Bolest při MS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Edinka6
Povídálka 21 příspěvků 24.02.18 16:03
Bolest pri MS

Ahoj holky, radši anonymně. Chtěla bych se zeptat jestli je tu nejaka další, která má nesnesitelné bolesti pri menstruaci, ale ne jen první den, ale po celou dobu. Já už to fakt nedávám, dostala jsem to ve čtvrtek a od té doby mě nepřestalo bolet břicho :(. Pomáhá ibalgin, ale dnes mi došel. Takže tak nějak trpím…jsou to fakt nepříjemné bolesti jako by se vám chtělo na záchod. Krom toho nemám žádné další potíže, dříve jsem, ale bolesti měla jen první den a pak klid a v poslední době mě to bolí pořád. Může to být něco vážného? Děkuji všem za příspěvky. ;)

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 5425 příspěvků 24.02.18 16:17

@Edinka6 anonym ti nevyšel. Ano bolesti mám. Ibalgin mi nepomáhá. Co ti na to řekl doktor? Já byla na laparo. A mám endo ale ty to mít nemusíš.

Julipek
Kecalka 115 příspěvků 24.02.18 16:54

Ahoj,
jsem teda jeden z těch typů žen, které se bolest objevuje prví den a pak už většinou dobré. Ale i ten jeden den je zážitek.
Mě na to hodně pomohlo cvičení podle Ludmily Mojžíšové. Zajdi si pro žádanku na gyndu, a zajdi si na rehabilitace. Musí tam být ale fyzioterapeutka, která se na to specializuje (to je ale vše dostupné na internetu)
Primárně je tato metoda určená pro léčbu sterility, ale pomáhá i na hodně bolestivé a nepravidelné menstruace.
Cviky jsou dostupné i na internetu, nicméně je mnohem lepší když ti to zkušený člověk ukáže. Navíc klíčová věc tohoto cvičení je uvolnění kostrče, které se provádí týden po menstruaci. Není to nic příjemného, pro mě to bylo i trošku ponižující, ale za nebolestivou menstruaci to stálo. Většinou se toto uvolnění dělá 2×-3×, a za nějakou dobu se v případě potřeby zopakuje.

Takže moje ráda je toto. :mavam:

Russet
Echt Kelišová 9247 příspěvků 24.02.18 17:26

Mně od větších bolestí z ms pomohlo nejíst tak dva dny před nic hutného, spíš zeleninová jídla. A nemyslet na to, že to bude zas bolet. Prášek jsem u sebe mívala, ale nebyl potřeba.

Edinka6
Povídálka 21 příspěvků 24.02.18 22:42

@lachtanice86 Haha no Jo, když při anonymní příspěvku můžeš napsat jen 100 znaků…A když jsem to podepisovala asi po 3 tak jsem se na to vyprdla… A nějak mi ujel ten zacatek :mrgreen: sorry… :lol:

Edinka6
Povídálka 21 příspěvků 24.02.18 22:45

@Russet já na to nemyslím, v poslední době dokonce zapomínáme, kdy to mám dostat a přichází to nečekaně. Dokonce jsem si všimla, že v poslední době mám pár dní zpoždění 8o A to sem předtím nikdy neměla. Měla jsem to jako hodinky…A dřív jsem to dělala Tak, že jsem to nějak přežila ten první den a byl klid. Teď od té doby co si na bolest beru léky, tak jsem si všimla, že mě to bolí pořád. Prostě po celou dobu MS..ale musím zaklepal dneska jsem neměla až takové bolesti :potlesk: sama se divím.. :nevim: :think:

makahamapak
Nováček 3 příspěvky 24.02.18 23:15

Sama bolestmi taky trpím. Obecně mam období lepší a horší. Mám různé bolesti typu: pobolívání podbřišku celou ms (zezačátku je to ok, ale po 2. dni jsem z uz pekne vyzdimana), rozjetí bolesti břicha po sezení na studeném (stačí dřevená židle v tramvaji) po celou ms (klidně i pár dní po špinění), v těch největších náporech jsem i zvracela…
Nemohu říci zda vždy mam bolestivou ms, občas je ms bez bolesti nebo tak, že se s bolestí dá fungovat, jindy jsem ráda, že ty první dny vyšly na víkend (což bývájí nejhorší dny)a den můžu strávit v posteli a zaspat tu bolest.
Obecně si nerada beru prášky, přijde mi pak, že jsem málo vůči bolesti odolná a beru si v krajních případech kdy si nemohu dovolit nefungovat. a zpravidla v době, kdy už je to hoodnně rozjeté a zabírají přes hodinu..

Mám podezření, že se mi bolest odvíjí od množství konzumovaného sladkého v období, kdy mě honí mlsná :think: a dále pak jak se jí podvědomě přijímám. :srdce:

Pokud seš teprv třetí den, tak z mých zkušeností je to ok. Když by to bylo víc jak týden, tak bych to řešila a nebo náhlé velké přitížení.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

„Snažilka“ Schneiderová si neklade nízké cíle: V Tváři chce pokořit Ozzyho!

Herečka Jitka Schneiderová (45) miluje výzvy! A když jsou navíc televizní a v... číst dále >

Šlechtová zase jede bomby: Po tragédii v Janově se fotila se zříceným mostem na své dovolené!

Bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová (41) má na dovolené na Balkáně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama