Borelióza a kojení

Anonymni
31.7.07 21:40

Borelioza a kojení

Ahoj, nevíte prosím některá, jestli je možné kojit, pokud bych měla boreliozu? Zatím neznám výsledky, ale mám podezření. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2704
31.7.07 21:47

Ahoj, nevím jistě, ale myslím, že by to neměl být problém.
Záleží, jaká ti dají antibiotika.
Já měla boreliózu v těhu, alergii na jedna z mála možných antibiotik, a zvládly jsme to :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.8.07 14:22

Mně bylo taky doporučeno kojit normálně. Já měla přeléčenou borreliózu ještě před těhotenstvím, ale asi 2 měsíce po prvním porodu se mi udělaly dva „borreliové“ fleky na noze. Začala jsem chodit k doktorce na celostní medicínu, protože mi bylo jasné, že u obvoďáka mi rovnou šoupnou antibiotika, i když jsem žádné bodnutí nebo štípnutí hmyzem ani zakouslé klíště nikde na těle předtím neměla. Po vyšetření mi ta doktorka řekla, že se jen v těle namnožily ty přežívající borrelie. Jak se tělo vyčerpalo těhotenstvím, porodem a následným vícerým nevyspáním, tak ty mrchy toho hned využili :( . Doporučila normálně kojit, protože pokud už ty borrelie prošly skrz mléko do mimča, tak tou svojí léčbou vlastně léčíš i mimčo. Dostala jsem na to homeopatika, fleky se zase ztratily a až nebudu ani těhule ani kojící, tak se tam stavím a dá mi silnější kapky, abychom úplně vyhubily i ty přežívající potvory v krvi, protože klasickými antibiotiky se toho nedá docílit. Teď už mám druhé mimčo, takže ještě před porodem jsem od ní dostala kapky, co jsem si měla začít brát měsíc po porodu a zatím je to v pohodě, nikde se mi nic nevyhodilo. Vím, že jsem trošičku utekla od tématu, ale myslím, že pokud budeš mít testy pozitivní, tak tě třeba bude zajímat, že po zaléčení antibiotiky se dá ještě dělat něco dalšího.
Ahoj
nepřihlášená Pet-s

• Nahlásit
  • Citovat
28414
1.8.07 21:11

Já měla boreliozu ve 14 letech, tak nevím, ale raději se domluv s mudr. podle antibiotik a zatím kojte :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3239
8.8.11 21:31

pomoc

ahoj holky,mě by to dost zajímalo.Na 99% mám boreliozu a 15měs holčisku a kojím.Kam pak zajít na to doléčení a jak s kojením?děkuju za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
8.8.11 22:27
helenkanai píše:
ahoj holky,mě by to dost zajímalo.Na 99% mám boreliozu a 15měs holčisku a kojím.Kam pak zajít na to doléčení a jak s kojením?děkuju za radu.

Borelie prý do mlíka nepřecházejí. Co se týče antibiotik, tak dostaneš taková, co nevadí při kojení (na bázi penicilinu). Neboj, bude to dobré :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3239
9.8.11 22:54

ahoj.tak boreliozu mám potvrzenou.dostala jsem antibiotika…mudr.neví zda při nich mohu kojit a co mě zarazilo,že jen na 6dní,přitom na webu borelioza.cz je že léčba musí být 4týdny aby byla doopravdy účinná.
máte s tím některá zkušenost?Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama