monkey
Kecalka 286 příspěvků 24.11.18 13:10

Taky jsem to měla, ale trochu později, asi od půlky těhotenství. Je to hrozně nepříjemné.. Bylo mi řečeno, že mimčo tlačí na nějaký nerv..
Nejhorší to bylo když jsem ležela. Někdy to bylo lepší, někdy horší..
Po porodu to odeznělo, to byla úleva.
Přeju ať je to lepší :kytka:

halflive
Stálice 70 příspěvků 6 inzerátů 24.11.18 13:16

Taky sem to mela, vzdycky to zaclo z niceho nic a nemohla sem pomalu ani jit a pak to zase za par dni zmizelo, po porodu to skoncilo

warita
Echt Kelišová 8447 příspěvků 24.11.18 14:51
@Anitramm píše:
Ahoj. Jdu si pro radu, určitě budete mít někdo zkušenost..Jsem v 15.tt a už možná tak 2 týdny mě pobolívá kyčel, někdy víc, někdy míň. Nejhorší je změna polohy(zvedání se z gauče, postele), při chůzi to taky cítím. Trošku mi to vystřeluje i do nohy. V klidu nic nebolí. V prvním těhotenství jsem tohle zažila někdy snad až ke konci, během posledních dvou měsíců a pak až po porodu pár týdnů. Vše samo odeznělo, doteď klídek. Teď mě to trošku děsí, že to přišlo už ve 4.měsíci, mrkla jsem na net a četla jsem o vlivu hormonů, rozvolňování vazů, povoleném svalstvu, atd..Váhou to určitě nebude, jsem tintítko a zatím mám nahoře tak 2 kg. Taky je mi jasný, že po porodu už není tělo, jako bývalo..(po porodu jsem teď 2,5 roku) Kdo jste tohle zažil, pomohly vám na to nějaké cviky, popř. které? Odezněla bolest, nebo to skončilo až s porodem? :roll: :lol: Moc děkuji za rady. :)

hele, a nebude to isias? Ja mela dost silne isias bolesti a taky me bolely klouby. Svagrova lekarnice mi naordinovala magnezium na ten nerv a kalcium na bolesti kloubu. Klouby prestaly bolet do 3 dnu a kdykoliv jsem si zapomela vzit tabletku, tak hned druhy den me zacaly zase bolet, takze to kalcium zabiralo spolehlive. Magnezium na bolesti nervu melo pomalejsi nastup, trvalo to asi necely 2 tydny, nez to zacalo ucinkovat, ale do konce tehu jsem defacto nemela zadne potize.

Cili, vrele doporucuju!!!!

Anitramm
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 24.11.18 18:59
@warita píše:
hele, a nebude to isias? Ja mela dost silne isias bolesti a taky me bolely klouby. Svagrova lekarnice mi naordinovala magnezium na ten nerv a kalcium na bolesti kloubu. Klouby prestaly bolet do 3 dnu a kdykoliv jsem si zapomela vzit tabletku, tak hned druhy den me zacaly zase bolet, takze to kalcium zabiralo spolehlive. Magnezium na bolesti nervu melo pomalejsi nastup, trvalo to asi necely 2 tydny, nez to zacalo ucinkovat, ale do konce tehu jsem defacto nemela zadne potize.Cili, vrele doporucuju!!!!

Děkuju, pozeptám se u doktora na to magnezko a kalcium (zatim budu pit aspon magnesii :lol: ) a na rehabkách, kam chodím se synkem, jestli existuje nějaká pomoc. :lol: :zed:

HaničkaJ
Povídálka 27 příspěvků 24.11.18 19:03

Ahoj holky, jsem fyzioterapeutka, samotnou mě tyto bolesti začaly trápit taky někdy kolem 20tt a občas se to ozve i teď v 37 tt.. ale jak píše @warita … doporučuji dodávat magnesium (předepíše vám gynekolog), to zmírní bolesti způsobené případným tlakem na nerv a doplnit vápník… v tomto období se velmi intenzivně vyvíjí kosti miminka a to vám bere vaše zásoby (třeba i z vašich kostí)… přeju hodně štěstí a méně potíží ve vašem těhotenství ;)

Anitramm
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 24.11.18 22:22
@HaničkaJ píše:
Ahoj holky, jsem fyzioterapeutka, samotnou mě tyto bolesti začaly trápit taky někdy kolem 20tt a občas se to ozve i teď v 37 tt.. ale jak píše @warita … doporučuji dodávat magnesium (předepíše vám gynekolog), to zmírní bolesti způsobené případným tlakem na nerv a doplnit vápník… v tomto období se velmi intenzivně vyvíjí kosti miminka a to vám bere vaše zásoby (třeba i z vašich kostí)… přeju hodně štěstí a méně potíží ve vašem těhotenství ;)

Děkuju moc za doporučení, je fakt, že ten vápník poslední dobou v jidle opravdu zanedbávám, musím to napravit!Díky :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné Vánoce v Pákistánu: Jaké dárky dostane pašeračka Tereza v base?

Letošní Vánoce stráví v jiné zemi a navíc za mřížemi. Češka Tereza Hlůšková,... číst dále >

Kazma nesplnil slib! Místo práce se jen baví a fanoušky nudí k smrti a kopíruje komika

Dříve svými kontroverzními kousky přiváděl lidi k šílenství, dnes je nudí k... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >