Bolest pánve

493
2.8.05 20:48

Bolest pánve

Jsem v 18tt a stejně jako v prvním těhotenství mě bolí kosti mezi nohama. Když delší dobu sedím, nemůžu pak pořádně ani chodit, je to jako by se mi šoupaly dvě kosti o sebe. Po porodu jsem měla i problém doběhnout na malou a ty bolesti byly ještě horší. Nevíte co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2
2.8.05 23:13

Nechci tě strašit, ale já si myslím že miminko bude otočené hlavičkou nahoru a kope tě v podbřišku. Soudím podle sebe, jsem v 21tt a mám podobný problém. První dítě bylo bobře otočené???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
3.8.05 08:12

V tomhle věku ještě mimi otočené není,poloha se mění každou chvíli,ale hormonálním působením se stávají vazy v oblasti pánve volnější,a stydká kost tak nedržíu už moc u sebe.U někoho je to jen trošinku,a někdo (jako taky já :cry: ) má holt smůlu a povolí víc.No,a to pak bolí jako blázen.Měla jsem to u Andulky a teď je to to samé…nedá se s tím dělat nic jiného,než vydržet,já si koupila ještě Kostivalovou mast v lékárně (nebo bylinkové prodejně) a mazala s tím co nejníž podbřišek.Asi to fundovala jako placebo,ale já měla pocit,že to pomáhá :wink: ,ještě se dá taky papat Gelatina,ale jen čistá s vápníkem,ne ty chondroitiny a MSM a pad.co ti doporučí na záda a klouby.

Tak prostě zatnout zuby a myslet na mimi,ono to po porodu časem přejde,ale to už víš :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4039
3.8.05 09:11

Měla jsem to samý a při porodu to bolelo jak čert, nevěděla jsem, jak si ukroutit nohy…
Díky tomu si ani nepamatuju, jak bolely stahy dělohy..... Ale ty kyčle jo.

Myslíte, že při druhým těhu to bude to samý?!?!?
NiKina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
3.8.05 09:24

...

Ahojky,
já jsem začala mít bolesti pánevních kostí na konci těhotenství a bolely mne i po porodu (a to jsem rodila císařem) a bylo to nedostatkem vápníku :! Měla jsem od doktorky předepsaný nějaký Osteo…(něco) - kdyžtak se podívám přesně a vážně mi to pomohlo. :)
Takže v mém případě to asi s vazy nesouviselo … :?

Peťula

http://tickers.TickerFactory.com/…f4c1/age.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.8.05 12:38

Přidávám se k těm, co trpěly tímto problémkem. Doktor mi na to tenkrát řekl, že se nedá nic dělat a že to většinou těsně před porodem přejde. Prý jsou i takový případy, kdy musí nastávající maminka chodit o berlích!

V mém případě to skutečně asi 14 dní před porodem jako mávnutím proutku zmizelo.

Hodně štěstí
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
493
3.8.05 18:26

Tak mám za sebou poradnu, doktor mi taky řekl, že s tím nic neudělá a že to musím vydržet, jenže já už si po porodu nechci učurávat :lol: Naše dětská doktorka je homeopat, tak jsem si zašla k ní a předepsala mi tabletky sepia officinalis a shání pro mě ještě jiné homeopatikum, které se do EU nedováží. Určitě dám vědět jestli to pomohlo a pevně doufám, že to pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
iwa
268
3.8.05 19:20

Mě to bolí taky, při prvním těhu až poslední měsíc, teď už od 27. týdne. Nejhorší je změna polohy - vstát ze židle. Taky mám napsaný ten Osteo… (zbytek jsem z receptu nepřečetla), pokud to bude ještě horší, tak si ho mám vyzvednout. Snažím se teď jíst víc mléčných výrobků a trošku se to zlepšuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
6.8.05 19:30

Ahoj holky,já mám taky tyhle problémy,dokonce kolikrát nemůžu už ani dospat jak moc to bolí. Ale opravdu s tím nejde prý nic dělat. Podkládám se při spaní různě polštářema a kolikrát když vstávám,jsem jak 80.ti letá babička :D ,která se musí pomalu rozchodit. Ale porod se blíží,tak už to vydržím :lol: Při prvním těhotenství to bylo zrovna tak.Napadá mě ,jestli to třeba není postavou,mám spíš chlapeckou,malý zade a žádný pas a boky,tak třeba jak se tělo připravuje k porodu a pánev se rozšiřuje,vzniká tahle bolest.
Každopádně všem držím palce,aby to překonaly a zdravá miminka :lol: !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
7.8.05 11:39

já sice malý zadek nemám, ale je fakt, že než jsem otěhotněla měla jsem 50kg, takže to může být tím, že se ta pánev roztahuje víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
803
23.9.05 09:01

Ahoj holčinky, mám naprosto stejný problém. Vsechno mezi nohama me bolí-vazy,kosti jako kdyby se mi rozpadaly. Je to fakt docela síla. Ale nemyslím si, že by to bylo tím, že mám chlapeckou postavu anebo že bych před těhotenstvím málo vážila. Nejvíc to bolí vlastně, když nic nedělám a jen ležím a nejhorší je to, když mám po spaní vstát-prostě děs běs :roll: Dneska se na to zeptám doktorky, ale myslím, že mi asi moc nepomůže. Ani nemám problémy s udržením moče-jen když si kýchnu a tak, ale to je myslím v těhotenství vcelku přirozené-na to jsem si už zvykla :| Ale tohle je fakt k nevydržení a to mám ještě víc jak dva měsíce do porodu. Pokud máte některá nějakou radu, budu vděčná za cokoliv.
Díky moc, zdraví Klárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.9.05 09:49

Já si někdy připadám jako panenka s vylomenýma nožkama.Hodně mi pomáhlo plavání pro těhotné,spát s polštářem mezi nohama a pravidelné cvičení svalů pánevního dna( jako prevence poporodní inkontinence a at mám sílu vytlačit mimi).Stačí cvičit několikrát denně pár minut.Mám týden před porodem a tak mě ted spíš bolí stydká kost jak mimin tlačí než ty kyčle a kříže. Lenulajs

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.9.05 19:06

Ahoj,
mě v těhotenství taky strašně bolela celá pánev, hodně stydká kost a nevím co ještě. Někdy jsem měla pocit, že nedojdu z města. Kámošky mi tvrdily, že se mi prostě „rozlézá“ pánev - a tak jsem ty bolesti moc neřešila, byla jsem ráda, že se rozšiřuju a utěšovala jsem se, že aspoň mimi vyklouzne lépe ven (a taky jo). Cvičila jsem podle kazety pro těhotné, což mi nepomohlo na tyhle bolesti, ale je pravda, že se mi pak opravdu dobře rodilo, ač to bylo poprvé…
Na ty bolesti mi nic nepomáhalo, měla jsem je pak během šestinedělí a pak ještě do té doby, než se pánev zase smrskla zpátky.
Prý to uvolňování pánevních kostí způsobují hormony, jejichž tvorba se zvyšuje během těhotenství.
ahojky přeju hladký porod a především nádherné miminko! petra

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.9.05 01:12

Ahoj holky, už dlouho beru ty homeopatika, jedny jsou sepia officianalis 15 a druhé se jmenují medorh 300l a fakt mi to pomohlo. Ze začátku to bolelo ještě víc, ale na to mě doktorka upozornila, takže jsem to na týden vy:,–(ila a pak začla znova, ale fakt ta bolest přešla!!!

• Nahlásit
  • Citovat
55
27.1.15 12:40

Ahoj holky chci se zeptat.mam to same co vy boli ne strasne panev kostrc a st.kost co spise pomuze? Chuze nebo spis naopak? Jsem 28 +4

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama