co do porodnice

534
2.8.05 11:25

co do porodnice

ahoj.tak už pomalu balim tašku…a nevim co se bude hodit a co naopak ne.všude pišou něco jiného…navíc praxe je vždycky jiná…prosim napište co vám chybělo nebo co jste brali zbytečně díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2480
2.8.05 11:28

Ahoj!

Určitě záleží na tom, kde chceš rodit. Možná ti napíšou maminky, které rodily také tam své zkušenosti.
V každé porodnici je to opravdu jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
2.8.05 11:32

chystáme se do Šternberka.....ale myslim,že odsud tady nikdo není

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
2.8.05 11:41

No já jsem musela mít plínečky tak 2 balíky,vlhčené ubrousky, vložky, toaletní papír, prsní vložky (do podprdy),kalhotky jednorázovky, ručníky, papuče. Jinak doklady a originál oddacího listu, jméno dětské lékařky. Dobrý je mobil, pití, diář nebo něco na zapisování kojení a teď už si nepamatuju co víc......
Hlavně pohodový porod a krásné zdravé miminečko přeju! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.8.05 11:55

teda dva balíky plineček?Ja sem si zatim nachystala 8 ks jen tak aby neřekli…prej dávaj nějakej limit na den…no snad mi ještě řeknou…jo a musim si tam přihodit nabiječku na tel…a hodně kreditu…dik

• Nahlásit
  • Citovat
534
2.8.05 11:56

a ten anonym je odemě.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
2.8.05 12:02

Ahoj,
já ještě doplním Betynku - na porodní sál jsme museli mít košili nebo delší triko s krátkým rukávem (kvuli měření tlaku a kvuli kapačkám), 2 ručníky, přezůvky (i pro tatínka), pití, yal… (Omlouvám se, už je to dávno, tak lovím v paměti…)
A na oddělení pak košili s rozepínáním v předu kvuli kojení (bylo to vysloveně napsané na seznamu), ručník, hygienické potřeby, vlhčené ubrousky, bepanten, mobil…
Doklady, oddací list a formulář o jméně jsem dávala asi měsíc před porodem, a třeba 1 balík plen + 5ks látkových plen na den jsme měli zdarma, vložky a jednorázové kalhotky taky.
Ono je to v každé porodnici jiné, takže nejlepší bude, když se zeptáš přímo tam, kde chceš rodit - určitě tam nějaký seznam mít budou!
Přeju krásný den a rychlý a bezproblémový porod!
Eliška a Jakub

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
2.8.05 12:02

Seznam věcí do porodnice:
http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?…
Sepsala jsem tam vše co jsem potřebovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
2.8.05 12:04

Ahoj,

nezapomeň hodně pití, to je důležité pro nastartování kojení, já jsem měla i granulovaný čaj od Hippu pro kojící matky - vždycky jsem si rozpustila 3 lžičky do nemocničního čaje… Na porodní sál jsem si brala ještě nějaké ty bonbony s hroznovým cukrem, i když nakonec jsem je ani nestihla otevřít… A taky není špatné mít nafukovací kruh na sezení, pokud bys měla nástřih. A samozřejmě věcičky pro mimi na odjezd!

Měj pohodový porod!
Viťka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
2.8.05 12:15

ariano:nějak mě to nechce pustit na ten tvuj seznamek.....????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.8.05 12:34

Ahoj holky,
tak v každé porodnici je ta asi fakt jinak. Já byla v Hořovicích a tam dávaj snad úplně všechno :P Plínky na mimi, kolik chcete, klasické plínky na utírání a přenášení mimi, podložky na přebalování, kém na opruzeniny, přípravky na mytí mimi, oblečení pro mimi atd…
Měla jsem to zvlášť v tašce, kterou mi přinesl taťka až den před propuštěním.
A vložky jsem taky musely používat ty nemocniční, aby dobře větraly, nemohly jsme mít ty klasické ulfta fit :?
A nejdůležitější jsou ty doklady, ostatní věci Vám pak případná návštěva doručí.
Tak do dobře zbalte a nebojte, určitě to zvládnete.
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
595
2.8.05 12:38

No mě to funguje. Tak zkus
http://www.ds-soft.info/mimino
a tenhle článek je teď asi na třetí straně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
2.8.05 12:50

Je to opravdu všude jinak. Já měla v porodnici (Motol) snad takřka všechno pro dítko k dispozici. Takže pleny jsme mít opravdu nemusely. Jen vlhčené ubrousky na prdelku jsem používala vlastní. Vložek tam bylo dostatek, akorát toaleťák jsme měly, myslím, vlastní. Jo a samo hygienické potřeby (mýdlo, ručník, zub.pastu, kartáček…). Já jsem ještě dost ocenila jednorázové kalhotky, které mi muž levně koupil ve zdrav. potřebách. Po císaři jsou k nezaplacení.

Jinak k porodu jsem si musela vzít přezůvky (i pro manžu) a pak snad jen doklady. Víc si nepamatuji. Pít jsem nemohla, takže to mi bylo na nic. Manžel držel hladovku se mnou až do večera (chudák). Takřka ani na chvilku ode mě neodešel.

Co se týká věcí k porodu ti opravdu řeknou nejlépe v dané porodnici a pokud jde o ostatní věci, pro dítko a tak… ti může třeba potom někdo donést. Pokud budeš mít tu možnost.

Přeji skvělý porod a hlavně zdravé miminečko!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
2.8.05 12:52

Já jsem rodila ve vojenské nemocnici v Plzni a tam jsme na děti dostávali úplně vše, žádný limit na pleny ani na nic jiného. Přijde mi docela šílený, nosit si do porodnice vlastní pleny. Ale chápu, že peněž je málo, ale je zvláštní, že někdo je dá a někdo ne. Martina a kvíďata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
2.8.05 12:57

Já bych ti ještě doporučila papírové ručníky (kuchyň. utěrky) - jsou výborné na osušování šítí po sprchování místo klasického ručníku a je to i hygieničtější, dopředu jsem si tu roli natrhala na jednotlivé ustřižky a do sprchy si brala potřebné množství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama