Botičky

43
20.1.05 22:16

Botičky

Ahoj maminky,
chtěla jsem se zeptat, od kdy je dobré dávat mimískům botičky. Až když samy chodí nebo když už se staví a capou podle nábytku nebo za ručičku? A mohly byste mi prosím poradit, jaké botičky koupit na začátek? Vůbec se zatím neumím představit, jak se technicky kupují botičky na takové prcky, kteří si ještě sami neřeknou, jestli jim jsou akorát :D
moc děkuji za rady.
Petra a Aninka (10m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
20.1.05 23:16

Ahoj Cecilko. Z vlastní zkušenosti vím, že dokud dítko nepotřebuje botičky na ven, tak je nejlepší nechat ho doma běhat v teplých ponožkách. Náš malý a taky děti od kamarádek si domácí obutí pořád sundavaly a taky ty tvrdší podrážky jim vadí při hraní na zemi(mimochodem, já si taky pořád sundávám papuče když si hrajem na zemi a to je nemám šněrovací nebo zapínací). Až budeš kupovat botičky na ven, nechej maličkou chvilku poběhat po prodejně v obou botičkách. Nožka se tak hezky rozprostře v botičce - ty první mají celkem měkounké vršky, takže pak poznáš zatlačením na botičku kde má paleček (většina dětí ho má jako nejdelší prst, narozdíl od našeho kluka, který měl nejdelší prst na noze prostředníček! moje ségra říkala, že je hybrid :? ). Měla by tam být asi 0,5 cm mezerka, když je moc velká, tak dítko zakopává. V každé dobré prodejně by ti prodavačky měly s výběrem pomoci a jsou tam taková měřítka na nožky, takže s výběrem botiček není problém. Teda aspoň my ho nikdy s výběrem neměli, zato s cenami jsme se psychicky srovnávali dost dlouho :evil:
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
1076
21.1.05 08:56

Ahoj Petro,

já jsem rozhodnutá u druhýho dítka dávat botičky s pevnou patou od chvíle kdy začne přecházet kolem nábytku. Můj prvorozený chlapeček chodil jen v ponožkách protizkluzkách a teď má vbočený oba kotníky. Jsou mu 2roky a je to pořád hodně patrný. Příště už takovou chybu neudělám.

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
21.1.05 09:49

Ahoj Cecilko,
my davame boticky asi mesic, malemu je 10m a uz pomerne solidne chodi kolem nabytku, tak at si zvyka na nohu v boticce :D
Jinak na chozeni doma mi byly doporuceny sandalky, nejlepe nejake ortopedicke - nozicka v nich dycha, vidis, jak mu velikostne je (pry ma byt ve spicce 1cm) a vetsina ma pevne zapinani, takze si je ditko samo nesunda :lol:
Mej se…
Eliska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1790
21.1.05 10:51

Ahoj,

botičky ještě nemáme, ale už pomalu přemýšlím jaké nakupovat. Podle doporučení se má v obchodě změřit obě nožičky a pak koupit boty o 12-15 mm větší. Děti totiž mají sklon prsty ohýbat a může dojít k defomacím.
Určitě budu kupovat boty našich výrobců, musí na nich být žirafa.
A k ceně, dětský boty jsou hodně drahý, ale je to tím, že se špatně vyrábějí, vyrobí se jich méně. Viděla jsem šít malinkatý trekkingový botky a sněhulky a můžu říct, že bych to dělat nechtěla. Je to o prsty. Ale když potom tu botičku uvidíte hotovou, tak je k sežrání.

Miroušek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.1.05 11:10

Na chúzi doma okolo nábytku jsme malé koupili papučky. Jsou šněrovací plné, nebo i takové co vypadají jako sandálky-větrají-ideální na léto i do kočárku. Vevnitř mají tvarovanou plochu, zpevněnou patu a kontík, podrážky je měkká,papučky jsou lehké. Pozor na papuče z Číny, ty naše mají test kvality, který je označen žirafkou. Cena je přijatelná stojí okolo 150,–. Mají je ve skoro každé kvalitní obuvi. Myslím že na zpěvnění nožičky na doma to zatím stačí. Ohledně velikosti doporučuji 10-15mm volného místa, dětem roste nožka rychle (za 1-2 měsíce pravděpodobně budete kupovat nové) a také někdy mohou krčit prstíky. Nech mimčo v papučkách projít po obchodě a pokud nezakopává tak můžeš koupit ty s 15mm místem pokud zakopává tak s 10mm. Určitě ti konkrétně poradí v obchodě. Přeji štastný výběr. Iva

• Nahlásit
  • Citovat
266
21.1.05 11:36

Řešíme stejný problém.Paní doktorka nám řekla,že pokud se dítko samo nerozeběhne,tak boty nedávat(ani papučky).Když se zvedá a staví,pochoduje občas kolem nábytku,je lepší volná nožka,protože prý svaly a kůstky a všechno to,co tam v té nožce je,pohybem hodně sílí.proto by neměla být nožka zašněrovaná v botě,at má větší možnost pohybu.a je fakt,že se našemu klučíkovi chodidlo za ten měsíc pořádně změnilo(z miminkovské huběnější na pořádného cvalíka).Katty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
21.1.05 15:40

Každý doktor radí něco jiného - nedávno byl v TV dětský ortoped, který tvrdil, že jen co se dítě začne na nohu stavět, mělo by mít botičky. Na doma již zmiňované otevřené sandálky, které musí mít všechny důležité náležitosti - všechny bych je nevyjmenovala (větší o 10-15mm, tuhý opatek, žádný podpatek, zpevněný nárt apod.,…
ale docela mne překvapilo, že říkal, že u takto malého dítěte se nedávají boty, které mají tvarovaný vnitřek pro chodidlo + vysvětloval proč. Nenapsala bych to přesně, šlo o to, že nyní má dítě nohu dokonalou, kdežto tvarované sandály apod. jsou již pro ty, co mají klenbu deformovanou…
Tak asi také začnem dávat hned, jen co se malá začne stavět..
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
21.1.05 16:02

My jsme se řídily radou naší doktorky, že pokud dítě leze po čtyřech více než chodí, tak botičky nedávat,protože při lezení se nožička v botě deformuje. Bohužel moje kočička nikdy po čtyřech nelezla, válela sudy cca do 13 měsíců a pak byla rovnou chodec, tak že jsem to měla lehčí:))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
21.1.05 20:03

Ahoj maminky, moc děkuji za odpovědi, koukám, že názorů je opravdu hodně. Dneska jsem měla chvilku čas, tak jsem zašla do jedné obuvy a objevila tam ty sandálky se žirafkou, jak tady popisujete. Tak to se mi docela ulevilo. Ty asi opravdu koupím snáz než uzavřené a pak už budu vědět, jak na to. Příští týden jdeme k doktorovi, tak se ho na to schválně zkusím zeptat a dám vědět.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama