Borelióza ATB

Smazaný anonym
8.2.17 18:53

Borelioza ATB

Ahoj všem. :mavam:
Beru týden ATB na boreliozu ve druhé fázi a stále žádny účinek :think: Kdy vam začly ATB zabírat? A co vám pomohlo na bolesti hlavy a kloubu? Krom ibalginu. :think:
Děkuji a prosím o anonym.Zdr.stav ;)

• Citovat
  • Upravit

Reakce:

1308
8.2.17 19:00

Tak záleží jestli bereš správná atb v dostatečném množství…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3089
8.2.17 19:03

Najděte si neco o MUDr. Klubalovi a borelioze. Jako jeden z mala leci boreliozu jako na zapad od nas. Dvojkombinacemi ATB a delší dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
8.2.17 19:07

Druha faze boreliozy nastava kratce po kousnuti klistetem. Prvni je flek, pak neco jako chripka.. I kdyz je divne, ze by te ted kouslo kliste, tak budiz, treba to mas nejak posunute. Pak je (treti) chronicka faze..
No ja se dostala do te „chripky“ cca tyden po fleku. Atb jsem uzivala 3 tydny. Ma predstava byla stejna, jako tvoje, tj. atb zaberou a bude mi dobre. Omyl.. prvni mesic byl nejhorsi, to jsem byla uplne KO, vse me bolelo, problemy jsem mela porad. Pak se to zacalo pomalu zlepsovat, ale opravdu pomalu. 4 mesice jsem byla ve stavu, kdy mi jakykoliv stres nebo fyzicka namaha, zpusobila zase rozvoj priznaku a dva tri dny jsem se citila blbe..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
8.2.17 19:10
@vverru píše:
Tak záleží jestli bereš správná atb v dostatečném množství…

Doxybene 100 co 24h.

@evinina Ja myslela ze druha faze nastava az nekolik mesicu po kousnuti. U mne je to 7m. :think:
Zakladatelka.

• Citovat
  • Upravit
Smazaný anonym
8.2.17 19:11
@Anonymní píše:
Doxybene 100 co 24h.@evinina Ja myslela ze druha faze nastava az nekolik mesicu po kousnuti. U mne je to 7m. :think:
Zakladatelka.

Prepis je to +- 6m.

• Citovat
  • Upravit
511
8.2.17 19:14

Tak to uz je pak ta chronicka faze, ktera se opravdu leci dlouhodobe.. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
8.2.17 19:16

Nejsem lékař abych řekla zda je dávka dostatečná… Já brala ATB v kuse 21 měsíců :roll: Takže to může (ale samozřejmě nemusí) trvat ještě dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
727
8.2.17 19:18

Asi nemáš správne atb. Boreliozou jsem si také prošla - mam to dost nactene a všude psali, že pokud nezaberou jedny atb musí se brát jiné. Mimochodem moc nerozumím, z ceho bys mela v tomto období boreliozu, klíšťata, komáři a podobna havěť ted není (nebo alespoň si to myslím). Ale je možné, že jsi mela třeba na konci léta typicky flek a až ted se to projevilo :nevim:
Jinak zkus užívat od paní podhorne tinkturu z grepovych jader, topolu černého a stetky.
Já uživala ty grepove jádra a topol a pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
727
8.2.17 19:20

Jinak jsem ještě pila bio čaj echinacea a pila zeleny ječmen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
749
8.2.17 19:55
@Kotatko77 píše:
Já beru 7 měsíc a trojkobinaci plus jednou měsíčně Entizol. A vidět něco na výsledkách je až teď. Beru to v jednom kuse. Tak asi tak. Buď někdo hledá důvody jak být zdravý, nebo obětuje peníze a snaží se, protože zdraví máme jedno adoktoři boreliozu a spol léčit neumí a nechtějí. Dokonce si platí reklamu v médiích, jak se plítvá antibiotiky. Antibiotika nesnáším, nebrala jsem je v životřě, aˇteď jsem šťastná, že díky nim mám šanci na život a dlabu je 7 měsíců v kuse. A proč stále. Ono je těžké ve druhém stádiu ty brebery zabít, tak proto, kdo to nezažil, v životě to nepochopí. Infekčním klinikám bych všem přála, aby si to každý doktor prodělal, ne tu akutní, ale tu chronickou, konečně by se k pacientovi chovali s respektem.

Vyléčit boreliózu v chronickém stádiu je obtížné, jinak než atb nelze. Zmírnily se Vám nějaké obtíže?
Pokud Vám atb nedělají dobře, je možné požádat o jiné atb, popřípadě nasadit infúzní léčbu. Tam je nutné předem udělat lumbální punkci
Pokud nejste spokojená na infekčním, atb Vám může předepsat i jiný lékař. Moc bych s tím nexperimentovala, na infekčním s léčbou mají více zkušeností. Pravda je, že chronická borelióza se léčí obtížně a dlouhodobě.
Je dobré brát vitaminy - C, laktobacily 2-3× denně 1-2 kapsle,
hořčík u neurologických projevů, také B6, B12
jistě Vám ošetřující lékař vše doporučil a vysvětlil.
Věřte, že nikdo Vám schválně neškodí, snaží se Vám pomoct

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
749
8.2.17 20:00
@Kotatko77 píše:
Z bylin Buhnerův protokol, z českých Topol a štětka nejlépe domácí výluh v silném alkholu…to je pak fičák a mršky chcípají…vlastní zkušenost. Kombinuji to z atb, protože rok jíst atb fakt nechci, ale vyléčit chci.

některé byliny jsou naprosto nevhodné při léčbě borelky, některé mohou zhoršit léčbu, mohou ovlivnit činnost jater, a tím i účinnost léků. Alkohol a chronická borelióza+ atb :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
9.2.17 09:35

Souhlas s @Kotatko77 … Já skončila v nemocnici (podotýkám, že byl prosinec), protože podle příznaků měli lékaři podezření na mrtvici. Dělali mi všechny možný testy, ale na boreliózu ne. Protože když se ptali, zda sem měla klíště, odpověděla jsem, že ne. A neměla jsem ani erythemu. Nejspíš to byl komár.
Na boreliózu přišla až lékařka, která se zabývá i alternativní léčbou. Následně potvrzeno WB. Takže kdybych se spolehla jen na doktory, kteří mě propustili s tím, že mám blokaci páteře :roll:, asi bych skončila špatně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
749
20.2.17 13:16
@Kotatko77 píše:
@90-60-90 Lecim se u doktora Klubala, v Motole, na pozitivni MR leze na mozku po infekcniho charakteru, lumbalni punkce jen vse Elisa, samozrejme ji mam negativni, WB me delat nebudou, protoze neni duvod, hovada, omlouvam se, ale doktor rozhoduje, za co utrati moje penize s pojisteni…neni potreba, takze lecba neurol na bolest nervu a ibuprofen na bolesti nohou a rukou…zavrela bych, prijde mi to jako poruseni vubec lekarske prisahy. Neleci…proste maji v hlave, ze to nic neni a atd…radu lidi poslou na psychiatrii. U Klubala pozitivni IGG hodnotz ve WB jen u ureaplazmy a borelky…a hle po nasazeni antibiotik hure a pak postupne lepe. Jediny leci…Motol, infekcni Bulovka atd…doktori by meli vratit diplomy. A ano doplnuji bylinama, ostuda, ze postupne mam nastudovano vice jak doktor. Asi jste doktorka. Skoda, kdyby se vam to stalo, chtela by jste se uzdravit a byt bez bolesti a neplkat tyhle bludy…to mi verte. Nesnasim atb…ale nutne jsou. Jinak jiny svuj problem hodne zavazny jsem lecila na spouste klinik, u nejvetsich spicek, hormony, leky atd…a nic…20 let. Az zabrala specialni strava a hormonalni joga. A vysledky byly nejen hmatatelne, ale hlavne videt na hormonalnim profilu tak, ze se i reditel laboratore v endokrinologickem ustavu podivoval…a doktori,…ti to odmitly. Nesmysly…jeste me servali, zadna radost, ze jsem se po dlouhych letech vylecila…nadavky, jak to, ze nezeru ty hormony…on lekar je zamestnani jako kazde jine, jen nekteri se pasuji do role Bohu…a zneuzivaji toho, ze je potrebujeme. Nekteri by to nemeli ani delat. Toto zamestnani je poslani…

Vitaminy beru a to z USA, ty co jsou tadz v lekarne maji obsah…tak akorat vycurat vse na zachode…opravdu…horcik jsem brala v obrovskych davkach / to jedine v Motole vymysleli…vitaminy B beru nekolik let…laktobacily ty nejdrazsi co jsou na trhu. Jatra si chranim…

Rada bych, aby uz skoncila arogance lekaru a zacali lidi nekteri lecit…a nechovat se jak hulvati nejvetsiho kalibru…a to se pri teto nemoci chova vetsina.

Plus vetsinou borelioza nejde sama, casto u ni jsou koinfekce…mam take.

Jinak na infekcnim maji tak zkusenosti na prd…atb daji na 3 tydny az mesic a to jeste jen na akutni fazi. IGG hodnoty berou jako pametove protilatkz a nazdar, a ze nechodis, mas bolesti< tak si vem ibalgin a bez na psychiatrii…to uz me nepripada ani smesne / me to receno nebylo, ale rade lidi ano} ale za to by meli vracet diplomy. Nebo nikomu nic nepreju, ale tohle by si meli projit vsichni lekari tou nemoci, zmenili by nazor…

A vic se k tomu vyjadrovat nebudu…zbytecne bych se vytocila.

Ad byliny. Jste lekarka? Lekari znaji tak akorat hermanek a trezalku, k ostatnimu maji pomalu odpor a muze vam ublizit. Uz me to stve…nikdo, kdo to bere si nechce ublizit, ale vylecit se, krom v tomto a jinych pripadech doktori.

Ad byliny nevhodne. Treba topol a stetka jsou tak vhodne, ze nechapu, jak si muzete dovolit pochybovat. Asi jste je nikdy nebrala a nekoukala pak na vysledky. Jsou vhodne a dokonce likviduji borelku lepe nez antibiotika. A nerikam to od stolu jako vy, ale z vlastni zkusenosti. Nejsem alternativec, ale kdyz nezabere chemie, tak se sakra chci vylecit a budu cimkoliv. A doktora mam, take je jediny, ktery je ochotny pomoci.

Nechtela jsem vas urazet, ale verte, prozivat si to co my ostatni, reagovala by jste stejne. Ono z rychliku vse vypada totiz jinak. Nikdy bych neverila, jak borelioa, chlamydie, ureaplazma, mykoplazma mohou byt svin…o. Jak mohou napadnout mozek, delat leze jak u RS, delat bolesti, nekteri lide prestavaji videt, prestavaji slyset…a rada z nich se dokonce z toho dostane, ale neni to lecba na mesic ci dva. Bohuzel. A jeste jedna vec…nikdy jsem nemel erytem od klistete, dokonce ani kliste, jen musky me postipali…a pri selhani imunity po stresu se to rozjelo…takze veskere lekarske nesmysly jak musi byt erytem, ze musi byt pozitivni jen IGM…me fakt vytaci…nezajimaji je prizankz a jsou schopni lidi honit roky po revmatologiich, neurologiich a psychiatriich a cas utika a infekce se telem siri a napada nervy, klouby atd…ale borelka to preci neni…tu mate prece v Elise negativnia IGG jsou jen pametove protilatky…no na pikacu. Me prosim i ty pametove protilatky v IGG po lecbe atb a bylinami zmizeli…zbyva mi jen ureaplazma, ktera bohuzel asi u me byla hlavni a ta dela take kloubni, neuro problemy… take je jen v IGG, ale roky…ale normalnimu doktorovi nevysvetlis…Takze moje rada je, zajimat se o lecbu, studovat, nedat se a bojovat.Tak je jedina sance na vyleceni. A hlavne necekat, u tehle breber hraje cas proti nam. A pokud nechce pomoci normalni doktor…tak si bohuzel zaplatit toho jedineho soukromeho a i ty byliny nastudovat. Stephen Buhner - uznavany v byline lecbe v tombo oboru po celem svete. Tak asi tak. A pokud se to nekomu nelibi a odsuzuje, hlavne lekari, tak se zacnete modlit, aby jste nejakou tu breberu nechytli, nedej Bože se museli lecit u vasich kolegu a nedovolali se pomoci…az vas bude bolet cele telo, budete ztracet zrak a kolegove reknou…ale mas to jen v IGG, jsi zdravy, to bude dobry… :pocitac: :pocitac: :pocitac: @90-60-90 Jinak obtíže se mi naštěstí mírní, jde to ale slimáčím krokem. Ale ano, je to lepší a ještě bude. A vážně, urazit jsem vás nechtěla.

toto je velice složité, máte chronickou bereliozu, která se léčí obtížně, zdlouhavě, mnohdy i roky. Ráda čtu, že se vše pomalu mírní, nečekejte, že uzdravení bude rychlé jak u virózy.
Mě neurážíte, vadí mě jak se neustále na lékaře nadává, věřte, že Vám nikdo úmyslně neškodí, nikdo Vám neupírá léčbu. Problém je také v tom, že je tu internet, kde každý plácá co se mu hodí, některé informace jsou scestné.
Váš lékař Vás zná nejlépe, nikdo Vám nemůže pomocí netu něco zázračného poradit. Borelka chce velkou trpělivost, která Vás může štvát.

Na byliny si dejte pozor, jak jsem uváděla, mohou spíš ublížit než pomoct, u Vás je nutná atb. léčba, jinak to nejde. Víte, kdyby se dalo vše vyřešit bylinou léčbou, bylo by vše snažší pro obě strany. Uvádíte, že máte léza na leze na mozku po infekcniho charakteru. Toto Vám bylinky nevyléčí.
Zajímat se o svoji léčbu a možné postupy je jen dobře, jen nic nesrovnávejte s nikým na netu, každý má jinou snášenlivost léků, léčby, vždy poslouchejte svého lékaře. Je dobře, že se zajímáte o stravu i sport.
Toto vše Vám může určitě pomoct na Vaší psychice, která následně pomáhá léčbě. Jóga je skvělá.
Hlavně klid, trpělivost a věřte, že i lékaři bývají nemocní i borelkou, také je vše štve, bolí, jsou to normální lidé.
@lapagerie
záleží, kdy Vám byly dělány odběry na pozitivní borel. Pokud brzy, v krvi se nic neukáže. Erythem nemusí vůbec být. Nejen klíště je přenašečem borel. Na Jižní Moravě jsou to především komáři. je to složité. Přeji Vám oběma, především trpělivost, není to rýma, je to zdlouhavá léčba.
Věřte, že jsem viděla pacienty na vozíku po prodělané bor.Roky léčby, atb.. Nyní jsou v pořádku, totéž přeji i Vám. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1233
25.4.17 17:52
@Kotatko77 píše:
@90-60-90 Problém ale u lékařů je, že já dle nich žádnou borelku nemám. Ani ureplazmu. Já mám totiž vše jen v IGG a to krom jediného doktora, nikdo nikdy neléčí a léčit nebude, i kdyby jste se bolestma plazila po zemi, nebo už byla na vozíku. Takže ano, odsuzuji všechny lékaře, kromě toho jediného a na tom si trvám. Ukažte mi jednoho jiného lékaře co léčí příznaky, a " IGG " hodnoty několika antibiotikama v kombinace a déle než 6 týdnů nepřerušovaně?

Dobrý den. Úplně se pod to podepisuju. Že nás doktoři úmyslně nechtějí odbýt? Blbost! Že na internetu jsou blbosti? Ještě větší kravina. Díky internetu a radám, jaká ATB si mám sehnat, jsem naživu. Bylo mi tak zle, jeden velký hnis v těle přehřátém a prolezlém boreliemi a ani na dvou infekčních, ani na neurologii, už vůbec ne u obvodní - mi nechtěli pomoci! Podle nich jsem byla přeléčená 3 týdny ATB a tím to končí. Že mám protilátky si všímat nemám, ty tam budou stále. Omg! Já už přestávala vidět, nesnesitelná bolest hlavy a celého těla, neudržela jsem se slabostí na nohou a oni mi všichni do jednoho radili psychiatrii! Strašné. Ještě se na mne dívali jako posměvačně, že si asi vyžaduju pozornost nebo co…a tak se upínám na boreliozu.
Nebýt rady, jakého lékaře vyhledat, jsem nejspíš 10 metrů pod zemí, to bylo tak strašné, že bych si radši vzala jed na krysy. A hle - antibiotika mi zabrala a teda zatím pořád beru. A je mi líp! Už jsem to viděla černě.
Děkujem za pana doktora Klubala a doufám, že si ti lékaři, co se ke mně chovali, jak kdybych je obtěžovala se zlomeným nehtem, zkusí tímhle peklem projít.
:cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama