Přílišné hubnutí

22
1.8.05 14:22

Přílišné hubnutí

Ahoj holky,

chci se zeptat na vaše zkušenosti s váhou po porodu. Jsem totiž právě rok po porodu a moje váha neustále klesá.Mám skoro 180cm, otěhotněla jsem s váhou 63 kg. jenomže stabilně hubnu a teď už mám 55 kg.Což mě opravdu mírně děsí,že to tak půjde dál.Je to normální?Jím tak akorát,občas si cíleně kupuju čokolády,aby už to nešlo dolů,jenomže jde.Máte některá podobný problém?Může to být třeba tím,že stále v noci tak3 x kojím?? Pomůže odstavit?
Díky moc za odpovědi.
Zajddicka+Alžbětka 1 rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2133
1.8.05 14:34

Ahoj Zajddicko!
Já jsem taky takhle hubla…bylo to tím, že Ondra do roka skoro nejedl a prsíčko by měl v puse nejraději pořád…hlavně v noci. Opravdu mi pomohlo zrušit noční kojení, hned jsem přibrala dvě kila…To bylo tusim taky kolem roku, možná tak 13,14 měsíců. Zhruba do roku a půl jsem kojila přes den, jak Ondra chtěl - moc nepil, od roku a půl do dvou jsem to zredukovala na 3× denně až postupně jen večer. Ve dvou letech jsem přestala definitivně.
Na váhu mělo největší vliv to noční kojení. Teď už je to vcelku stabiliní, zhruba od toho kojení 3× za den. I když uvidíme, protože nekojím teprve 14 dnů :-))))
Ovšem je taky možné, že máš např. problém se štítnou žlázou…asi bych si zašla i k dr. a nechala si vzít krev…nejde o nic drastického, jen na to lidi nemyslí a přitom se to dá jednoduše vyřešit.
Držím palce, ať se ti podaří v pohodě tohle období zvládnout :-))
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
1.8.05 14:41

Ahoj holky,
já jen tiše závidím.Po prvním porodu mi zůstalo nahoře 10 kg a když jsem je po dvou letech konečně shodila, otěhotněla jsem podruhý a mám nahoře 12 kg a to jsem 5 měsíců po porodu.Skoro nejím, v noci se se dvěma dětma taky moc nevyspím a váha stojí a stojí.
Takže až dokojím,začne zase boj s kilíčkama.
Každopádně bych Tvoje ubývání prokonzultovala s doktorem.Já pro změnu navštívím obezitologa..... :lol:
Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
1.8.05 14:42

Ahoj Zajddicko!

Taky si myslím, že by ti možná pomohlo zrušit to noční kojení. Pokud je malé už rok a přes den jí dostatečně, tak by v noci mít hlad neměla.
Asi tě hodně vysává a ty prostě vydáváš daleko víc energie než dostaneš. Nevím, jestli bereš nějaké vitamíny, ale taky by nebylo od věci nějaké brát. Je jich k dostání mnoho druhů.
A určitě se snaž trochu víc jíst. Nemyslím tím se přejídat nebo jíst tučné, ale třeba jíst častěji.

No a pokud se to nezlepší, tak bude problém v něčem jiném, ale to už musíš řešit s lékaři.

Takže přeji brzké přibírání :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
1.8.05 15:03

Díky, zkusím opravdu zrušit noční kojení, snad to půjde, no ale zvládli to jiní…Když to nepomůže ,půjdu k doktorovi :cry: No v životě by mě nenapadlo, že budu muset něco takového řešit, vždycky jsem se musela hlídat.
Díky holky a mějte se moooc krásně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
1.8.05 15:07

Ahoj Zajddičko,
jako bych to psala já - mám 178 cm, otěhotněla jsem při 62 kg, v těhotenství přibrala 12 kg, z toho 10 bylo už v porodnici pryč a pak už jsem jen hubla a hubla. Ne nějak závratně rychle, ale zato pravidelně. Když měla malá rok, vážila jsem 56 kg, připadala jsem si jak chodící kostra, nechala jsem si dokonce vyšetřit štítnou žlázu, byla v pořádku, i můj krevní obraz a základní biochemické hodnoty nikdy nevypadaly lépe. To už jsem byla ale pár týdnů znovu těhotná a stále jsem hubla!!!, takže jsem se rozhodla ve 13 měsících pro ukončení kojení. Váha šla rapidně vzhůru. Ve 30. týdnu jsem přibrala už víc, než za celé první těhotenství.
Od 2. do 5. měsíce malá prospala celou noc, to jsem nehubla, potom se zase začala budit, ve finále jsem kojila i 4-5× za noc a hubla jsem nejvíc, takže na mé snižování váhy mělo vliv taky hlavně noční kojení.
Jsem zvědavá, jak to bude vypadat s druhým dítětem, ale pokud budu zase tak hubnout, asi zase odstavím dřív než jsem si vždycky říkala (ve 2 letech).
Jendys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
1.8.05 15:35

No tak to je opravdu velmi podobný příběh :lol: Dokonce se brzy začneme pokoušet o druhé mimi.
Nejhorší je, že na to hubnutí neustále někdo upozorňuje slovy, začni už pořádně jíst, ježiš ty jsi pohublá atd. A člověk nevysvětlí, že opravdu nedržím DIETU.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
1.8.05 16:26

Zajdi,
to je nejhorší, ty dotazy a poznámky okolí, že? Jako by člověk sám neviděl a necítil, že by to chtělo 3-4 kila navrch.
Ale věř tomu, že to noční nekojení pomůže. Mrkni se tady do straších diskuzí, třeba ti to v tom rušení pomůže.
Zlom vaz!
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.8.05 05:08

Já jsem v těhotenství přibrala přes třicet kilo…neuvěřitelné :(
Ale do roka po porodu to bylo všechno dole a hubnout jsem nepřestávala. Za chvíli jsem si připadala jako kostra, prsa nikde a když jsem přestala kojit, musím je pomalu hledat s lupou. Všichni z okolí mi „závidí“ jak jsem hezky hubená, ale pro mě je to už trochu moc. Teď jsou malému dva roky a já se postupně začínám vracet na svojí starou váhu.
Myslím, že hormonální změny v těle prostě udělají své a člověk musí chvíli počkat, než se to všechno uklidní a vrátí do starých kolejí :D

• Nahlásit
  • Citovat
291
2.8.05 05:09

Nějak mě to nepřihlásilo, předešlý přízpěvek je ode mě.
Alda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
2.8.05 06:31

Zajsi,
taky se přidávám, když měl syn rok, vážila jsem o pět kilo míň než před porodem a všichni mi to dávali „sežrat“. Hlavně mamina a tchýně. Chtěly do mě na návštěvách natlačit co nejvíc jídla… :? Ale já jsem zjistila, že mě ani tak nevyčerpává samotné kojení (kojila jsem 19 měsíců), ale to noční vstávání. Když se pořádně nevyspím, tak hubnu. Takže jsem se cpala o sto šest, žaludek se pěkně roztáhnul, pak jsem už spala celou noc a ejhle-přibrala jsem pro změnu víc než jsem chtěla a ty kila už dolů nešly. Takže užívej si postavy modelky, až se přestaneš v noci budit, budeš zase hlídat váhu. :P Ale to vyšetření štítné žlázy bych si nechala udělat, četla jsem na internetu, že tím opravdu trpí spousta lidí a budeš v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
2.8.05 09:29

Ahoj holky,
díky ještě jednou za všechny názory, tento týden zkoušíme úplně odstavit,snad se nám to povede a uvidím, jak to bude vypadat s kily. Možná mi pak bude líto,že už nemůžu sníst kdykoli cokoli v jakémkoli množství :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
2.8.05 11:47

Ahoj nedávno jsem řešila podobný problém, taky jsem začala hodně hubnout.Nijak moc jsem se nepozorovala ale okolí pořád upozorňovalo že bych měla začít jíst. Kojím ve dne v noci i když je malé už 16 měsíců nechce nic jiného jíst.U mě je to kapičku jiné. Já mám sníženou funkci štítné žlázy a beru na to léky. Upozornila jsem mudr že nějak rychle hubnu (nejvíc jsem hubla v období vánoc kdy jsem do sebe ládovala cukroví :) ) a ubrala mi dva prášky týdně. Nevím jestli díky tomu nebo díky něčemu jinému ale hubnutí se ustálilo.
Vím už z minula že u mě ubytek hmotnosti způsobují stresové situlace a vím že kolem těch vánoc a začátkem roku jsem moc v pohodě nebyla (pořád sama doma s malou, nijaká pomoc od okolí…). Buď už nehubnu protože jsem v pohodě a nebo se to vyřešilo díky lékům na štítnou žlázu.
Zajdičko než přestaneš v noci kojit možná bys měla jít na odběry a kontrolu se štítnou žlázou, zkusit nějaké vitamíny pro těhulky a pak se uvidí.
Přeji pevné nervy s okolím a pokod se cítíš tak jak jsi spokojená tak se na poznámky vykašli, beztak je to jen závist :-). dělám si srandu mě to taky trápilo ale jak říkám už se to ustálilo a teď jsem jen zvědavá co bude až se přestane úplně kojit i když u nás je to asi ještě hodně v nedohlednu.

Maky a Terinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gio
205
2.8.05 13:56

Malé je 16 měsíců a kojím jen už ráno a večer a také stále hubnu. Už mám 47 kg. Zrovna dneska jsem si nechala odebrat krev, protože už mi to přijde divné a také se pokoušíme o druhé mimi. Jsem zvědavá, jestli to bude v pohodě nebo jestli to mělo nějakou jinou příčinu. To kojení se mi nezdá, když je to jenom 2×. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
2.8.05 14:31

Švagrová také děsně zhubla, vypadalo to jako by ji napadlá zákeřná choroba. Problém byl v pozměněné funkci štítné žlázy. Nyní už je to v pořádku.

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama