Borelióza u pětiletého

56
24.9.19 21:34

Borelióza u pětiletého

Dobrý den, moc prosím o vaše zkušenosti. Synovi se udelal minulý týden flek na zadečku, který jsme oběvili minulou nedeli. Vzhledem k tomu že neměl klište jsme mysleli že se jedna o nejakou vyrazku.Po par dnech jsme zjistili že se pod tim udelal další a oba byli se světlým středem. Vyrazili jsme v patek k lekaři, kde byla pouze zastupující lékařka. Dala nam masticku na ekzem a pro jistotu udelala odbery.Dnes jsme byli u nasi lekarky a ta nam oznamila ze v krvi se nasla borelioza. Nasadila ATB Ospamox po 8 hodinach na 14 dni.Syn je pry bez omezeni (muze do skolky a pry i sportovat).Kontrolni testy se pry nedelaji, protože borelioza v krvi pretrvava delsi dobu, takze pry staci tohle zaleceni. Nejdrive jsme byla rada, že lecba neni nijak drasticka a omezujici, ale cim vic o tom premyslím tak jsem z toho trochu nervozní. Jaký byl průbeh lecby u vás? Moc dekuji za nazory. Hezký večer

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24.9.19 21:52

To samé. Syn 4.5 dostal antibiotika na 5 dnů! Taky jsem to nepochopila
Prý pro můj klid můžeme udělat odběry ještě za 2 měsíce.
Už jsem se trochu uklidnila, snad by měla Mudr. Vědět, co dělá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17030
24.9.19 21:55

Kluk ji měl ve čtyřech. Dostal antibiotika na deset dnů, pak odběry, samozřejmě pozitivní, ale už od dobrání měl pořád teploty, byl unavený, nechtěl jíst, nakonec se mu udělaly fleky po celém těle. My pořád běhali k naší dr, ta tvrdila, že to nic, to nic, pořád se na něco čekalo, nakonec jsme to řešili se záskokem a s neurologem. Skončili jsme na pohotovosti v Motole, kde nám napsali další atb, další den zas na pohotovosti kvůli alergické reakci na atb. Nakonec je měl dalších 24 dnů. Po dobrání byl poměrně dlouho strašně rychle unavený, chodil do školky a první rok zvládal jen do oběda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17030
24.9.19 21:56

@Pajdinka my jsme měli omezení, že by neměl moc sportovat a lézt na sluníčko. To ani nebylo třeba, byl úplně hotový a celou léčbu jsem ho musela vozit v kočárku, nezvládal kvůli únavě ani chodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
24.9.19 22:09
@Margery píše:
@Pajdinka my jsme měli omezení, že by neměl moc sportovat a lézt na sluníčko. To ani nebylo třeba, byl úplně hotový a celou léčbu jsem ho musela vozit v kočárku, nezvládal kvůli únavě ani chodit.

Malému právě na štěstí nic není a ani nebylo. Lekarka me dnes docela uklidnila, ale udelala jsem tu „chybu“ že jsem se koukla na internet. A ted mam docela strach…vycitam si že jsme to nepoznali hned, mohl uz tyden brat ATB.Ted se bojim jestli je tento druh ATB ok a jestli 14 dni bude stacit :roll:.Doktorce jsem duverovala nez jsem si pocetla na netu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
24.9.19 22:11
@Horká.cokolada píše:
To samé. Syn 4.5 dostal antibiotika na 5 dnů! Taky jsem to nepochopila
Prý pro můj klid můžeme udělat odběry ještě za 2 měsíce.
Už jsem se trochu uklidnila, snad by měla Mudr. Vědět, co dělá…

Uplne vam rozumim, kdo jiny by mel vedet co delat nez lekar…ale bohuzel ja jsem trochu nervak a vzdy jeste patram sama a ted mam z toho hlavu jako balon 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4077
24.9.19 22:17
@Pajdinka píše:
Dobrý den, moc prosím o vaše zkušenosti. Synovi se udelal minulý týden flek na zadečku, který jsme oběvili minulou nedeli. Vzhledem k tomu že neměl klište jsme mysleli že se jedna o nejakou vyrazku.Po par dnech jsme zjistili že se pod tim udelal další a oba byli se světlým středem. Vyrazili jsme v patek k lekaři, kde byla pouze zastupující lékařka. Dala nam masticku na ekzem a pro jistotu udelala odbery.Dnes jsme byli u nasi lekarky a ta nam oznamila ze v krvi se nasla borelioza. Nasadila ATB Ospamox po 8 hodinach na 14 dni.Syn je pry bez omezeni (muze do skolky a pry i sportovat).Kontrolni testy se pry nedelaji, protože borelioza v krvi pretrvava delsi dobu, takze pry staci tohle zaleceni. Nejdrive jsme byla rada, že lecba neni nijak drasticka a omezujici, ale cim vic o tom premyslím tak jsem z toho trochu nervozní. Jaký byl průbeh lecby u vás? Moc dekuji za nazory. Hezký večer

Borelioza v krvi nezůstane, ale protilátky na LB ano. Učinost léčby může sledovat testem LTT ale o by musela udělat odběr v pátek a sledovat zda hodnota LTT po lecbě poklesne. Může mu dat ještě entizol nebo ISONIAZID a ATB trochu prodloužit, kluk ale nemůže dostat DOXY.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2225
24.9.19 22:31

Taky s tim mame bohatou zkusenost v roce ditete. Skoncilo to az ve druhe fazi kdy mela zanet nervove soustavy. Dotedka chodime na rehabky uz by to laik ani nepoznal. Mela atb na mesic. Za me teda, atb brat mesic urcite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
24.9.19 22:32
@MartinKa36 píše:
Borelioza v krvi nezůstane, ale protilátky na LB ano. Učinost léčby může sledovat testem LTT ale o by musela udělat odběr v pátek a sledovat zda hodnota LTT po lecbě poklesne. Může mu dat ještě entizol nebo ISONIAZID a ATB trochu prodloužit, kluk ale nemůže dostat DOXY.

Moc dekuji, zminujete že může přidat..to znamená že pokud byl jinak bez priznaku mel by ten Ospamox stacit? O prodloužení lečby ji určite požádám, minimalne na ty 3 tydny. A maji smysl odbery za delsi dobu po prelečení…z odpovedi mam pocit ze jste z oboru, tak se omlouvam za tolik otazek. A ten rezim myslite ze ja take ok, ze neni nutne omezovaní. Moc dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
24.9.19 22:33
@Renca8 píše:
Taky s tim mame bohatou zkusenost v roce ditete. Skoncilo to az ve druhe fazi kdy mela zanet nervove soustavy. Dotedka chodime na rehabky uz by to laik ani nepoznal. Mela atb na mesic. Za me teda, atb brat mesic urcite.

A do druhe faze jste se dostali kvuli nedostatecnemu prelecení a nebo se na ni prislo az ve druhe fazi? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2225
24.9.19 22:36

@Pajdinka az ve druhe fazi, bohuzel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
24.9.19 22:42
@Renca8 píše:
@Pajdinka az ve druhe fazi, bohuzel.

Tak to je mi lito…Přeji ať už je jen dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.9.19 23:09

Zakladatelko, já taky původně věřila Mudr, pak jsem procetla net a zbledla…ale naše Mudr je dost oblíbena, vždy všem pomohla, nemám o ní žádné pochybnosti…( Uklidňuji sama sebe…)
Viděla jsi přímo zprávu s výsledky? Já ano. Po pročtení netu a nasazení ATB jsem se šla preptat. Měl tam - pozitivni, negativní, pozitivní, negativní. Bylo mi vysvětleno, že to co měl negativní - byly vypsány nějaké čísla těch diagnóz, je konkrétní číslo nějaké té infekce či co. Avšak to co měl on pozitivní se dále nezkoumá, co je to za „odnož“. Na závěr tam bylo napsáno doslova: pravděpodobně se mohlo jednat o boreliovou infekci. Pravděpodobně!!! Nic není 100%.
Takže…běžné testy u Mudr. Nejsou detailní. Lékař pro jistotu vždy přeléči ATB. Dal mi vysvětlili, že jaterní testy měl syn dobré ( nějak by se to asi ukázalo i tam?). Jinak krome fleků neměl nic. zadny přiznak. Měsíc po prvním divnem fleku fleku - kolem Štípance od mravence nebo komára se objevil velký ale velmi málo viditelny flek přes půl zad ( nic tam neměly ani klíště, ani štípanec)tak jsme šli radeji na krev a odjeli na dovču. Atb doktorka nasadila po dovolené. Vysvětlovala mi, že toto přeléčení stačí. Že některý doktor kombinuje různá atb třeba po dobu měsíce a to i bez výsledku z krve, jen vidí flek a výsledkem je akorát zhuntovane tělo. To jsem nechtěla, dávat je zbytečně, až po krvi. Nevím, ale tak nějak ji verim. Ale ty testy po 2 měsících si vyžádam. Abych něco nepodcenila. Zároven ale věřím, že to bude dobré - i u vás.
Nevím jak ostatní, ale já nejsem ten typ, který by se chtěl hádat s doktorem že chci ATB na 3 týdny a zpochybňovala bych její rozhodnutí. Nevím proč to tak dala, ale výsledky viděla a rozumí jim víc než já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.9.19 23:12

PS. Poslední dobou si za čtení na netu dost nadávám. Víš, kdyza někdo dobrou zkušenost, tak ji nesdílí. Jen tu špatnou. Poslední dobou jsem si asi 3 věci ověřovala na internetu a vždy jsem byla zděšená, co mne vlastně čeká! Např. Vytažení Mireny, horor při kterém pomalu vykrvacim, šla jsem tam vyděšená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
24.9.19 23:29
@Horká.cokolada píše:
PS. Poslední dobou si za čtení na netu dost nadávám. Víš, kdyza někdo dobrou zkušenost, tak ji nesdílí. Jen tu špatnou. Poslední dobou jsem si asi 3 věci ověřovala na internetu a vždy jsem byla zděšená, co mne vlastně čeká! Např. Vytažení Mireny, horor při kterém pomalu vykrvacim, šla jsem tam vyděšená.

Moc dekuju, tohle jsem asi potrebovala slyšet, ja bych se samozřejmě nehadala, spiš ji zkusim požádat. Ona je hrozne fajn a pečlivá, takže veřím že mi buď řekne že to není problém a nebo mi vysvetlí proč to není nutné. Pro me je net pohroma, pokazde si nadavam, ale stejne mi to nedá. On je spiš problem ze u tehle diagnozy se vsichni zdesí a kdyz reknu, ze jsme bez omezení, ze muze plavat a sportovat a muze do skolky a ze za 14 dni je po lecbe tak na me koukaji jestli si delam srandu…Jak rikam odchazela jsem od ni klidna a za par hodin jsem se dokazala vynervovat, ze snad ani neusnu…moc dekuju :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat