Bolest u srdce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Murka
Ukecaná baba ;) 1603 příspěvků 02.09.18 09:16
Bolest u srdce

Ahoj, dnes ráno mě překvapila dcera (4,5 roku). V tom svém obvyklém vodopádu slov se, jen tak mimochodem, zmínila, že ji někdy bolí srdíčko, hlavně když hodně běhá, že si pak musí sednout a hrát si třeba s panenkama 8o. No já vyděšená jsem se ji ptala na podrobnosti, ale víc mi neřekla, jen mi ukázala, kde to bolí. Dcera má od narození propadlý hrudník, ale podle dětského doktora nic hrozného. Hned zítra s ní samozřejmě pojedu k doktorovi. Máte někdo zkušenost? Nejhorší je smrt z vyděšení a já do zítra určitě umřu…

Reakce:
Enmamma
Závislačka 3218 příspěvků 02.09.18 09:23

Já mám zkušenost s tím, že jako malou mě píchalo u srdce. Bylo to dost bolestivé, ale aspoň to trvalo jen vždy pár sekund. Měla jsem to až do dospělosti, vždy po nějaké námaze. Jedná se o srdeční neurózu. Není to nic vážného, ani život ohrožujícího. Jde jen o nekoordinovaný nával krve do srdíčka, které to nestíhá pojmout. Tak držím palce, aby se jednalo o maximálně srdeční neurózu a nešlo o nic vážného.

Tarjei
Závislačka 4337 příspěvků 02.09.18 09:25

@Murka bych rekla ze to muze byt tim propadlym hrudnickem, nekde ji tam vetsi naval krve skripava nerv…

Jana206
Nadpozemská drbna 26780 příspěvků 02.09.18 09:40

Mě jako malou píchalo u srdce sem tam,ale mám vrozenou operovanou srdeční vadu.
Jsem poučená od kardiologa,že nebezpečná bolest u srdce je ta,která je plošná a nedá se na ni ukázat prstem. Snad to dobře vysvětluju. A ještě nebezpečnější je,když to vystřeluje do levé nebo pravé ruky nebo směrem nahoru,ke krku. Pokud je to jen píchání,na které ukážu prstem,mohou být na vině i skříplé nervy,což může být růstem a propadlým hrudníčkem u vás pravděpodobné. Určitě zítra k doktorovi,ale fakt se neděs.

Určité problémy měla kolem 7/8 let i moje skoro desetiletá dcera. Spíš byla unavená,špatně se jí dýchalo a bylo jí na omdlení. Ale po vyšetření na kardiologii a neurologii byla zjištěna jen nevýznamná porucha srdečního rytmu,teď už je dlouho klid. Nesmí se přepínat,má víc odpočívat a nesmí závodně sportovat. Snažím se,aby hodně spala,je sova,večer špatně usíná a ráno se jí hůře vstává,bojujeme s tím od jejího narození,marně. Když má potřebu,tak si hodinku zdřímne i přes den odpoledne. Dávám rybí tuk,sem tam i nějaké jiné doplňky stravy,kvalitní výživa je základem.

Kriss Tina
Kelišová 7115 příspěvků 02.09.18 09:42

Mívám to taky už od dětství, většinou při větší námaze, takové jakoby bodání na levé části hrudníku, u srdce no, nepříjemné, ale za pár vteřin je to pryč, stačí se chvíli zastavit. Netuším od čeho to je, byla jsem sledována na plicním a kardiu a přišli mi akorát na to, že se mi mírně nedovírá jedna chlopeň, jinak vše v pořádku :nevim:

Murka
Ukecaná baba ;) 1603 příspěvků 02.09.18 09:52

@Jana206 To jsi mě trochu uklidnila. Nenápadně vyzvídám a prý to jejími slovy „píchá a ťuká jako datel“. Doufám, že to nebude nic vážného, že se to třeba vztahuje k tomu propadlému hrudníku (to zdědila po tatínkovi, ten je bez obtíží), teď hodně roste, tak třeba je to tím :nevim: Taky je sova, večer je to boj dostat ji do postele a ráno zase z postele ven. Po obědě ráda odpočívá, ve školce vždycky usne, doma jak kdy.
@Enmamma podle popisu by to mohlo být.

Murka
Ukecaná baba ;) 1603 příspěvků 04.09.18 17:51

Dnes jsme byli u našeho pediatra. Vyslechnul si mě i dceru, na něco málo se jí poptal. Změřil tlak (100/60), poslechl srdce a plíce, prohmatal bříško, kouknul na ten hrudník. Dohodli jsme se, že ve čtvrtek pojedeme do nemocnice na dětské oddělení, kde udělají ekg, ultrazvuk atd. Je to nejrychlejší možnost, protože nejbližší dětská kardiologie má několikaměsíční objednací lhůty. Takhle bude základní vyšetření téměř hned a pak se rozhodneme, co dál.
Trochu jsem pátrala po příbuzných z manželovi strany, jak jsou na tom se zdravím. Kromě toho, že se v jejich rodu dědí propadlý hrudník, jsem zjistila, že manželův strýc měl infarkt v sedmnácti letech (při sportu, hrál závodně fotbal), jeho děti mají šelest na srdci, švagr se od mládí léčí s vysokým tlakem atd. Ale když jsem se kdysi ptala, tak jsou všichni zdraví :roll:

Jana206
Nadpozemská drbna 26780 příspěvků 04.09.18 17:53

@Murka Přeji,ať to není nic vážného. Při takové rodinné anamnéze je podrobnější vyšetření určitě na místě.

Murka
Ukecaná baba ;) 1603 příspěvků 08.09.18 13:02

Tak na dětském ji udělali základní interní vyšetření - ekg, krev, moč, poslech… Doktorka byla moc milá, stejně tak sestřička, holka se vůbec nestihla bát. Dokonce při ekg ji musela sestřička napomenout, aby pořád nemluvila. Hrozně ji zajímal ten přístroj. Trošku ztuhla, když došlo na odběr krve (první v životě), ale držela a dokonce se i dívala.
Podle výsledků je vše ok. Ale protože její stav, podle doktorky, není normální, jsme objednané do kardio poradny na podrobnější vyšetření. Pokud i tam bude vše v pořádku, čeká nás alergologie.
Na jednu stranu se mi ulevilo, že to nebude tak vážné. Na druhou stranu se zatím nic nezjistilo a pořád je to otevřené.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Bílé a Krainové smazali kolena. Je taková retuš ještě etická?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >